Audi A4 B5 iskustva

Audi A4 B5 iskustva

Član
Iskreno i nisam bas ljubitelj dizela a razlika u cijeni i nije velika.. Vazno mi je da je lim dobar, nije truo itd.. a motor se sredi.
 
Član
A turbaka? što se tiče 1.8 20V motora nećeš pogrješit, ali možda će ti jednog dana zafalit snage pa će ti bit žao što nisi uzeo turbo
 
Član
Tipicno za BiH, prvo pitanje, zasto ne uzmes dizel? O ***** ti mentalitet, sto procitah uopste?

Ma jbg za te pare ne moze turbaka a ovaj nema snage , mislim da je bolje TDI do ovih para , ja sam neki dan gledao passata sebi 1.8T da uzmem , tak oda niej to abs mentalitet nego jbg mislim da je bolje 1.9 110KS ili 116KS nego ovaj benzin 1.8 , ali mozda opet moze naci losijeg benzinca pa plin staviti za cijenu TDIa , ali ne znam , akd je benzin morao bi biti Turbo ipak ;)
 
Član
Ma jbg za te pare ne moze turbaka a ovaj nema snage , mislim da je bolje TDI do ovih para , ja sam neki dan gledao passata sebi 1.8T da uzmem , tak oda niej to abs mentalitet nego jbg mislim da je bolje 1.9 110KS ili 116KS nego ovaj benzin 1.8 , ali mozda opet moze naci losijeg benzinca pa plin staviti za cijenu TDIa , ali ne znam , akd je benzin morao bi biti Turbo ipak ;)
zasto turbo? zbog glavobolje ili?
 
Član
Zato sto meni atmo bez 2.5 min nije nista , jbg , a glavobolja , hmm , nije kao kod diesela mana ali je dodatni rizik kvara naravno , nismo svi isti , sta ces :D
Ja vozim 1.8 atmo, vozio sam jos stosta, tipa saxo 1.6, clio 2.0, mitsubishi 2.0, bmwi od 1.6 do 2.5 24v itd. i nijednom autu nisam gledao kao manu to sto nema turbine... 1.8t ide fino, al mislim da i ovaj 1.8 NA nije toliko losiji koliko mora dati novca u startu vise za 1.8t i koliko skuplje popravke mogu biti
sto se tice audija iz prvog posta, nisam ga nikad vidio, ako zelis mogu pogledati ako je covjek u gradu, sto se servisa tice ima ih dosta, samo ja prvi ne znam kome bih odvezao tog audija na pregled, ima ovlasteni servis za skodu, mozda oni mogu pregledat
na slikama, koje su uzasne, gepek mi stoji cudno, na desnoj strani do branika ima velik prostor...a mozda je samo do fotografije
 
Član
Najbolje je sto sve savjete o turbo benzincu daju vozaci cvaje bilo dizela ili benzinca. Zasto ne bi imao snage 1.8 92kw? Nije covjek trazio za trke ili bar ja ne vidim taj post. Nije trazio auto da slepa drva i sumi. Tako da nema tu puno rasprave. Taj audi je fin i fino ide. Ima dobar zvuk zbog ventilatora hladnjaka koji stalno radi i povecava brzinu skladno s gasom. Plincugu stavis i vozi!
 
Ja glasam za turbo :) ali i obicni motor u tom audiju ide fino, ali taj motor trazi gas kao i sve jedan obicni benzinac. Ljudi navikli na dizele da kad dadnes gas na 1900 obrtaja on poteze fino e pa nece da moze zato vratis manju i gas do blokade pa ces vidjeti da moze i on ici fino :D
Naravno s turbom ide i veca potrosnja, skuplje odrzavanje ali i veca snaga pa ko sta voli nek izvoli
 
Član
Imao ga, auto solidno, nista posebno. Snage fali, potrosac veliki ako ti je noga teza. Poslije imao i 1.8t, razlika nebo i zemlja, potrosnja tu negdje ali performanse
smijesno porediti. Ako ces plin ugraditi, i nisi taj tip za potezanja onda uzimaj.
 
Top