Audi A6 3.0TDI 2004 god - CHIP

Audi A6 3.0TDI 2004 god - CHIP

Legend
Audi je primio chip, od HI TECH CHIP
Hvala momcima za profesionalno odradjen posao....
Auto ide ko ludo....
i koliko ti je trosio na relaciji gorazde - tuzla
a koliko u povratku ?
za ocekivat je da si ga agresivnije vozio u povratku zbog mape, samim tim i da je vise trosio..

Ja mogu reci za svoj motor konkretno, radio sam chip kod nermina u sarajevu, zadovoljan sam kako je uradio, digli smo auto sa 150 na nekih 180tak ks (nisam nikad mjerio jer je 4 motion, kad budu valjci i za zadnji dio izmjerit cemo ga..) Auto je smanjio potorsnju, doduse radilo se dosta toga pa ne mogu sa sigurnoscu tj 100% reci da je zbog chipa, ali ima i do njega sigurno.. ugl auto manje trosi (otvorene cca 6.5 , po gradu 8-9) sto je prihvatljivo..

Eh sad , standardno i ova tema se ocigledno koristi za pisanje kojekvkih gluposti, bacanja bombi sa litrima konjima i tako to.. preporucujem vam da se uozbiljite jer ovo je jako posjecen forum i cita ga dosta ljudi, iza nicka ocigledno stoji i neka osoba koju zna xxx drugih osoba, pa nemojte si dozovlit da vam se ljudi smiju za napisanu glupost.. I nemojte se poslije uvrijedit kad pojedine postove izbrisem jer su toliko glupi i nebulozni..
 
Legend
U biti dok predje jedno 5 - 7 hiljada onda treba malo sravnit te informacije o potrosnji. Ja imam Octaviu 1.9 TDI 90 KS trosi 8 litara, Focus moj trosi 13 litara benzinac, znaci sve to ostalo sto bacate bombe sami sebe lazete, i ako Vam to pomaze da navece lakse spavate, samo nastavite.

Back to topic :)
 
Član
Dobro ja sam naveo mrtvi grad, a tu se koriste moja auta 80% vremena, pa mi je to neka racunica.
To je ujedno i najgora moguca racunica za prosjecnu potrosnju i sve je individualno od auta do auta. U tim uslovima i isti auto moze imati drasticne razlike, a da ne pricamo o drugim proizvodjacima.
PS. Kod mene otvorena 12, grad 12, alkohol 35l.:happy:
 
Auto ide nenormalno, samo se moram malo po gradu smiriti, malo ga stisnes i on na 100 -120 a sto se tice potrosnje to cu tek da testiram sledeca dva mjeseca pa vam javim rezultate....
 
Član
Nisi vadio dpf jelde. Pretpostavljam da je prije chipovanja po.bordu gradsska bila oko 11-12, jel ti isto pokazuje i sad ili ima razlika i u bordu. Pitam te ovo da bih uporedio sa mojom situacijom, jer sam ja izvadio dpf, zanima me koliko mu znaci. Kod mene je drasticna razlika, ali da ne zakljucujem na osnovu licnog iskustva
 
Član
Mnogi to koji nisu imali cip lupaju ovo ono potrosnja mora bit veca i tak to
Ja sam ga imo i izvadio
I najvise sam primjetio na auto putu
Recimo sa cipom mi je na board komp na nekih od 120-150kmh potrosnja bila 4.8-5.0
A kad sam izvadio cip ista relacija isti auto put iste gume isto auto natovarn(ja 75kg i tasnica neka malo stvarcica)
Bez klime u oba slucaja prosjek 5.5-5.8
A u gradu je otprilike isto 7-8
 
Meni sad cak ispod 10 pokazuje po gradu, kad ga normalno vozim. Koliko tebi pokazuje kad koliras po gradu...

Moram ga punog nasuti da vidim dal bordkompjuter tacno pokazuje.
 
Član
Zna bit i manje od 10 kad bas ne zurim nigdje, prije nije moglo nema sanse. Iman sliku, ubacivao sam je vec, otvorena ceata, tempomat na 160 i potrosnja 6.2 :) meni je dpf stvarao ogromne probleme, skuzio.sam.to tek kad sam bacio smece
 
Top