Audi a4 ventilatori nece da se ugase

Audi a4 ventilatori nece da se ugase

Eh ovako, posto mi mjerac temperature nije radio, odlucio sam promjeniti senzor temperature, novi je ubacen i od tad oba ventilatora na hladnjaku rade konstantno cim upalim auto. kad ga ugasim i oni se ugase odmah. Stari senzor sam ispitao i on je ispravan, sad ja mislim da je problem u termostatu, to jest da je ostao otvoren, ili da ne otvara jer ocito do senzora uopste ne dolazi vrela voda(rashladna tecnost). Auto u petak ide na dijagnostiku, cisto me intesuju vas misljenja, mozda mogu smanjiti trosal nekako.
Svako misljenje je dobro doslo. ;)
 
Član
a da zamjenes termo prekidac,99% je on u spoju pa daje signal kao da je voda previse vruca pa se pale ventilatori,do termostata nemoze biti jer ti ventilatori rade cim upalis auto,

ti si zamjenuo ovaj dio kako sam razumio a trebas i ovaj

i radice ti ventilatori kako treba
 
amkos je napisao(la):
a da zamjenes termo prekidac,99% je on u spoju pa daje signal kao da je voda previse vruca pa se pale ventilatori,do termostata nemoze biti jer ti ventilatori rade cim upalis auto,

ti si zamjenuo ovaj dio kako sam razumio a trebas i ovaj

i radice ti ventilatori kako treba

taj gornji sam zamjenio, donji nisam, sa tog donjeg sam juce iskopcao dzek i ventilatori i dalje rade, nije problem i taj zamjeniti, ali da li cu onda ostati sa istom situacijom tj tim da mi ne pokazuje temperaturu na instrument tabli.... ja sam skontao da vruca voda ne dolazi do senzora temperature. sta ti mislis?
 
Član
Kad upalis auto prati jel se griju cijevi sto idu na hladnjak,moraju biti hladne sve dok termostat ne otvori pa da voda kruzi cijelim sistemom jer kad je hladan motor antifriz kruzi samo kroz blok i glavu tek kad se zagrije tad termostat otvara i antifriz kruzi cijelim sistemom,imas li grijanje u autu?a moze da se pokvari i termometar na inst.tabli,moguce negdje imas spoj,ja bi riskirao i termo prekidac to je par eurića i onda otisao na dijagnostiku
 
amkos je napisao(la):
Kad upalis auto prati jel se griju cijevi sto idu na hladnjak,moraju biti hladne sve dok termostat ne otvori pa da voda kruzi cijelim sistemom jer kad je hladan motor antifriz kruzi samo kroz blok i glavu tek kad se zagrije tad termostat otvara i antifriz kruzi cijelim sistemom,imas li grijanje u autu?a moze da se pokvari i termometar na inst.tabli,moguce negdje imas spoj,ja bi riskirao i termo prekidac to je par eurića i onda otisao na dijagnostiku

ma sve to radi, i grijanje imam, evo danas sam nasao caku, kad iskopcam konektor od kontrolnog modula za ventilatore oni se ugase, i hajd reko malo da ocistim konektore, i veceras konektovao sve ti i cini se da radi ok sad :D....ventilator radi samo kad je klima upaljena, cim nju ugasim ono se gase, kazaljka temperature na inst. tabli uredno pokazuje temp....vidjecu sta ce biti, nadam se da je to ok sad, nije mi se bas davalo 320 dolara za taj modul..
 
Top