Alfa Romeo 147 JTDm 16v

Alfa Romeo 147 JTDm 16v

Član
Pravi stroj, sjedista su iz TI opreme ista se ugradjuju u Alfu GT. Motor sto se tice performansi i potrosnje idealan. Nek je sa srecom i puno kilometara voznje i uzivancije :cool:
 
Član
meni su u ovlaštenom servisu ga čistili isto auto dilimilo i slabije vuklo, a bolje ga očititi nego ukinuti ako je ispravan, jedino chip ako budes radio onda ga ukini skroz ;)

Inace extra ti je alfa :cool: i meni bi odgovarala ovakva :D jos su u 4 varata ona sa 2 mi isto dodje ko i stilo :p hwh
 
Član
$hwabo je napisao(la):
Pravi stroj, sjedista su iz TI opreme ista se ugradjuju u Alfu GT. Motor sto se tice performansi i potrosnje idealan. Nek je sa srecom i puno kilometara voznje i uzivancije :cool:
Potpisujem za sjedista a auto je vise nego full ovako sa slika Peraci farova podizaci zadnjih stakala "siber" navigacija bas mi je drago da si se bas ti ponovijo ovom ljepoticom znam kako ti je punto iso ovo ce da ti leti a siguran sam da ces ti to da dovedes u red ocisti egr maf ne diraj ako neznas oko njega jer ga mozes zafrkati map imas tamo iza motora mozes i njega ocistit EGR ti drze 4 sarafa torx.kad skines masku na desnoj strani motora u vrhu ustekana struja u njega.ako neznas gdje je mogu ti poslati sliku.
A za potrosnju od5-7l normalne otvorene voznje.
Cudi me da nisi uzeo FL kad si vec uvozijo koliko te izasao moze na pp pogotovo carina i to sve vise je talijana na cesti.
Jedno auto koje po meni ima jako ugodna sjedista pogotovo ova od platna za kozna neznam ali sam siguran da ce biti odlicna sjedista samo mi jos kazi dali ima grijanje sjedista?;):cool:
 
hvala svima,auto jeste laksi od 156, pise u papirima da ima 1250 kg.

sto se opreme tice,jos ne mogu da vjerujem kakvu opremu ima,njoj se nisam nadao. oprema je fabricka,sve sve fabricko cak i felme,provjereno u ovlascenom Fiatovom servisu,dje su se sve kockice poklopile sto se odrzavanja tice.

nije tajna,placena je 3850e,uvezao mi je prijatelj iz Njemacke,pa bas i ne znam koliko je tacno carina placena.


Raymo,naravno da ima grijace sjedista koji vise nego odlicno obavljaju svoj posao, umijem ja skinut egr ventil,samo ne znam cime bi ga onda morao "oprati" ? i na sta mislis kad kazes map ?


a ako na FL mislis na restyling,tu bih morao jos doplatiti a iskreno ne svidja mi se ta novija 147 ama bas ni malo,nekako mi je kicasta i previse buljava,narocito mi se ne svidja zadnji kraj, jedino ona Ducati Corse edicija bi privukla moju paznju :) ...no to je samo moje skromno misljenje...
 
Član
Map ti regulise ja mislim rad turbine jako mala stvarcica nalazi se na usisu onom metalnom.
Egr sam ja cistio sarfcigerom ono cvrsto a ostalo benzinom(ostalo mi od motorke pa malo izlapio pa valja za toga).
Mozes jos i nitro razredjivacem neki su cistili permetalom ono za pecnice ja sam jednom mini vashom egr je iz dva djela ja sam ga rastvaljao ono gdje je osovinica sam podmazivao sa wd-40.
Ovaj motor ima jednu manu a to je da se voli zaprljati od gradske voznje pa ako bas oces da de kako treba treba ga cistiti ili pomalo propuhati;)
Stvarno ima odlicnu opremu al meni se vise svidja fl 170ks sa ili bez ducati corse nije vazno samo da ima dobru opremu:cool:
map ne moras ni cistiti ne mozes sve ocistiti sad moras alfa forum otvoriti:icon_biggrin:
 
kakav crni alfa forum, da se zna ja sam FIATISTA bio i ostao,a ovo sto vozim je i dalje Fiat ,samo drugacije upakovan :cool:


mi ljubitelji italijanskih vozila smo dosta popljuvani od strane "strucnjaka" i treba da se drzimo slozno! ;)
 
Član
Stvarno si naletio na dobru ;) oprema na nivou jos motor prica za sebe mete u toj karoserij :123:
 
Sve pohvale za alfu! Super je!

Zoranic MNE je napisao(la):
kakav crni alfa forum, da se zna ja sam FIATISTA bio i ostao,a ovo sto vozim je i dalje Fiat ,samo drugacije upakovan :cool:

mi ljubitelji italijanskih vozila smo dosta popljuvani od strane "strucnjaka" i treba da se drzimo slozno! ;)
Mnogi Fiati imaju bolju serijsku opremu od Alfi...
Tako da Alfe pomalo kasne za Fiatima... ;)
 
u sustini,po djelovima,bubucama i ostalom, Alfa i Fiat je isto.


ali po voznim karakteristikama Alfa je daleko ispred Fiata, mnogo se sportskije vozi, taj ceh se placa trapovima :icon_biggrin:
 
ljudi, sta mislite jel bolje vozit 147 na 17ice felme ili na 16ice ?


zelim da spojim lijepo i korisno koliko je god moguce, sta vi mislite koje su mane-prednosti i jednih i drugih? nije mi toliko zbog cijena guma vec zbog nekih drugih stvari :D
 
Super Moderator
Na 16'' ces imati bolje vozne osobine sigurno jer takve su nase ceste.. Ako vec hoces 17'' onda malo uze gume, ne 225 ili 235.. To je moje misljenje i neko iskustvo
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
ljudi, sta mislite jel bolje vozit 147 na 17ice felme ili na 16ice ?


zelim da spojim lijepo i korisno koliko je god moguce, sta vi mislite koje su mane-prednosti i jednih i drugih? nije mi toliko zbog cijena guma vec zbog nekih drugih stvari :D
Rekao bih na 16-kama da je ugodnije i stabilnije sa dobrim gumama 55 profil a na 17 je ljepse u mene kolega ljetne 17-ke koristi a zimske 15-ke.Imas one kao neke plasticne selene ima na ebay kupiti jaci su nego oni obicni pa manje odlaze on je te uzeo mogu ga pitati sta kako..;)
 
Top