astra f-ima ili nema agr ili egr?

astra f-ima ili nema agr ili egr?

nesto cudno se desava...dijagnostika pokazala el diznu,ja zamijenio cijeli karburator,sve ok,osim malih varijacija u obrtajima,al moze se podnijeti.Sad se desava nesto drugo,ali vrlo rijetko na jacem gasu pocne trzati,pustim gas ide normalno i to mi se desava jednom u 15 dana...auto regularno pali,medjutim malo prije upalio da se ugrije,ugasi se nakon nekog vremena...palio ga 15 puta,jedva upali,al ne prima gas i samo se opet ugasi...skoro da odustanem,pokusam jos jednom,upali i radi super,ide jos bolje,samo je pitanje do kada???negdje sam citao za taj neki ventil AGR ILI EGR ne znam tacno kako se zove,da li astra f ima ili nema taj ventil i gdje se on uopste nalazi,moze li biti da on steka ili neko mozda ima neko drugo iskustvo sa ovim auto?vec lagano ludim,jer ne znam sta me hebe,a rado bih da to napravim.unaprijed hvala na odgovorima!
 
dellas je napisao(la):
Mislim da imas vakumski EGR ventil na usisnoj grani...

ima neki vrag okrugli kao mala casa bas na usisu i na njemu jedan dzek,al na znam jel to to,i kako biti siguran jel pokvaren ili ne...najgore sto auto neko vrijeme extra radi,pa onda jedan dan nece ni naopako,da se hoce bar skroz pokvariti,pa da mijenjam sve dok ne potrefim sta je.
 
Član
Pa mislim da je najbolje da odes ni dijagnostiku da bi bio siguran ... 99% sam siguran da tvoj auto ima egr.
 
Top