ATF ulje u Gorivo

ATF ulje u Gorivo

Treba uzeti u obzir da novi cr sistemi rade na 2000+ bara,tako da ipak treba razmisliti da li je potrebno sipati nesto u novija auta.U stara je pozeljno,dvotaktol prije atfa...
 
Član
Bas kao sto @Zeran rece, pravljena su da imaju sto manje stetnih gasova
Proučite malo i ti i on način na koji rade moderni sistemi ubrizgavanja....za zaštitu okoline koriste se drugi folovi. Dakle, motori u zadnjih 10-15 godina su sigurno predviđeni za goriva koja se danas kupuju kod nas kao euro 5 dizel ili slične oznake, i sigurno im pumpe i dizne neće biti suhe da im se mora dodavati nešto. To su gluposti.
 
Član
Proučite malo i ti i on način na koji rade moderni sistemi ubrizgavanja....za zaštitu okoline koriste se drugi folovi. Dakle, motori u zadnjih 10-15 godina su sigurno predviđeni za goriva koja se danas kupuju kod nas kao euro 5 dizel ili slične oznake, i sigurno im pumpe i dizne neće biti suhe da im se mora dodavati nešto. To su gluposti.
Nemam ja sta proucavati kako novi sistemi ubrizgavanja rade, znam veoma dobro. A kad nema veze masnoca i ostale kvalitete goriva zasto je onda zabranjeno sipati loz ulje umjesto dizela. Znam covjeka koji vozi passata 5, onaj stari motor od 81kw, sa bosch pumpom, stalno ga vozio na loz ulje, otisao u Njemacku na loz ulje, gore nasuo dizela kad je krenuo nazad i nakon 50km mu crkla pumpa.
 
Član
Ako ti je to argument onda zaista nemam šta da repliciram.
Ne druze, samo kazem sta se covjeku desilo, i cuo sam od dosta ljudi da se ovi novi sistemi kvare bas zbog ovih novih goriva, koja skoro pa nemaju masnoce, i ja tako smatram, ali ako ti smatras da ja nisam u pravu, ok onda, svako ima svoje misljenje pa i nas dvojica svoje. ;)
 
Član
Sad si čuo, a maloprije znaš veoma dobro.
Zanimljiv razvoj dešavanja.
Navodiš tuđi primjer na motoru razvijenom prije 25 godina kojem je, eto, par desetina litara dobrog dizela sjebalo pumpu. A inače da je sipao lož ulje i ATF, a možda i kakvu životinjsku mast ako mu ove industrijske nisu pri ruci, radilo bi i dan - danas. Auto čiji je motor euro2, u vrh glave euro3. A mi smo spominjali common rail motore daleko modernije od tog prastarog TDI-ja. Dakle, nit pratiš akciju, nit imaš kakvih valjanih argumenata. Čemu onda takvo pisanje?
 
Član
Sad si čuo, a maloprije znaš veoma dobro.
Zanimljiv razvoj dešavanja.
Navodiš tuđi primjer na motoru razvijenom prije 25 godina kojem je, eto, par desetina litara dobrog dizela sjebalo pumpu. A inače da je sipao lož ulje i ATF, a možda i kakvu životinjsku mast ako mu ove industrijske nisu pri ruci, radilo bi i dan - danas. Auto čiji je motor euro2, u vrh glave euro3. A mi smo spominjali common rail motore daleko modernije od tog prastarog TDI-ja. Dakle, nit pratiš akciju, nit imaš kakvih valjanih argumenata. Čemu onda takvo pisanje?
Ja nemam namjeru da se svadjam i necu vise ni da komentarisem, znam ja dobro sta sam napisao...
 
Poslednja izmena:
Top