Audi a3 EGR Ventil problem

Audi a3 EGR Ventil problem

Pozdrav svima. Imam problem sa autom. U pitanju je audi a3 8p sportback 2006 g. E sad problem je nekakvo šuštanje koje se cuje pri dodavanju gasa. Kada krecem npr. i kad ubrzavam cuje se to šuštanje sve do 2500 obrtaja onda prestane i onda pocne bolje da vuce i sve bude normalno. Zvao sam majstora i on mi rece da bi mogao biti EGR ventil u pitanju pa da pitam vas da li je neko imao slican problem ili mozda zna nesto vise o ovome Poz i hvala unaprijed.
 
Član
nek ti neko dodaje gas a ti digni haubu pa zagledaj u motor, stavi ruku iznad njega pa pokusaj skontati odakle puse.uzmi spuzvu i namoci je deterdzentom pa predji preko crijeva dok drugi dodaje gas, ako bude baloncica to crijevo mijenjaj.

egr zaboravi on ne stusti...
 
Član
standardna pojava na golfovima 5, passatima i audijima a3... kod mene se cuje poprilicno glasno.
na internetu sam vidio da ljudi mjenjaju turbinu. ima mnogo stvari koje mogu biti. kao sto je panajotis rekao mnoga crijeva, moze i katalizator i turbina. sve u svemu ako ti ne smeta ne diraj nista, kod mene vec 3 godine taj zvuk i sve je na svom mjestu.
 
Top