Auto nema grijanja

Auto nema grijanja

Član
Pozdrav
Da se i ja javim sa jednim problemom na autu. Radi se o Bori 1.9 tdi 74 kw.
Auto kad stoji nema grijanja cim se dignu obrtaji grijanje nadodze.
Provjereno mali hladnjak zamjenjen,klapne uredu, termostat ok nabije tem na 90 i drzi,auto ide sasvim ok nit se grije niti pregrijava niti puse crijeva. Ako ko ima kakav savjet rado bi prihvatio ...
 
Skini oba crijeva od malog hladnjaka sto ulaze u kutiju grijanja/klime (iza usisne grane na firewall-u) i u oba gurni slauf i dobro isperi pod pritiskom,ali slauf gdje je dobar pritisak :)
 
Član
Veliki servis radzen prije 3 mijeseca Continental stavljen, puse hladan zrak u leru a kad dignem obrtaje pocne da puse vruc zrak.Skido sam i crijeva sto ulaze u mali hladnjak na leru uopste voda ne izlazi tek kad se doda gas pocne da ide voda.Takodzer sam sipo tecnost za koroziju pratio upustvo ispro ponovo stavio G12 i opet nista.
Ja sumnjam na vodenu pumpu iako mi majstor veli dihtung ili glava, ali mi malo to nejasno da je bilo sta oko glave puho bi crijeva ili bi prokuhavo, a auto ko metak niti puse crijeva niti hoce prokuhat.
 
Član
Ne vjerujem da je do glave , vjerovatno do pumpe . Da je zacepljen sistem, kad dignes obrtaje ne bi ni tad krenula tekucina kruzit . Ta crijeva sto idu na mali hladnjak nisu toliko uska da lako zacepe . Kod mene je bila glava pukla na 3-4 mjesta (da se nije mogla ni varit) pa nije imalo veze sa grijanjem .
Probaj promijenit majstora ili otidji gdje si radio veliki servis , ako je prije 3 mjeseca radjen onda vjerovatno imas garanciju .
 
Član
Ne vjerujem da je do glave , vjerovatno do pumpe . Da je zacepljen sistem, kad dignes obrtaje ne bi ni tad krenula tekucina kruzit . Ta crijeva sto idu na mali hladnjak nisu toliko uska da lako zacepe . Kod mene je bila glava pukla na 3-4 mjesta (da se nije mogla ni varit) pa nije imalo veze sa grijanjem .
Probaj promijenit majstora ili otidji gdje si radio veliki servis , ako je prije 3 mjeseca radjen onda vjerovatno imas garanciju .
Ma i meni glupo da bude glava,jer mi je sumnjivo crijevo koje ide iz motora u bocu slabo vodu vraca a kad dodam gas onda pravo dobro izlazi. A ima garancija na set stavio sam Continental.
 
Član
Ma i meni sve mirise na pumpu da dovoljno ne gura vodu na leru, a jel se sistem odzracuje ozvorankem cepa na bovi i pustis da odradi.Ja ne vidim nikakvu odzraku na sistemu pogotovo na vw
 
Član
Ma i meni sve mirise na pumpu da dovoljno ne gura vodu na leru, a jel se sistem odzracuje ozvorankem cepa na bovi i pustis da odradi.Ja ne vidim nikakvu odzraku na sistemu pogotovo na vw

Ja kad sam sebi odzracivao : nasuo antifriz na max , grijanje pojacao do kraja , ostavio cep na boci otvoren , upalio i pustio 3x da upali i ugasi ventilator , kako je pomalo povlacio antifriz tako sam dosipao odma . Posle provozao jedno 10-tak km i prekontrolisao - ostao nivo na max i sve ok.
 
Član
Ja kad sam sebi odzracivao : nasuo antifriz na max , grijanje pojacao do kraja , ostavio cep na boci otvoren , upalio i pustio 3x da upali i ugasi ventilator , kako je pomalo povlacio antifriz tako sam dosipao odma . Posle provozao jedno 10-tak km i prekontrolisao - ostao nivo na max i sve ok.

Ja koliko sam mogao primjetiti kod mene se ne pali ventilator, tem dodze na 90 i garant tad pocne dapusta termostat ali ventilarorne pali,ljeti daali sadna ovakvom minusu ne.
 
Top