Audi A6 ESP problem

Audi A6 ESP problem

Član
Imam problem na Audiu (99.god.) problem esp-om, prilikom zamjene guma pali mi se esp u krivini pri bilo kojoj brzini, prije zamjene sve bilo ok.
 
Član
Vedran87 je napisao(la):
Imam problem na Audiu (99.god.) problem esp-om, prilikom zamjene guma pali mi se esp u krivini pri bilo kojoj brzini, prije zamjene sve bilo ok.

Jesu li ti sve 4 gume istih dimenzija? Ako jesu, proveri da li su ti isto naduvane.
 
Član
na dijagnostiku druže i vidi šta će reči, meni je bio problem sa ESP-om na golfu i bila je u pitanju špula na volanu...
uglavnom na dijagnostiku ;)
 
Član
onda ti mogu samo dati savjet kako eventualno da to izliječiš, bar sam ja tako, ništa ne košta, malo vremena i živaca...
odeš na neki paking ili nešto gdje ima širine, voziš auto u prvoj, znači do 20 km/h i motaš konstantno puni lijevi, pa puni desni, tako se provozaš nekih 10-15 minuta, ugasiš-upališ i problem riješen.
eh to je sad ako je slučaj kao moj, možeš probati, ništa te ne košta, ja sam taj savjet dobio od majstora i uspjelo je
 
Član
Jos nesto.
Uhvati nekoga sa laptopom i dijagnostikom, udjite u ABS i merne blokove. Tamo nadjite da ispitate brzinu senzora ABS-a tako sto cete voziti auto strogo pravo do maksimalnih 20km/h, jer ce preko te brzine da vam se ABS diskonektuje sa dijagnostike. Sva 4 senzora moraju da pokazuju istu brzinu, a ako se neki razlikuje od ostalih, skinite ga i ocistite sa njega opiljke, jer se verovatno desilo da od potresa pneumatskog pistolja za odvijanje tockova nahvatali metalni opiljci.
 
Top