Audi 80 B4 se grije puno

Audi 80 B4 se grije puno

Član
Evo ljudi rodjak me zamolio da postavim temu pa ako neko moze pomoc,rijec je o Audiju B4 1.9TDI i problem je sljedeci auto se grije puno i brzo mu se ukljuci ventilator nakon predjenih do 5 kilometara i temp. se odmah popne na 90 on se odmah pali i radi non stop u toku voznje to je kad se normalno vozi...a kad se tjera da ne pricam koliko se grije nenormalno...u cemu bi mogao biti problem...
 

MTR

Član
Cudno , TDI motori se inace griju sporo , ne mora biti do tekucine osim ako rodjo sipa vodu cistaka , G 12-13 sipaj.
Provjerite da li pumpa vode radi ?
 
Član
Potpisujem za ovo da se pregleda tecnost dali je ima
Pumpa vode da je zastekala ili bi pukao remen ili bi cvilila kao luda. Cisto sumnjam da je pumpa, i da jeste zastekala i da ne radi on bi prokuhao za 15-20 minuta voznje i rika bi bio. Lako bi mogao biti termostat da je zastekao, da ne otvara (ne pusta vodu ili je ne pusta dovoljno kroz hladnjak)
To bi bilo najbolje da ode do nekog mehanicara da vidi jeli zastekao. On to moze da vidi dali otvara kad digne radnu temperaturu preko crijeva za vodu sto idu sa hladnjaka ma kuciste termostata. Pozzz
 
Član
evo ljudi kvar je otklonjen u pitanju je bio samo neki prekidac ne znam ni ja tacno kako se zove....
 
Član
menso je napisao(la):
evo ljudi kvar je otklonjen u pitanju je bio samo neki prekidac ne znam ni ja tacno kako se zove....

Prekidac :icon_question: ja koliko znam ima "prekidac" koji pali ventilator i imas za prvu i drugu brzinu ventilatora, termostat koji sluzi za odrzavanje radne temperature i vodena pumpa koja pogoni vodu kroz sistem :icon_rolleyes:
 
Top