Audi A3 2004 godina SAVJETI I PREPORUKE PRI KUPOVINI

Audi A3 2004 godina SAVJETI I PREPORUKE PRI KUPOVINI

Član
Pozdrav forumasi. U potrazi sam za novim autom. Na neki uzi izbor sam imao Golf 4, Golf 5 i Audi A3. Estetski mi se najvise svidja Audi A3 2004 godina sa dvoja vrata, kao na sl. Medjutim, ne znam toliko o tom autu. Koji motor odabrati, koje su mane auta. Dal na nesto treba posebno obratiti paznju prilikom kupovine.
 

Prilozi

  • slika-456552-5592a15a3e317-velika.jpg
    slika-456552-5592a15a3e317-velika.jpg
    165,1 KB · Pregleda: 60
Član
Moj glas za Audi a3. Po kvaliteti je dosta bolji od golfa za moj ukus. Motor 2.0 tdi od 140ks ima problem sa diznama i blok motora oznake A puca kod svakog u procentu 90%. Ako nadjes sa B oznakom (pogledaj u servisnoj knjizi auta) onda si rahat a sredjivanje dizni komplet sve 4 i 4 grijaca kosta 600km preko granice odma u Srbiji. Kad je ispravan auto je zmaj a i cip mu daje dosta snage. Pozz
 
Član
Moj glas za Audi a3. Po kvaliteti je dosta bolji od golfa za moj ukus. Motor 2.0 tdi od 140ks ima problem sa diznama i blok motora oznake A puca kod svakog u procentu 90%. Ako nadjes sa B oznakom (pogledaj u servisnoj knjizi auta) onda si rahat a sredjivanje dizni komplet sve 4 i 4 grijaca kosta 600km preko granice odma u Srbiji. Kad je ispravan auto je zmaj a i cip mu daje dosta snage. Pozz

Neki preporucuju 1.9 TDI, da su manje kvarljivi od ovih 2.0
 
Član
1.9tdi vecinom imaju problema sa diznama, turbinom,maf senzorom,zamajcem itd. A dosta slabije idu od 2.0. Kao sto reko sve zavisi u kakvom stanju uzmes auto ali svakako budi spreman ulozit u svako 1000km da bi bio ispravan. Servisna knjiga obavezno.
 
Član
1.9tdi vecinom imaju problema sa diznama, turbinom,maf senzorom,zamajcem itd. A dosta slabije idu od 2.0. Kao sto reko sve zavisi u kakvom stanju uzmes auto ali svakako budi spreman ulozit u svako 1000km da bi bio ispravan. Servisna knjiga obavezno.
Ne bih se složio sa tvrdnjom da 1.9 TDI ima problem sa diznama, upravo obrnuto je (ukoliko nije u pitanju lapsus). Opšte poznato je da 2.0 tdi imaju problem sa diznama. Ukoliko sumnjas, pogledaj na PIK-u npr. tog i ostale audije sa 1,9 i 2,0 motorom, cijena ce ti sve "kasti" i da ljudi se teže odlučuju za 2.0. I sam vozim 1.9 tdi, nisam se usudjivao kupiti iako je jeftiniji auto sa 2,0 motorom bas zbog toga. Složicu se da je daleko bolji "na gasu" ovaj 2,0. Sve stalo je vise manje isto. Audi, i moj izbor.
 
Član
Pumpa dizna motori svaki imaju problem sa diznama kad tad a 2.0 su poznati po tome jer nisu Bosch dizne u pitanju nego Siemens i kvarljivije su. Sredjen 2.0tdi je meni bolji izbor nego bilo koji 1.9tdi.
 
Član
samo PD motori imaju problema sa diznama? a cdi dci i ostali nemaju? svaki moderni dizelas po tome ima "probleme" sa diznama, u vezi audia 1.9 mnogo manje ima problema od 2.0 tdi i mnogo je bolje uzeti 1.9 i cip ako ti fali snage... mada i 1.9 meni ide solidno za nasih puteva
 
Član
1.9 je bolji od 2.0 tdi i iskreno vozio sam oba i trkao se sa oba i 1.9tdi 130 konja ide bolje od 2.0 tdi 140 konja pogotovo kad se dostigne brzina veca od 130km/h, tu bolje ide 1.9, 2.0 nekako tu odjednom pocne da slwbije ide... Npr kad 130 konja ide iza mene bolje se drzi neho 2.0, 2.0 tdi (ne CR motor) pocne zaostajati... Dok 2.0 140 konja CR motor ide bolje od oba...
1.9 ima problema sa bregastom, turbom, zamajcem, tandem pumpom, turbina osim na 74kW ili 77kW motorima gdje turbine mogu preci i po 300 000km, diznama ali siemens dok bosch su dobre i ne odlaze tako cesto. To su ugrubo boljke...
2.0 ima problem takodje bregastom, puno vise sa diznama problema jer su siemens, problem da zakaze uljna pumpa, zamajcima onako manje imaju problema, turbine, pumpe u rezervuaru hoce da crknu cesce nego na 1.9 vjerovatno losijeg kvaliteta itd... To je onako ugrubo ali opet zavisi kakav te macak u vreci zapadne, moze se naletiti na oba primjerka da su dobri a i da su losi, sve zavisi, ja preporucujem prije 1.9 tdi, 2.0 nije se bas pokazao a i vise uzme nego 1.9 (ne 2.0 CR TDI)
 
Član
Taj 1.9 sa 130ks je u starijoj seriji A3-ce, koja je do 2003 god. Imao ga je jaran i leti auto.vOva od 2004 ima samo jedan 1.9 motor i to ovaj ko kod mene u skodi i u petici 105ks, a 2.0 je 140ks.
 
Član
Pa i u cetvorki ti je 1.9 tdi sa diznama, zamajcem, turbinom...
odaberi auto koje ti se svidja u sto boljem stanju, za ostalo ne mozes bit siguran..svaki te moze ili zaviti u crno ili usreciti.. na 2.0 gledaj da su bosch dizne, bar ti je to - vjerovatno- glavobolja manje
 
Član
Ako ti ee vec svidja A3 ne znam zasto ne uzmes benzin... Nema ni jednu yu manu, manju kvarljiv, jeftiniji za odrzavanje, ide isto kao i svaki tdi, trosi vise od tdi-a 5 maraka mozda na 100km :) a sa plinom trosi manje para od sve i jednog dizela. Neces imati glavobolja, originalna je kilometraza u 90% benzinaca i dosta su ocuvaniji, i budices se sretan ujutro bez razmisljanja o turbinama, diznama, dpf itd...
 
Član
1.9tdi vecinom imaju problema sa diznama, turbinom,maf senzorom,zamajcem itd. A dosta slabije idu od 2.0. Kao sto reko sve zavisi u kakvom stanju uzmes auto ali svakako budi spreman ulozit u svako 1000km da bi bio ispravan. Servisna knjiga obavezno.

Sta ti naprica...
Izmjesao si kruske i jabuke.
Necu ti zamjeriti ali nema smisla ni logike da iznosis netocne informacije covjeku koji trazi pomoc.

Vozio sam G5 TDI 105 5 godina. Nikakav problem nisam imao sa motorom osim sto je malo slinila tandem pumpa(na cca 250000km)

Konkretno:
1.9 TDI BKC (MK5 platforma). Po meni jedini realni problem
- bregasta (dosta cest problem nakon 200tkm).

Po mom misljenju kvacilo traje koliko i svim drugim modernim dizel motorima tako da mu to ne bih uzimao pod manu(a ni 2.0 TDI).

2.0 TDI ( primjer Passat 2006 )
- glava motora
- dizne ( u hr su mjenjali besplatno sve 4x)
- modul pumpe ulja(najcesce nastrada turbo) Javlja se nakon 200 tkm.
- klapna gasa
- pumpa goriva

Oba motora imaju odlicne turbine koje drze + cca 40 ks chip bez problema. Stvar je samo pravilno koristenje.
 
Član
Ja sam iznijeo stvari sa kojima sam imo iskustva. Naveo sam ono sa cim sam se ja licno susreo. Ono sto ne znam to nisam ni spominjo. Kruske i jabuke stvarno ne znam sta su to ces mi morat objasnit a nemoj mi zamjerit molim te jer necu moc spavat danima zbog toga.

Iznesi svoje iskustvo i cao.
 
Top