alfa romeo 159 1,9 jtd 103 kw savjeti

alfa romeo 159 1,9 jtd 103 kw savjeti

Pozdrav ,;):icon_smile:

Rođak navalio da kupi ovu "zvjerku" (a ja ga ne odvraćam) pa bi mu koristili neki savjeti oko samog auta a i nekih drugih motora osim naznačenog...Znači ako neko zna slabe tačke i tako to "sitnice"

Zahvaljuje se unaprijed
:123:
 
Član
messironie je napisao(la):
Pozdrav ,;):icon_smile:

Rođak navalio da kupi ovu "zvjerku" (a ja ga ne odvraćam) pa bi mu koristili neki savjeti oko samog auta a i nekih drugih motora osim naznačenog...Znači ako neko zna slabe tačke i tako to "sitnice"

Zahvaljuje se unaprijed
:123:

Godiste, predjena kilomertaza, oprema, opste stanje vozila :icon_question: pa onda se moze o necemu drugom pricati .
 
Član
Ako je onaj "Sunday" edition nek ne uzima ;)

=To je onaj sto se jedino moze nedjeljom voziti, jer tad mehanicari ne rade
 
[/quote]

Godiste, predjena kilomertaza, oprema, opste stanje vozila :icon_question: pa onda se moze o necemu drugom pricati .
[/quote]

po mogućnosti oko 2008g, do 150 000 km pređenih, očuvano da bude ko novo :lol:
 
Član
ima jtd od 103kw,ali nema 2008,a tesko i da ima sa 150kkm,osim vracenih na satu. Standardna boljka ovjes,ostalo nema pravila, nacelno vrlo dobar motor, bolji od tdi-ja :)
 
Član
CavallinoRampante je napisao(la):
Kada se ugradjivao 103kW u 159?
ma pusti budalu, tek sad vidim da je 159,ja mislio 156
zaboravi moj post iznad, 159 nema problema sa ovjesom, znam da ponekad zeza letva volana.
od motora mislim da ima samo 120 i 150ks, za 140 (103kw) nisam siguran:icon_question:
 
dumpors je napisao(la):
CavallinoRampante je napisao(la):
Kada se ugradjivao 103kW u 159?
ma pusti budalu, tek sad vidim da je 159,ja mislio 156
zaboravi moj post iznad, 159 nema problema sa ovjesom, znam da ponekad zeza letva volana.
od motora mislim da ima samo 120 i 150ks, za 140 (103kw) nisam siguran:icon_question:

ovo od 103 kw sam mislio da ima jer sam imao u 156-ici od 2,4 cc pa reko da mozda ima i u 159 ;)
 
Bravo 16v je napisao(la):
Ima 159 i sa 2.0 jtd 170ks al su to mladja godista!


to su oni motori mjet zar ne ???
kažu da su puno bolji u odnosu na "obične" comon rail motore jtd ali ne znam jesu li skupi za održavanje (znam da ovo pitanje može biti suvišno) ;)
 
Član
aj da rasčistimo, ne postoji 159 sa 103kw, dizel.
A motori 1.9 jtd sa 120 i 150KS su nepoderivi.....
 
Član
Bas neki dan sam pitao ove u ovlastenom servisu za alfu 159 kazu imali su par na redovnom servisu,mijenjano sto i ide po spisku servisa na jednoj + lafet mijenjan al i to vjerovatno sto je dokucila ovih nasih puteva :icon_rolleyes:

mjet je vrh sto se tice motora a i vizuelno je auto pojava, u toj klasi i cjenovnom rangu tesko da moze sta bolje i naci, samo nek nadje ocuvan model i nek uzima :icon_smile::cool:

P.S i obavezno sa kozom u unutrasnjosti, kak kazu alfa bez koze ko zena bez sise :D:lol:
 
Top