Alfa 156 Kvar?

Alfa 156 Kvar?

Član
Vozdra!
Imam problem na svojoj Alfi u pitanju je 2.0 JTS i desava mi se to da kada preko rupe ili neke neravnine na cesti malo brze predem auto izbaci na bordu gresku na motoru i automatski izgubi snagu:icon_question: jedva da dode do 3000 rpm !
stanem ugasim i ponovo upalim auto i dalje prijavljuje gresku ali auto ide normalno i nakon mozda par sati sama greska se izbrise. sumnjam na senzor protoka zraka ali nije mi jasno da to ne prikazuje na diagnostici nego gresku na lambdi sondi 2 :icon_question:
svaka pomoc dobro je dosla ;)
 
Član
_polo 6n_ je napisao(la):
Vozdra!
Imam problem na svojoj Alfi u pitanju je 2.0 JTS i desava mi se to da kada preko rupe ili neke neravnine na cesti malo brze predem auto izbaci na bordu gresku na motoru i automatski izgubi snagu:icon_question: jedva da dode do 3000 rpm !
stanem ugasim i ponovo upalim auto i dalje prijavljuje gresku ali auto ide normalno i nakon mozda par sati sama greska se izbrise. sumnjam na senzor protoka zraka ali nije mi jasno da to ne prikazuje na diagnostici nego gresku na lambdi sondi 2 :icon_question:
svaka pomoc dobro je dosla ;)

Nema ti to veze ni sa MAfom ni sa Lambdom ! to ti je do do struje pregledaj konektore gore na spojevima i kontakte kod akumulatora, glavnog kompjutera mislim da ti je ispod maske brisaca sa suvozadjeve strane.
 
Član
Harli_team je napisao(la):
jesi li pregledao štekere sve, to mi liči da negdje gubi kontakt ...

nisam to gledao drug nekako mi se vise cinilo da je do MAF-a a zbunilo me i to na diagnostici lambda. a najvjerovatnije da gubi kontakt jer samo na neravninu kad naletim onako malo brze to se desi
hvala na prijedlogu ;)

Mirsado je napisao(la):
_polo 6n_ je napisao(la):
Vozdra!
Imam problem na svojoj Alfi u pitanju je 2.0 JTS i desava mi se to da kada preko rupe ili neke neravnine na cesti malo brze predem auto izbaci na bordu gresku na motoru i automatski izgubi snagu:icon_question: jedva da dode do 3000 rpm !
stanem ugasim i ponovo upalim auto i dalje prijavljuje gresku ali auto ide normalno i nakon mozda par sati sama greska se izbrise. sumnjam na senzor protoka zraka ali nije mi jasno da to ne prikazuje na diagnostici nego gresku na lambdi sondi 2 :icon_question:
svaka pomoc dobro je dosla ;)

Nema ti to veze ni sa MAfom ni sa Lambdom ! to ti je do do struje pregledaj konektore gore na spojevima i kontakte kod akumulatora, glavnog kompjutera mislim da ti je ispod maske brisaca sa suvozadjeve strane.

hvala ti druze na uputama cini mi se da su mi kleme malo otpustene moram to pregledati,a nisam ni posumnjao na to jbg diagnostika me odvela na drugi zakljucak
hvala ti jos jednom pogledat cu to pa javim sta je i kako ;)
 
Član
Majstorska posla istekaju ti nesto i samo naslone gdje treba biti i cim auto cupne upali se greska sve to da te ponovo vide i jos na tebi zarade provjeri dobro sve spojeve konektora i te kleme;)
 
Legend
moguce da je steker na lambda sondi, jer auspuh svakako vibrira sve vrijeme, jos na rupu tj neravninu kad naletis eto ti belaja.. a lambda tu kontrolise dosta toga, tako da provjeri ozicenje lambde i spojeve..
 
Top