Audi A6 2.5 tdi 110 kw ugradnja chipa DA ili NE

Audi A6 2.5 tdi 110 kw ugradnja chipa DA ili NE

Član
Mozda je tema vec bila ali ja je nisam mogao naci, zanima me jel neko vec radio chip na ovom motoru i kakva su iskustva, osjeti li se razlika. Auto je 99. godina s automatik mjenjacem.Sta raditi sm optimum ili sm power, sta se vise isplati. Interesuju me iskustva bas s ovim motorom, dosta se svijet zali na njih sad jos i chip raditi koliko bi bilo pametno.
 
Član
RE: Audi A6 2.5 tdi 110 kw udradnja chipa DA ili NE

pazi automatski mjenjac je u pitanju, imao sam isti motor i mjenjač i zbog toga nisam...

jer mi je jedan frend imao pasata v6 tdi 2.5tdi sa automatskim mjenjačem, pa je poslije imao problema sa saltanjem pri punom gasu...
 
Član
Sm optumim je prilagodjen fabrickim postavkama auto. mjenjaca al za power se mora i mapa za mjenjac praviti
 
Član
Ne bih da te mracim, ali je mom drugu na stock motoru 3 puta crkavao menjac na tom motoru, takodje je bilo velikih problema i sa motorom, pa ga je prodao za 3000e 98 god mu je bio... Probaj naci nekoga ko je vec radio chip, jer ce on najbolje znati, ja verujem da ti menjaci i nisu tako losi kako ih ljudi ne odrzavaju, nikome ne pada ni na kraj pameti da mu uradi servis.
 
Član
ima mi jaran passata 3bg sa tim motorom i sa chipom... ide auto za nepovjerovati... mislim da je on optimum radio (i kod njega je automatik takodjer) ;)
 
Član
Imaj u vidu da kod izracuna koncepcije motora i odabira materijala,proizvodjac uzima u obzir maksimalno 20% vece opterecenje motora vise nego li je to specificirao.Svakako da onda nakon tuninga moramo racunati na znatno smanjen vijek motora.Bas citam u "Auto Martu" tema "Tuning motora da ili ne".Tvornicki jaci motor izradjen je od jacih materijala i ima bolji sistem podmazivanja.Znaci nemoj pretjerati bez obzira sto ce ti tuneri koji zaradjuju na tome reci,ma nista njemu nece biti itd.
 
Član
SM nece raditi ako nije sigurno, u to nemoj ni sumnjat, na tvom mjestu prvo bih se Srdjanu javio, i iz prve ruke saznas sve sto te zanima
mada eto i clan Golf_TZ ti kaze da njegov drug ima chipanog audija s tim motorom i mjenjacem i sve je ok, mada to opet nista ne govori, jer ni jedan motor i mjenjac nije u istom stanju kao neki u drugom autu, konsultuj se sa strucnim ljudima prvo;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
SM nece raditi ako nije sigurno, u to nemoj ni sumnjat, na tvom mjestu prvo bih se Srdjanu javio, i iz prve ruke saznas sve sto te zanima
mada eto i clan Golf_TZ ti kaze da njegov drug ima chipanog audija s tim motorom i mjenjacem i sve je ok, mada to opet nista ne govori, jer
ni jedan motor i mjenjac nije u istom stanju kao neki u drugom autu, konsultuj se sa strucnim ljudima prvo;)

Kad se dobije auto na tuning ti nemas mnogo vremena da sad analiziras auto po citav dan. Pogotovu slucaj kod Srdjana gdje je ludnica.
Sve sto mozes uraditi je dijagnostika, al sad da otvaras motor il mjenjac.. nema sanse osim ako nije neki sr projekat
Kod auto. mjenjaca nemora biti nikakva greska il kvar.. sta ako je lose ulje il ga nema dovoljno et problema gdje dijag mozda nece gresku prikazati.

Ako covjek misli da je auto ispravno te da mu jedan chip tuning nece nauditi nek se zaputi u jednu od tunerski kuca koji rade taj posao.
Neko spomenu gore da mu je kod druga crkavao mjenjac.. polovan auto je macak u vrecim, to sto ga "ti" cuvas dobro nemora znacit da ga je cuvao neko prije tebe. A ima i oni koji misle da cuvaju auto a ustvari belaj prave.

Kako god okrenes, chip tuning je najisplatniji tuning pogotovu na turbo motorima.. vise ks a za manje para nemozes dobiti nikako drugacije :icon_biggrin:
 
Član
hvala svima na savjetima, cuo sam se sa Srdjanom, covjek mi je rekao sta misli, bolje nista da neradim ipak je ovo 2.5 110 kw jos automatik, iako je na autu sve uradeno kako treba necu riskirati. Auto ide na prodaju i onda traziti A6 sa 132 kw pa tek onda chip.
 
Član
Pa iskreno ja sam mislio da ti napisem da je taj motor od 110kw bezveze al kontam pomislit ces da puno s...m :D
 
Član
Da je meni neko rekao prije dvije godine da ovaj motor nije dobar rekao bi mu da je lud, jer sam ga imao u istoj sestici, samo manual redovno odrzavanje i to je to, nikad nista. Sad kad sam ponovo uzeo ovoga samo automatika izasao me preko 5000 km za jednu godinu, kvarovi samo jedan za drugim. Evo sad je u extra stanju ali sa chipom se necu igrati bar ne na ovom autu.
 
Top