Audu a4 DPF 1-9 tdi 2007 god???

Audu a4 DPF 1-9 tdi 2007 god???

Član
Pozz svima, upalila mi se bila lampica prije nekih 200km od DPF, haj rekoh da pomognem pri regeneraciji i vozao oko 15 min na 3000 obrtaja u trecoj brzini i ugasi se, svo sada mi se opet upalila i haj rekoh opet cu i vozao opet da ga malo ispusem i upali mi se ona lampica kao od grijaca i poce blinkati.
Auto vuce kao sto je i vukao, nije izgubio na snazi, sve iso samo sto i dalje blinka ova lampica a ona isto stoji upaljena od DPF
E sada sta kako i kuda :)
 
Član
Sad ti je vjerovatno prijavio i gresku zbog koje ti tako brzo zaprlja dpf..mozda egr, senzor pritiska na dpf, maf itd..bez dijagnostike nista.
 
Član
Tako je meni bilo na 3.0 tdi kad je zacepio dpf. Ako je ista situacija u momentu dok gori ta lampica nece ti dati preko 3000 rpm da vozis. Vadi dpf i rijesi problem
 
Član
Ma sto mi je i najcudnije auto vuce normalno i nema blokade obrtaja ni nista,samo mi se danas upalila i ona ikonica kao motor i sad svijetli ko novogodisnja jelka :)Al vidjecemo sutra ako Bog da sta ce dojagnostika reci.
 
Član
Evo sada isti simptomi kao kod tebe ArminM, slabije vuce i nece preko 3000,sta je tebi dijagnostika pokazala?
 
Član
Dijagnostika je govorila da je klapna zraka, v6 je motor i ima one zeznute klapne. Mijenjao sam ja i maf i svasta nesto, ali vadjenjem dpf-a sve je nestalo, auto manje trosio, isao bolje
Vadi smece, to ti je moja preporuka. Softwerski se ukine i nema greske
 
Član
A jel se moze nesto vise sjebati,vozio sam ga oko 30km kad sam primjeti da slabije vuce,do danas je sve lijepo vukao samo sto su te lampice svjetlucale, pa rwkoh da nisam sta ukakio jer sam vozao sa tim upozorenjima?
 
Član
Nece bit nista, bar kod mene nije, ja sam iz italije krenuo za bosnu, nisam mogao vise od 140km/h pa se vratim, i vozio sam tako par dana dok sam dosao na red za dpf off
 
Top