Audi A6 3.0TDI 2004 god - CHIP

Audi A6 3.0TDI 2004 god - CHIP

Pozdrav,

potreban mi je jedan savjet.
Imam Audi A6 3.0TDI sa 225ks, planirao sam uraditi chip na nekih 260 - 270ks.

Sad moje pitanje: Da li cu kroz chipovanje smanjiti potrosnju po gradu, (pod uslovom da se normalno vozi).
Koliko se KS moze izvuci iz ovog motora?
Jel potrebno automatski mjenjac programirati?
Ko od tunera ima iskustvo sa ovim autom i chipom?

Hvala!
 
Član
Majko moja :D svi bi chipovali, daj ti vise snage, vise obrtnog, vecu krajnju, ubrzanje bolje, daj da auto ide bolje ali da manje trosi nego sada o_O Jare i pare ne idu zajedno... Moci ce on trositi isto ili pola litra manje u uslovima "stenjanja" i patnje motora po gradu na kojima inace dizeli se kod nas voze da bi board comp pokazao neke mizerne potrosnje, a to je od 1000 do 1800 rpm i saltaj, i sto mjenjac strada na tim obrtajima zbog velikog trenja, je ne vazno jer je bitan podatak sa board compa, a ako ti mozes na 70L rezervuaru ili cak 90L osjetiti da li on trosi litru vise ili manje, to je smijesno meni... Ali ako ces ga stiskati po gradu ocekuj vecu potrosnju... Jer jare i pare ne idu zajedno ili jedno ili drugo...
Nemoj ocekivati da ces dobiti 30 konja i vise a da ce ti potrosnja ostati ista ili manja... Ona moze biti manjaako ces ti ici otvorene 80 u sestoj brzini, ali to moze biti ista ili za pola litre manja, ali ako ces ti voziti 160-180-200 i ocekivati da ce ti potrosnja biti 6L to zaboravi ;) ali meni je i to smijesno ici na cipovanje i pitati hocu ja imati sada vise snage a trositi 3L manje :D Ako ces stiskati auto i to, potrosnja ce ti biti veca, jer samo u bajkama ima da povecas snagu a smanjis potrosnju za 2L :D
 
kao prvo nisam rekao da trosi 3 litra manje, a da si procitao detaljo vidio bi da ke automatik, tako da tu nema puno saltanja.
Kao drugo nisam nekog trazio koji ce svoju frustraciju ovde istresati po forumu neko savjet.
 
Član
ja znam da je kod mene petica cipovana i da na relaciji sarajevo novi travnik dok nije bila cipovana nisam nikad uspio spustiti potrosnju ispod 4 litra,kad sam je cipovao potrosnja po bodrdu mi je isla na 3,6 3,7 bez klime stim da ga nisam nigdje vozio vise od 90 km/h i veci dio puta sam vozio tempomatom,tako da kadd ga u granici normalne voznje vozis,ne mislism sad da 5-om ides 60 da bi se trebala smanjiti ili ostati ista,a sto se tice gradske ista stvar,kad ga pritisnes osjeti se da potrosi poprilicno al ja ne zalim jer kao da je drugi motor,sto se tice tvog autom.mjenjaca treba i njega cipovati ,a najbolje da uradis optimum 40+ ks i miran si,kod koga si mislio raditi chip?
 
Član
Moj ujak je na A6 2.7 automatik uradio chip na 240KS, i potrosnja se povecala, sto je i ocekivati, ni ja ne vjerujem bas da je moguce da trosi preko litru manje
 
Član
Ja sam skinuo dpf i uradio chip, pretpostavka je da ima oko 265ks ali potvrde nema, na valjke nismo.isli. sto se tice potrosnje kod mene se smanjila, ali mislim zbog dpf-a jer je bio full zacepljen. Dok nisam radio.ovo.na autu nikad nisam imao potrosnju ispod 8l, nakon skidanja dpf-a pala je, 150-160ks otvorena cesta potrosnja 6,3-6.5. Ali i dalje trosi kad se gazi :D
 
Mislio sam u high tech da ga chipujem i dpf off
Armine koliko si ti platio za chipi dpf i gdje si to radio?? Imas li gresku na bordkompjuteru???
 
Član
Mogu ti samo dat broj telefona i link od fb profila, zivi u austriji i tamo je i radio, pa ako hoces pitaj ga
 
Član
sva čipovanja iznad 200000 na satu su bacanje para a samim tim i unistavanje motora za brzo vrijeme...
 
Član
Mislio sam u high tech da ga chipujem i dpf off
Armine koliko si ti platio za chipi dpf i gdje si to radio?? Imas li gresku na bordkompjuteru???
Nemam greske, odradjena je centralina tako da nema gresaka, nikad se do sad nije pojavila nikakva greska, a auto ide perfektno. Ja sam odradio u italiji, bio dogovorio sa dakijem iz tuzle medjutim dpf je poludio, nisam mogao razviti brzinu i nisam htio risikovat pa sam u it zavrsio sve za 600€. Ako ces sta radit imas kolegu dakija za to
 
Član
Neznam stvarno kako i sta je radio, znam da je rekao da ima toliko KS i da mu je skinuo katalizator...
 
Član
ja u tim cipovima ne vidim nista pemtno kad smo u pitanju mi obični ljudi kojima auto sluzi od tačke A do tačke B.
i normalno štetno je motoru, pomijeraš fabričke granice , u datim momentima auto ima više zraka i goriva, to onda trpi turbina, dizne itd..
 
Top