Atest motora

Atest motora

Član
Pozdrav svima, imam pitanje vezano za atest motora. Ovako imam Audija 80 1.6 dizel, i htjeo bih da ubacim motor 1.8 benzin. Dal' se isplati to i znali neko koliko kosta atest i sta je sve potrebno od papirologije? Hvala unaprijed na odgovorima.
 
ja sam bar nacuo da je atest skup, bruku papirologije od razloga zasto mjenjas svog do taga da li je novi motor stranac ili ne... itd.
 
Član
Trebaju ti papiri od tog motora, tj saobracajna auta u kojoj je upisan njegov broj, ako nisu BH papiri moras uradit carinu na motor, drug kad je iz passata 5 vadio dizela i ubacivao benzinca mislim da je platio 180KM samo atest, imas onda i drugu saobracajnu i moras imati potvrdu od nekog servisa da su ti zamijenili motor.
To ti je onako na grubo, vjerovatno ima jos dosta toga
 
Atest je sam 175km, vanredni tehnicki 30+km,nova saobracajna,moras imat bh papire od motora... Imas oko 250km da rijesis papirologiju + motor i ugradnja
 
Član
Zanima me samo jos nesto, da ne otvaram novu temu.. Htjeo sam kupiti danas golfa 2 1.6 tdi, i zanima me jel treba da pise u saboracajnoj tdi ili samo dizel?
 
Član
To je onda fabrički TD,a neko je naknadno ugradio intercooler ako ti se poklapaju brojevi motora sa brojevima u saobraćajnoj, a sumnjam da ćeš imati ikakvih problema, mada opet sve zavisi na koga naletiš, ali ipak je to dvica da otvaraju haubu i zafrkavaju se, po meni nije ti to neki problem, realno :D
 
Top