Auta iz USA??

Auta iz USA??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav..
Prijatelj moj razmislja o kupovini auta iz amerke. Nasao je par finih petica GTI za fine pare. Ima gore nekog lika koji ce mu to pogledat dal valja, kupit i poslati (brodom) do nas. Sad mene zanima jedna stvar. Koje su razlike izmedju auta u americi i u evropi? Pored vizuelnih detalja (zmigavci na karambolci i manja zadnja tablica) cuo sam da im je jedina razlika u elektronici, tj da su potrosni dijelovi (filteri) isti kao na evropskim vozilima. Bio bih zahvalan ako neko zna vise informacija o ovome. Jer glupo bi bilo da kupi neko auto iz amerike i da ga voza do prvog servisa..
 
Član
prijevoz ti je 1500-2000 dolara do ploca ili do kopra :),samo treba naci stele na carini i to je sasvim ok.
 
Član
Kako bolan ne treba nece cijelom stopom ovdj ekocit kao u americi hehe...doduse ovo je BiH...druze ako mozes dovuci jos i koju podmornicu iz amerike uz neretvu, sve ovdje prolazi hehe :D
 
Član
auto koje se se kupuje je golf 5 gti, znam da u maju mjesecu postoji mogucnost da se usvoji zakon koji ce zabraniti uvoz auta iz amerike, ali mene trenutno zanima postoje li neke razlike na motoru
tipa da su neki dijelovi drugaciji i tome slicno.
 
Član
neznam za golfove ali znam za bmw npr. M3 koji je za americko trziste slabiji do 50 ks od europskog drugaciji su branici ( ojacani) i to je uglavnom to
a cijena uvoza muscle cara tipa mustang ili nesto slicno je kolko ga tamo platis racunaj x3 sa svim porezima i bla bla bla
 
Član
http://www.vw.com/gti/features/en/us/#/exterior/diversity_antenna

u germaniji sva uvozna auta moraju na tech. pregled prije prijave.
te dorade koje su potrebne se pokazuju u naknadnoj cijeni automobila.
 
Član
bpsycho je napisao(la):
auto koje se se kupuje je golf 5 gti, znam da u maju mjesecu postoji mogucnost da se usvoji zakon koji ce zabraniti uvoz auta iz amerike, ali mene trenutno zanima postoje li neke razlike na motoru
tipa da su neki dijelovi drugaciji i tome slicno.

Ja evo isto pregovaram sa ljudima iz USA za uvoz auta. Meni sporo ide iz razloga sto nemam nikoga gore. A da mije bas sto prije da rijesim jer sam i ja cuo za taj zakon koji ce zabranjivati uvoz iz USA. A sto se tice razlike, ja ipak mislim uvesti auto koje jos nema u Europi u prodaji. A sto se tice Golfa 5 GTI, brat mi rece da je vec neko uvezo takvo auto iz Sarajeva, mozes se raspitati gore, a ako te zanima mogu ti i ja pogledali sa bratom dali moze dobiti broj od tog momka.
Sto se tice prevoza NY-Rijeka 1450 $.
Ogromna razlika u cijeni, a i vozila iz USA dosta bolju opremu imaju.
 
Član
Pozdrav svima,

ako je neko zainteresovan za uvoz auta iz amerike moze mi se javiti na mail hare_sa@hotmail.com
Ja radim i uvoz i prodaju vozila iz USA ... isporuka vozila u luku ili na kucnu adresu.

Pozdrav
 

edo

Član
dijelove kad tražiš su skroz drugačiji za modele za SAD tržište i evropsko,dugo se čekaju i teško ih je naći,znam po drugu koji je imao trojku 1.8 GT za američko tržište...
 
Član
koliko ja znam na vw je samo ECU drugaciji,volvo recimo ima isto sve.
bmw x5 i z4 se ionako svi sklapaju usa,jedino je motor iz njemacke,jedino sad ako za ove sto salju na evropsko trziste ubace drugaciju elektroniku.
ko ce znat
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top