auto kozmetika (sta koristite)

auto kozmetika (sta koristite)

Član
Enese nisam bas siguran koliko je dobro koristiti deterdzent na kozi. ;)
Koliko traje ovaj Belifton na gumi, i je li ovo sjajilo ili cirnilo?
 
Član
BELIFTON raja ima uzeti po pumpama Hifa group.U nas ima u autodijelovima isto.Litar 4KM moze 2 godine :cool:
 
Član
milion puta ste prosli pored boce od ovog belifonta a da to niste ni svjesni. Vecina benzinskih pumpi ih ima, ima na svim hifinim pumpama sasvim sigurno, Almy takodje. Na EP-u nisam vidio doduse, oni sve neke divlje stvari drze

kad nema belifont ima Coca Cola:icon_biggrin::cool::cool:
 
Legend
Franki je napisao(la):
Enese nisam bas siguran koliko je dobro koristiti deterdzent na kozi. ;)
Koliko traje ovaj Belifton na gumi, i je li ovo sjajilo ili cirnilo?

tapacirunzi vrata vec 4 godine kao novi ,....prvi set sjedista sam brljao razno raznim "preparatima" koji su samo vise i vise prljali druze , sad na frisko uradjenim edition necu da se zezam , prvo ovako ocistim a onda mozda nesto za uv zastitu samo druze
(mozda znas npr spricanjem inst table sprejevima za sjaj samo se vise skuplja prasine i toliko je masno da je na kraju katastrofa....e tako je u ovom slucaju)
kad se radi o tamnim bojama niko ni ne vidi razliku , al kad je u pitanju bež sve se zna,ne govorim o ribanju,....to je samo fino redovno odrzavanje,slobodno koristi ovu metodu ;)



a belifton .... namazes i traje bar 3-5 dana , nevjerovatno dobar a pre jeftin
daje sjaj , ne kupi uopste puno prasinu
 
Član
na 85 gumama ce ti trajati 5 mazanja,stavi 35ice :D
wunderbaum jelkica na gepeku unutra,da ne smrdi naprijed previse,od sredstava sonax krpice spuzvice sonax extreme za felge i et,pranje s voskom i nista vise :)
za kozu erdal neki sam koristio fino mirise,ne znam dje se ima uzet,zaboravio dje sam kupio
 
Član
redom, ugl. sonax preparati, nekako mi "best buy";

sonax krpa da kupim vodu;

sonax-synthetic-chamois.jpg


pa microfiber da se glanca;
416241_format_din_a6_300dpi_portrait.png


unutra opet druga starija, vileda jelenska da se prebrise pa ovo;
cockpit-plak-750ml-cytryna-atas.jpg


pa preletim opet krpicom, da "razmazem" sprej...
4165000_p1.jpg


maramice za rucnu, volan, kozne detalje;
96-1049-large.jpg


za gume;
8b83af696eeebfef268009c8175be9f2.jpg


i ovo;
zastitne-rukavice-nitrilne-crne-profy.jpg


jer treba nekad izaci i namazat gume, a da se ne isprljaju ruke :lol: a cesmu nemam u garazi

mirisi piccolino vanilija, da idu iz boju auta :D a vecinu uzmem u strongu u uglovnici ovdje kod nas, najblize, a nije preskupo

auto nahranjeno sonax voskom, a sampon, uglavnom na praoni samousluznoj, vosak i opleti dalje...
 
Legend
za odrzvanje koze mozete da koristite i obicnu vanzelinsku kremu samo lagano cistom krpicom utrljate,
koza dobije sjaj a ujedno je tako njegujete ;)
mi na poslu imamo i profesionalne vanzelinske kreme namjenjene za kozu usikacu danas kad dodjem
na posao ;)
 
Član
Mene iskljucivo interesuje
najbolje sredstvo za ciscenje tkanine (tapacirunga, tepiha, sjedista i sl.) da je ucinkovito, prozvodjac, gdje se ima kupiti i okvirna cijena
takodje za plasticne dijelove enterijera pogotovo one svijetle boje... SONAX?
 
Član
Od mirisa definitivno wonderbuam Vanilija i ponekad Lavanda ( one jelkice ) ...

Sto se tice unutrasnjosti sprej PLAK ili MAGIC Vanilija il Lavanda ...

Za gume se Belifton sto vidim svi koriste :D

I sto se stakala tice samo mikrofiber krpe, i magicne za musice naprijed ,nikakvi preparati ne trebaju ni ono za staklo nist - radio na praoni uvjerio se kak super ispadne a i manje zajebancije imas .. tako da sam sebi uzeo kuci par krpica ..


--------------



MTR : Cijene ovih tvojih preparata od 3M ???
 
Član
Ja jednom mjesecno erdal na kozu nanesem i to je to vec tri godine nema nikakvih znakova trosenja ni izlizanosti !

Obicna spuzva za pranje neki ovaj sampon jeftinoi uglavnom nije lose i dugo mi je vec


Presucim sa kanebo jelenskom i to je to :icon_smile:

Za gume uzmam na auto praoni onaj sjaj naspu mi oni njihov neki razblazeni nemam pojma ko proizvodi dobijem 2 litara za 5 KM i bude godinu :D a vidjet cu imal ovaj na hifi da kupim sto i drugi koriste :icon_smile:

Osvjezivace ne uzimam bas cesto koji god sam probao izlapi za manje od 7 dana :icon_rolleyes:

Za unutrasnjost ovaj magic sprej mi se pokazao bolji nego neki ovi markirani, dosta je masnij i na suncu ne isparava

Sto se tice polir pasti uzimam ABRO u robotu neku sa voskom niskobudzetna 15 KM :D!
 
Član
Sampon
17_7111_WASH%20&%20WAX_web%20small.jpg


Za sjedista i ostale tkaine, pod i sl..
IMG_0029.jpg


za stakla i tapacirnug na krovu
dax-sredstvo-za-pranje-stakla-k-plus-750-ml_260.gif


Poliranje:
421-423-large.jpg


Miris:
AmbiPur Voayge
Ambi_pur_starter_voyage_s.jpg

i
ambi pur nekakav plosnati sto se odvrce(to je inace za kucu=)

Plastike mazem sa

2107-Za%C5%A1%C4%8Ditna-krema-48-50-mL.jpg
 
Top