audi a4 1999g.p. 1.9tdi 81kw nece da vuce, turbina ili...?

audi a4 1999g.p. 1.9tdi 81kw nece da vuce, turbina ili...?

Član
navedeni audi u naslovu a4 od tetka, nece da vucee izgubio bas snagu nekako... i kad se u mjestu malo kao proba stisnuti gas itd ne cuje se bas turbina da zvizdi... to se osjetilo od prijee kao malo je izgubio snagu ali sad je bas skroz nece nikako da vuce... mjenjan mu je protokomjer prije ali on kaze da nije neke razlike bas bilo... dal je mozda sad do njega da probam staviti taj sto je vec skinut sa njega? ili do cega bi jos moglo biti sto mogu pogledati?
 
Član
Pa turbinu mozes sam provjetiti da li radi...
Prvi test je pritisnes crijevo od rurba i kad dodas gas mora ga napuhati, drugo skines crijevo sto ide sa filtera na turbinu i probas je rukom zavrtiti da vidis da nije zaribala. Provjeriti vakume i vidjedjeti da li otvara bajpas na turbini i da li je ventil na turbini ispravan, kad dodajes gas i kad pustis gas ventil mora otvarati perca na izduvu turbine i regulisati ih. Prikopcati na racunar i pregledati greske...
 
Član
kako da dodjem do tog ventila?? Jesu to ovi sto idu crijeva ova na njih i jel oba moram skidati ili samo ovaj gornji?? posto mi je njega lakse skinuti.. i kako crijeva da provjerimm skinem ih vidim jel uvlace ili?? posto mi ovako odokaa djeluju da su dobra malo sam ihh prepipao sad...
 
crijevo turbbine ti je otislo meni je neki dan isto tako samo se cuje huuu huuuu ali slabo vozi a izlazi crni dim
 
Član
ma cujee se on normalno skrozz sam nema da kad see stsne gas ono da zvizdi turbinaa malo da se cuje aa ne cadi nestoo malkee sam izbacii nesto dimaa al to je i prije tako isto... provjerio sam i ovo crijevo za usis isto i kad se da gas ne duva ga nista...
 
Član
ma cujee se on normalno skrozz sam nema da kad see stsne gas ono da zvizdi turbinaa malo da se cuje aa ne cadi nestoo malkee sam izbacii nesto dimaa al to je i prije tako isto... provjerio sam i ovo crijevo za usis isto i kad se da gas ne duva ga nista...
Zasto bi trebalo da duva crijevo od usisa?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
Član
Prvo pregledati vakum ventile i pripadajuća crijeva , jer ona kod TDI-a u najvećem broju slučajeva prave problem , jer turbina ili radi ili ne radi , nema tu sredine...
 
Član
Mozes ti druze gledati i pipati, šuštati do nove godine, dok ne prikopcas na dijagnostiku jos dugo ces da pipas crijeva i mijenjas bezveze dijelove
 
Član
danas ce najvjerovatnije kod majstora... da se prikopca i vidi sta je.. ono sto samm mogao ucinio sam malo pregledao crijeva, 3-4 neka zamjenio sto su bila losa naoko gledajuci...
 
Član
rijesen problem, auto idee kao nikad... crijevo jedno sto ide na turbinu bilo prekratko... to je vec neko prijee izgledaa skratio ili sta vecc i ostavio kratko pa bilo prezvaknuto...
 
Top