Audi 80

Audi 80

Član
Pozz svima, imam audi 80 1.6 dizel, imam problem sa zupcastim remenom stalno se "skida", tj hoce da pukne.. Vec 3x put radim zupcasti ove godine, uradio sam i novu bosch pumpu i opet isti problem.. Dal' je neko imao ovakav slican problem?
 
Član
Nisam kod jednog svaki put sam mjenjao kod drugog majstora mislio sam da je do toga..

Onda ti je nosac bosch pumpe problem, ako ti se "svlaci" remen, pretpostavljam da si i spaner mijenjao.
Nemoj ni slucajno pokusavati jos natezati remen, ovo sto i asmir predlaze, on se zbunio i misli na pk ili ti klinasti remen.
 
Član
Onda ti je nosac bosch pumpe problem, ako ti se "svlaci" remen, pretpostavljam da si i spaner mijenjao.
Nemoj ni slucajno pokusavati jos natezati remen, ovo sto i asmir predlaze, on se zbunio i misli na pk ili ti klinasti remen.
Mijenjao sam i spaner, i bosch pumpu uradio sve novo na njoj.. I opet isti problem, kod kojeg god odem majstora niko ne zna problem..
 
Član
Nosac bos pumpe pogledaj...jesu li ti dijelovi i velicina remena odgovarajuci? Da nije nekad motor mjenjan? Koji je tacno model motora 1.6? Remen nikako ne pretezati! Da ne bi bilo havarije
 
Član
Ja mislim da je sigurno do njega ako je spaner mjenjan. Posto on zna praviti problem. Kod tih motora se ne treba zezati. Sve je jeftino da bude kao bombona
 
Član
ja sam imao problem,prvo je bio pretegnut pa se trosio,svlacio,s tim je i vodena dobila lufta pa sam isto opet sve mjenjao kod drugog majstora koji je skuzio da je pretegnut bio remen...eto mozda je slican problem...
 
Top