astra-problem nakon reparacije pumpe

astra-problem nakon reparacije pumpe

Član
imam problem sa autom nakon reparacije bos pumpe, znaci pumpa je remontovana full i sto se tice nje sve radi super, auto pali normalno, vuca je odlicna i sve ostalo ali nakon ponovnog vracanja kad se ugrije auto pali se servisna lampica i auto ide u safe mod, znaci samo kad je vruc dok hladan se ponasa normalno i cim dodam gas preko 2000 obrtaja odma gasi servisnu lampicu, da napomenem da je uz bos pumpu majstor mijenjao dodatno samo prelivna crijeva ono je sve ostalo isto ali nije stavio ona crna vec neko zeleno crijevo koje nisam nikad vidio pa da li je moguce sad da na ta prelivna crijeva vuce zrak ili do cega bi moglo biti, nije mi jasno kako prije reparacije nije izbacivao takve greske, greske na dijagnostici su greska u protoku zraka, prevelika temperatura usisnog vazduha i greska u sistemu goriva, te 3 greske mi izbaci, stavljao sam i novi protokomjer i opet iste greske izbacuje nije mi jasno koji mu je vrag...
 
ta prelivna crijeva su sasvim OK kvalitete
Moguce da je ostetilo elektroniku bosch pumpe (ako je pumpa rasipala gorivo to je jako moguce da je elektronika pumpe vec bila "pri kraju" :bookworm:, )
opelove elektronike su inace osjetljive, kao da su pod sihRima :D:D, i kod opela se zna desiti (raskopcas ispravnu elektroniku motora , i ponovo ukopcas, on izbaci greske koje prije nije imao :D
 
Član
da naglasim, ubacena nova ganjc elektronika pumpe, novi klip pumpe, novi dihtunzi pumpe, novi lezajevi pumpe znaci nemoguce da je do pumpe opet
 
da naglasim, ubacena nova ganjc elektronika pumpe, novi klip pumpe, novi dihtunzi pumpe, novi lezajevi pumpe znaci nemoguce da je do pumpe opet

Da te samo ispravim, da nije nova pumpa već samo novo remontovana, pa dobiješ "novu" pumpu. Daješ staru i dobiješ repariranu pumpu barem tako rade servisi u BG i Samoboru koji su daleko najkvalitetniji na ovim prostorima. To mi smrdi na na senzore temperature, ali isto tako ako ti negdje mrvu vuče falš zraka imaš problem u sistemu. Kad je u pitanju elektronika pumpe tu se javlja sam jedna greška i to "pad pritiska u sistemu" tako da valjalo bi provjeriti vakume još jednom, senzore...
 
Član
provjeravao sam vakume kad duvam na crijeva kad ih skinem ne mogu duvati ni na jedan ventil osim kad prikacim crijevo na vakum pumpu i duvam u nju mogu duvati zrak, jel to smije se desavati jel se tako ponasa ispravna vakum pumpa jer su ventili ispravi po ovoj metodi, senzor za zrak (maf) smo ubacivali novi i opet se isto ponasa
 
provjeravao sam vakume kad duvam na crijeva kad ih skinem ne mogu duvati ni na jedan ventil osim kad prikacim crijevo na vakum pumpu i duvam u nju mogu duvati zrak, jel to smije se desavati jel se tako ponasa ispravna vakum pumpa jer su ventili ispravi po ovoj metodi, senzor za zrak (maf) smo ubacivali novi i opet se isto ponasa

Ne znači ti ništa novi maf ako je problem negdje drugdje, a što i Dženi reče treba vidjeti da li je pumpa 100 % urađena,
 
Član
sumnjam da ce Ilija dozvoliti falš, specijalizacija tog mladog momka sto ti je radio pumpu je 50.000€ + sve mašine...sumnjam..., da li si ti siguran u majstora koji ti je postavio pumpu?
 
Član
pa poprilicno sam siguran i cini mi se da je dobro postavio pumpu jer nemam nikakvih problema sa paljenjem, ne znam samo sta je mogao pogresno uraditi pa da sad javlja tu gresku i pali safe mode i to samo kad se zagrije, znaci hladan motor nemam uopce nikakvih problema sve radi normalno bez paljenja servisne lampice
 
De pregledaj da li ti je sve uštekano, Senzor detonacije, pregledaj još jednom vakume, i štekere, to ne bi trebao biti neki problem velik, samo negdje nešto nije ok urađeno/skopčano....
 
Član
ma ne dolazi u obzir da hoce sluzit kao do sad ja bi bio prezadovoljan, astra je kod mene zauvijek
 
ma ne dolazi u obzir da hoce sluzit kao do sad ja bi bio prezadovoljan, astra je kod mene zauvijek

Nema potrebe da se riješavaš auta zato što samo negdje "šteka" neki manji problem. Potraži stručnjaka za to, kontaktiraj Aid-a iz Tuzle mislim da je koliko sam čuo da je dobar mehaničar za Opel, ako ti je to poblizo ili barem zovni ga pa se posavjetuj. MIslim da bi neko morao imati broj ovdje s foruma, ako nema obrati se ovomm tipu putem sms.a da ti pošalje broj njegov, Amadin 061 299 732, nekad je bio moderator na opelteam.ba.
 
Top