alu felge problem

alu felge problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
drustvo imam alu felge na golfu 3 15" 195 50 golf je 1.4 benzin 44kw al je problem sto vise trosi pa mi kazu da je to do niskoprofilnih guma, zbog toga molim za savjet ako neko zna sta bi trebalo raditi
 
Početnik
to sto potrosi na tim gumama to je toliko neznatno,i tesko da mozes i primjetit potrosnju,


e sad neznam koliko to on trosi...
 
aaaamko je napisao(la):
drustvo imam alu felge na golfu 3 15" 195 50 golf je 1.4 benzin 44kw al je problem sto vise trosi pa mi kazu da je to do niskoprofilnih guma, zbog toga molim za savjet ako neko zna sta bi trebalo raditi

Druze to ti je zbog sirokih guma znam ja jer imam isto golfa 3 1,4 44kw njegove optimalne felge su 185/60 R14 ma da pise na poklopcu od rezervara da idu i 195/50 r15 a trenutno su 175/70 R13 Pogledaj na poklopcu mozda ima koji ti dimenziju idu pa ces usput vidjet i nosivost guma po osobama ima tabela sve ti fino pise. ako ti nebude uslikat cu ti ja pa ces vidit.
 

IGY

Član
meni na ibizi, isto 1.4 44kw
na seriskim 13 70 155 mi trosi oko 8 L
sad na 16 45 205 mi trosi oko 9 do 9.5 L
i znatno sporije ide :D
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
aaaamko je napisao(la):
drustvo imam alu felge na golfu 3 15" 195 50 golf je 1.4 benzin 44kw al je problem sto vise trosi pa mi kazu da je to do niskoprofilnih guma, zbog toga molim za savjet ako neko zna sta bi trebalo raditi

Druze to ti je zbog sirokih guma znam ja jer imam isto golfa 3 1,4 44kw njegove optimalne felge su 185/60 R14 ma da pise na poklopcu od rezervara da idu i 195/50 r15 a trenutno su 175/70 R13 Pogledaj na poklopcu mozda ima koji ti dimenziju idu pa ces usput vidjet i nosivost guma po osobama ima tabela sve ti fino pise. ako ti nebude uslikat cu ti ja pa ces vidit.

evo bas sad sam gledao na poklopcu nista ne pise za gume pa posalji slike da vidim iako sam ja i planirao staviti 175 r14 sada,mislim da je to pravo rjesenje
 
Član
evo i kod mene su bile 165/70 R13 a sad su 185/55 R15 nisam primijetio na potrosnji,jedino slabije poteze i treba mu vise da nabije neku brzinu rijec je o golfu 2 1.6 dizelu trosi jedno 6.5-7 litara normala ipak je rijec o autu starom 25 godina
 
Član
zar vrijedi mijenjat extra izgled auta za nesto "obicno" radi litra na 100km?ja ne bi,jedino ak ti treba auto s boljim ubrzanjem...al na 175 ce smijesno izgledat...malo razmisli o nacinu voznje,jesi prije imao vise otvorene ceste i slicno...
 
aaaamko je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
aaaamko je napisao(la):
drustvo imam alu felge na golfu 3 15" 195 50 golf je 1.4 benzin 44kw al je problem sto vise trosi pa mi kazu da je to do niskoprofilnih guma, zbog toga molim za savjet ako neko zna sta bi trebalo raditi

Druze to ti je zbog sirokih guma znam ja jer imam isto golfa 3 1,4 44kw njegove optimalne felge su 185/60 R14 ma da pise na poklopcu od rezervara da idu i 195/50 r15 a trenutno su 175/70 R13 Pogledaj na poklopcu mozda ima koji ti dimenziju idu pa ces usput vidjet i nosivost guma po osobama ima tabela sve ti fino pise. ako ti nebude uslikat cu ti ja pa ces vidit.

evo bas sad sam gledao na poklopcu nista ne pise za gume pa posalji slike da vidim iako sam ja i planirao staviti 175 r14 sada,mislim da je to pravo rjesenje

prijatelju evo ti tabela pa vidi eto
 
Član
staviš 165/50 r15 je da je guma malo skuplja al potrošnja bi sigurno bila niža
al dosta ode ima i težina felgi
 
Član
Ja vozim na 195x50x15 tako ga fabrika postavila bbs felgice prezadovoljan jedino je malo skuplja zimska guma tog profila(imam 2 komada viška za prodati sava eskimo ako bude trebalo vozio jednu sezonu guma ko nova) nediram ništa potrošnja pa malo reći prezadovoljan jedino kod mene je 1.9D tako da nemogu komentarisati to sa tvojim benzincem potrošnjom neznam ako mene pitaš ja nebi diro ništa nevjerujem da ćeš napraviti baš neku veliku uštedu na gorivu
 
Član
nivoST je napisao(la):
staviš 165/50 r15 je da je guma malo skuplja al potrošnja bi sigurno bila niža
al dosta ode ima i težina felgi


Prijatelju a gdje naci tu dimenziju guma 165/50 R15
Nema sanse to naci kod nas.

Ja trazim ocajnicki vec dugo 195/40 R16 sto je realnije za naci
al nema kod nas nista od tih guma .
 
Član
Ja sam presao sa 15' 195/50 na 17' 205/40 potrosnja neprimjetno veca... a auto je 1,2 47kw tako da....
 
Član
I ja sam presao postepeno sa 175/70 R 13 na sad vec 16 cola.
U pitanju je mk2 td , i nesto nisam osjetio zestoku razliku u potrosnji
6,5 - 7 litara on trosi i ovako i onako.
 
Član
na tim malim motorima primjetis i kad klimu upalis a kamoli
sire gume,moj predlog 175/50/15 nisu puno skuplje od 195 isti dimenzija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top