Audi A3 2.0 TDI Sportback DPF quattro

Audi A3 2.0 TDI Sportback DPF quattro

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ko sto je rekao covjek, samo redovan i ovlasten servis, mani se jeftinih dijelova i ulja od 10km,sa tim motorom pretices skoro svaki auto na cesti,tesko koji da moze parirat... Vecina nase raje kaze 2.0 tdi ne valja k, turbina ovo ono, isto tako niko od njih nije nikad imao taj motor jer je preskup,kako u pocetnoj cjeni tako i u odrzavanju, ne mozes ti 2.0 uzet i otic kod muje mehanicara i kod njega radit servise, to zaboravi sjebaces odma turbinu ... JA sam se vozio sa milion taxista 2.0 pitao za taj problem,oni su jasno rekli:suplje price, ne ovlasteni servisi,jeftini dijelovi i PRIJE SVEGA nekvalitetno ulje-modrica i ekipa.. Dakle tu su servisi skupi za sam motor i sto je audi,i budi spreman na to da je redovan servis filter i ulje meni dodje na 1.9 tdi 200km,njemu je 300,350,ako mislis stedit na tome to nije ni motor a ni auto za tebe...
 
Član
Bjezi od tog motora, ako vec hoces 2.0 TDI, uzmi onaj od 140 KS. Citao sam po HR forumima, ljudi sa 170 KS Pumpe Duse motorima se redovno zale na probleme. Odmah po izlasku iz garancije, vec na 50000-ak km pocnu crkavati brizgaljke. A ima ih 4 i jedna kosta oko 750 Eura...
 
Član
motor je ok ali majstori kazu da ne podnosi dobro domace gorivo.
Drug ima pasata 2.0 tdi 140 2008 i vec mu je crkla dizna (800 eura), zbog goriva. u crnoj gori je katastrofa gorivo na 90% pumpi, sem na hrvatskoj pumpi INA. Vecina ljudi iz budve ide u tivat da sipa gorivo (INA) i oni nemaju problema sa novijim dizelima. ako budes uzimao taj motor pazi gdje sipas gorivo i ne stedi pare na servisu
 
Član
Samo da vam napomenem da dizne na motorima koji se koriste u Passatima i Golfovima nisu iste.
Kako,odakle,i zašto znam da mi je rečeno iz ovlaštenog servisa i pouzdanih izvora da sa npr. Passatima 2.0 TDI PD imaju strašnih problema.I ja sad pitam kako to? Pa Golf ima ''isti'' motor i nema problema,momak kaže : ''jeste isti,ali nije isti''

Znači fizičkim izgledom dizna jeste ista.Ali princip rada je totalno drugačiji.Jedne rade na piezzo efektu,druge čini mi se na jednom principu elektromagneta.Tako da kod Golfa 5 u zadnje 4 godine u tom servisu nije se desio nijedan kvar sa diznom,dok je na Passatima redovna pojava.Takodje i pumpe goriva...
 

MTR

Član
Kao sto Muha rece DFP je problem , dizne , pumpa , djaba ti servis i sve ostale zaj*ancije kad je udio sumpora u nafti kod nas do 25 % , a tu kolicinu ovi motori NE MOGU podnijeti . Za njih je i 1,5 % previse tako da ....
U Njemackoj se radi masivan Recall za ove motore jer ne izbacuju punih 170 KS vec nesto oko 150 KS , problem je u softveru ( fabricki ) , pa ti vidi kako i sta . U nekom off pravilu trebao bi sipat punu sintetiku u motor ( 5W30 , 5W40 , 0W30 , 0W40 ) i mjenjat je svakih 5000-10000 km , ulje ovih gradacija u tim motorima nakon 10000 km na nasoj cesti postane oporo nesto kao spirit i prve stvari koje crknu jesu dizne , poslije ide turbina jer ulje gubi moc podmazivanja , i dalje redaljka ostalih stvari vezanih za sistem ubrizgavanja
 
Druze ovako da se razumijemo odmh za taj motor nije neko jeftino ulje bar ne ispod 30 KM/l
drugo eurodizel ti je katastrofa kod ovih privatnika,
Ako hoces taj auto stvarno ces morati povesti racuna o odrzavanju i sigurno nece biti problema.
A3 sa takvim motorom je prava zvijer :icon_smile:
 
Član
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Druze ovako da se razumijemo odmh za taj motor nije neko jeftino ulje bar ne ispod 30 KM/l
drugo eurodizel ti je katastrofa kod ovih privatnika,
Ako hoces taj auto stvarno ces morati povesti racuna o odrzavanju i sigurno nece biti problema.
A3 sa takvim motorom je prava zvijer :icon_smile:

Sve što ti je čovjek naveo je točno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top