Audi 80

Audi 80

Član
Odnedavno vlasnik Audia 80 famozno jaje....Presao sa 3x hatchback-a na limuzinu...i jos se nisam navikao da nista ne lupa i da nema zvukova sa vana da ne bruji motor ili da ne puca na auspuhu xD xD...Sta da kazem,motor 1.8 samo 55kw i nazalost cetiri "kamionske" brzine..Vanjski izgled sveukupno jako los...tvornicka boja ali totalno matirala,malo udaren na desnoj stranici...branici zagrebani na coskovima...Valjda cu vremenom da uspijem to da sredim i da obnovim...Mozda poliranje moze da pomogne ali cisto sumnjam....Mehanicki i amortizacijom je savrsen,najvise mi se svidja sto nije K-glava nego je oldschool mehanicki karburator...Motor je u super stanju a dokada ne znam...Evo nesto slika pa prosudite...Radovi mozda budu uskoro.....




 
BHT Ovisnik
Cestitam na kupovini, nek te sluzi sa srecom :)
Za pocetak ga samo malo ispoliraj, moja jetta je bila u istom stanju, skroz matirana, pa je opet ozivila na neko vrijeme :)
 
Član
Hvala ljudi :D :D
@CoL3 vec sam kontaktirao Taakya isti dan kad sam kupio auto da li moze poliranje da sredi stvari,vec mi je pokazao par primjeraka da moze da vrati sjaj...Trenutno u fazi prikupljanja para da ga odvezem na make up xD Veliki plus je sto nema nikakvih ulaganja na bitnije stvari,izgleda pazilo se da bude u voznome stanju....
 
BHT Ovisnik
jasta neg moze, evo u mene jetta prije i poslije, slikan gepekt isto mjesto
2zdvygm.jpg
 
Član
moze jastaa jaa rucno drugu poliraoo cistoo da probamo...istoo crvena boja bilaa i vjeruj razlika ogromnaa..pogotovu ako ima neko polirku da ne trljas citav dan...inace lijep avdija...
 
Član
da daa i ja sam sonaxom radio...za prvuu pomocc mislim da ces biti zadovoljan za malo para osvjezi boju polijepo...
 
Član
Danas sam cijeli dan ruke prljao....Sredio sto je se auto gasilo pri naglome kocenju i imalo uzastopne detonacije na izduvu...Ja i majstori smo u svadji sto se tice stelanja i ciscenja mehanickog karburatora,od svog starog plavoga Puga 205 imam visegodisnje iskustvo sto se toga tice tako da sam uzeo stvari u svoje ruke,promijenio gumu izmedju ispusne grane i karba...Skinuo ocistio zatim ga vratio nastelao kako treba,pali na cvoku,radi ko "singerica" bez treskanja motora ili povecavanja ler gasa....Detonacije nestale,borio muku sa pustim vakumima i pored toga svega otkazao vakum sesiric ali alternativa je nadjena,malo prespojio vakume,poneke zacepio a nekima nasao novo mijesto i stimao paljenje...Jeste da je "od oka" ali sam zadovoljan....Uglavnom radi se....Uskoro ide na full poliranje,zatim sredjivanje one ruzne ogrebotine i farbanje branika u boju auta...
Pozz
 
Top