Astra H Kazaljka za gorivo

Astra H Kazaljka za gorivo

Član
U pitanju je 1.8 petrolejac sa plinom. Stvar je u tome da mi se pokazivac nivoa goriva u rezervoaru resetuje jedino nakon sipanja goriva te, nakon toga, nastavlja da pada do nule strasno brzo. Auto naravno ide na benzin samo par minuta dok se motor ne zagrije malo (mislim do 40 stepeni) i onda presalta na plin ali kazaljka i dalje pada kao luda. Malo sam citao po netu i neki nagadjaju da, u stvari, BC salje signal na kazaljku i odredjuje nivo goriva od zadnjeg punjenja na osnovu voznje i predjenih kilometara. Ne znam da li je to istina ali bi to bila glupost prava ako su na taj nacin napravili cukicu goriva ...

Isto tako citao sam da je kazaljka goriva kod ovih Astri slaba tacka tako da veze nemam kako to da rijesim...
 
Član
A jesi ti probao recimo izliti sve gorivo iz rezervuara i nasuti samo recimo 20L tacno i da vidis koliko ce ti to trajati, zapises km svaki put koliko predjes na benzinu i imas 10L u gepeku u kanisteru i da vidis kad ce auto stati na benzinu tako kad prebacivas hladan motor i to... Vidis tako i znaces da li je bas do kazaljke, tacnije plovka ili kako je rijeseno, ili ona stvarno trosi benzin iako ide i na plin, ako trosi i benzin i plin zajedno onda obavezno kod tih sto su ugradjivali da to rjesavaju...
 
Član
Nisam to probao ali nakon sto naspem, recimo 10KM benzina, kazaljka mi se pri sljedecem pokretanju motora podigne i onda u toku tog dana padne na 0. Znaci kao da apsolutno nema nista goriva u autu. Ja naravno vozim sedmicu - dvije tako bez problema jer mi benzin vuce samo dok je motor hladan.
 
Član
Da dodam na gornji post...

Uopste nisam siguran u te price da LPG susi motor i sl. Imam par prijatelja koji vec dugi niz godina voze na plin i to u autima od Mercedesa novije C klase pa do Golfova 3 sa GTI motorom. Naravno da sam malo popricao sa njim a prije nego sto sam se odlucio da uzmem motor sa ugradjenim LPG sistemom i oni su mi rekli da nikakvih vecih problema nisu imali sa LPG sistemom i samim motorom, a presli su kamaru kilometara. Spomenuta trojka GTI ima ugradjen plin medju prvima u Sarajevu.
Manjih problema mora biti ... jbg sve se trosi sa vremenom

Pitanje je da li iko zna kako radi pokazivac goriva u ovoj Astri? :D
 
Član
drug ja koliko vidim tebi treba tank foper ... kucaj u google i vidi i ocemu se radi ... to ces kupiti kod plinasa
 
Član
Upravo sam malo citao po netu i cini mi se da je tank fopper upravo ono sto mi treba. Ovi iz auto-simanica nemaju ni jedan za ugradnju pa se moram raspitati kod drugih firmi sto se bave ugradnjom plina. Ima li ko neke preporuke?

P.S.
Dragone Dario mi se za sada ne javlja pa cu pokusati opet tokom dana da ga nazovem.
 
Član
pa pogledaj Darkom,Radic,a ima i onaj frajer uz Mojmilo sto mu je radnja .. kad ides iz pravca Nedzarica prema I.Sarajevu posle plavog oka mislim da se i on zove Darko i da ti to moze nabaviti
 
Top