Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

Putovanja.ba
Administrator
alfa%20g%2022.jpg

Čekanju je konačno došao kraj. Kao što je bilo i najavljeno, Alfa Romeo je danas u Milanu i zvanično predstavio svoj dugo očekivani novi sedan Giulia, razvijen pod kodnom oznakom Project 952.

alfa%20g%202.jpg

Promocija je inače obavljena u Alfa Romeo muzeju Arese u blizini Milana, na 105-godišnjicu osnivanja ove slavne marke. Ovde treba pomenuti i da je istovremeno prikazan i modifikovani logo marke.

133301-alfa%20logo.jpg

alfa%20g%20222.jpg

Dakle, novi Alfin model se bazira na takozvanoj Giorgio platformi, a ovaj rival BMW-u Serije 3 (i ostalim iz te klase) će biti dostupan u verzijama sa samo zadnjim i pogonom na sva četiri točka.

alfa%20g%202222.jpg

Po najavama, zvanična serijska proizvodnja će početi u novembru ove godine (u fabrici Cassino u Italiji), dok će se kod evropskih dilera ovaj Alfin novitet naći u februaru i martu sledeće godine a u SAD-u nekoliko meseci nakon toga. Sem kao sedan, Giulia će kasnije biti dostupna i kao karavanski Sport Wagon. Ostaje da se vidi da li eventualno možemo da očekujemo i Giuliju u formi Coupea i Spidera.

alfa%20g%20222222222.jpg

Na promociji je prikazan najsnažniji Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde (QV) pod čijom haubom je aluminijumski 3,0 litarski V6 turbo motor sa 510KS (za poređenje BMW M3 ima 431KS) i el. kontrolisanim sistemom deaktivacije cilindara, što je dovoljno za ubrzanje do 100 km/h u trajanju od 3,9 sekunde.

alfa%20g%20222222.jpg

Alfa Romeo za sada nije saopštio mnogo detalja, ali je navedeno da odnos težina / snaga iznosi 2,99 kg po 1KS (upotrebljena su ugljenična vlakna, aluminijum, karbon-keramički diskovi...), kao i da je raspored težine idealnih 50/50. Sve ovo znači da je težina Giulije QV nešto manje od 1530 kg.

alfa%20g%202222222.jpg


alfa%20g%2048.jpg

Navedeno je da je uprkos velikoj snazi ovaj motor iznenađujuće ekonimičan (mada nije pomenuta neka konkretna brojka), kao i da automobil odlikuje izuzetan koeficijent otpora vazduhu i najduže međuosovinsko rastojanje u klasi.

alfa%20g%2022222222.jpg


alfa%20g%203333.jpg

U saopštenju se pominju i aktivni prednji Aero spliter, Chassis Domain Control,Torque Vectoring sistem, kao i unapređeni Alfin DNA sistem sa nekoliko režima: Dynamic, Natural, Advanced Efficient i Racing.

alfa%20g%20398.jpg

alfa%20g%203.jpg


alfa%20g%20333.jpg

Sem pomenutog V6 agregata, u ponudi će se naći i drugi motori, a po nekim ranijim, nezvaničnim najavama tu će između ostalog biti četvorocilindrični 2,0 litarski turbo benzinac, kao i 2,2 litarski dizel motor.

alfa%20g%2033.jpg


alfa%20g%203330.jpg


alfa%20g%2039888.jpg


alfa%20g%203988.jpg

Sem Giulije, Alfa Romeo planira još nekoliko noviteta (nekoliko SUV-ova, veći sedan, novi Spider...), kako bi globalnu prodaju do 2018. godine povećali na svih 400.000 vozila godišnje (od toga oko 150.000 u Severnoj Americi). Koliko je to realno ostaje da se vidi (prošle godine su plasirali nepunih 70.000 komada) i da se nadamo najboljem, jer od ovog modela mnogo toga zavisi u Alfa Romeu...

Ivan Mitić – Auto.blog.rs
 
Član
vraca se alfa staroj slavi polako , ovo auto je fantazija, iz ove klase bi ga provog izabrao
 
Član
Cudan izgled, ne znam sta bi rekao. Posebno jer su uslikani najbolji modeli, a karoserija je bas siroka i nabijena, kako ce to izgledati u kokuznoj varijanti sa nekim malenim 17-inćnim felgama i sl tome? Nisam siguran da ce biti tako dobro, ali eto, pricekat cemo vise slika. Sto se tice specifikacija po onom sto sam citao, posebno kod top modela, to ce biti vrh.
 
Cudan izgled, ne znam sta bi rekao. Posebno jer su uslikani najbolji modeli, a karoserija je bas siroka i nabijena, kako ce to izgledati u kokuznoj varijanti sa nekim malenim 17-inćnim felgama i sl tome? Nisam siguran da ce biti tako dobro, ali eto, pricekat cemo vise slika. Sto se tice specifikacija po onom sto sam citao, posebno kod top modela, to ce biti vrh.

Potpuno se slažem sa ovim, čekao sam prvi post s kojim ću podijelit mišljenje. :D
Lijepa je ali nedefinirana, po meni, nije ni blizu izgledom kakav imaju 156 ili 159. Povratak na rwd je možda i najveća novost i ono šta su svi Alfisti dugo čekali, a motor i performanse Quadrifoglio verzije su vrhunski.

Ali opet, najvažnije od svega - Alfa se vraća "zadnjoj vuči" :)
 
ma de ba, pustite te price vuce na ovo, lici na ono...autoindustrija je toliko raznolika da je nemoguce ne pronaci neku slicnost sa nekim drugim modelima..
 
Član
Sto se tice dizajna ,alfa napravi automobil da te strah pogledat u njega a i performanse su zadivljujuce,barem sto se tice QV verzije. (Y)
 
Član
Cudan izgled, ne znam sta bi rekao. Posebno jer su uslikani najbolji modeli, a karoserija je bas siroka i nabijena, kako ce to izgledati u kokuznoj varijanti sa nekim malenim 17-inćnim felgama i sl tome? Nisam siguran da ce biti tako dobro, ali eto, pricekat cemo vise slika. Sto se tice specifikacija po onom sto sam citao, posebno kod top modela, to ce biti vrh.

Pa napred je BMW 5 na italijanski način (mekaniji).
Meni se lično svidja bar ovako na slikama.
 
Top