Airbrush

Airbrush

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
extra su ti radovi!!!...svaka cast!!!
imam jedno pitanje...interesuje me nesto:::...radis li sa fluoroscentnom bojom???...nisam jos nikoga nasao da radi tako nesto...a imam zelju da tako prefarbam motor!!!
...zelja mi je da uradim nesto slicno kao na ovom autu!!!
 
Član
ja mislim da ovo nije florescentna boja nego boja sa fosforom koja se na dnevnom svjetlu zagrije i onda svijetli po mraku. da bi florescentna boja svjetlila treba externo svjetlo koje ce ta boja da odbija. ovo sa slika je vec nesto drugo
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ja mislim da ovo nije florescentna boja nego boja sa fosforom koja se na dnevnom svjetlu zagrije i onda svijetli po mraku. da bi florescentna boja svjetlila treba externo svjetlo koje ce ta boja da odbija. ovo sa slika je vec nesto drugo

aha...OK...cini mi se da sam negdje cuo da se tako zove pa sam zato napisao...raspitivao sam se da vidim sta je i gdje ima pa nisam uspio naci...znaci...nebitno kako se zove...zelio bih ovako nesto uraditi na motoru...da svijetli u mraku...pa pitam:::mozes li tako uraditi i kolika bi bila cijena otprilike???tnx unaprijed!!!
;););)
 
Član
srdjo je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
ja mislim da ovo nije florescentna boja nego boja sa fosforom koja se na dnevnom svjetlu zagrije i onda svijetli po mraku. da bi florescentna boja svjetlila treba externo svjetlo koje ce ta boja da odbija. ovo sa slika je vec nesto drugo

aha...OK...cini mi se da sam negdje cuo da se tako zove pa sam zato napisao...raspitivao sam se da vidim sta je i gdje ima pa nisam uspio naci...znaci...nebitno kako se zove...zelio bih ovako nesto uraditi na motoru...da svijetli u mraku...pa pitam:::mozes li tako uraditi i kolika bi bila cijena otprilike???tnx unaprijed!!!
;););)

mozda je to to sto ti trazis

f_1m_512c2ff.jpg

f_2m_6be101c.jpg

f_3m_e7ed44a.jpg
 
Član
gledao sam te slike...al mi nisu bas najjasnije...po tim slikama ne mogu zakljuciti dal je to ono sto trazim ili je to samo obicna boja!!!...sacekacu da NeveN kaze kad se pojavi!!!
 
Član
zdravo nevene fini su ti radovi pravo nedavno sam nabavijo airbrush i volijo bi radit one vatre na autima pa me zanima dali bi mi htijo otkrit kako to ti radis i uputit mi koji savjet oko toga inace sam mehanicar u asa servisu u sarajevu a pravim svoj servis pa bi volijo i tim se bavit inace imam kompresor od 150 litara i svaka sugestija mi je dobro dosla pozz;)
 
Član
Hej!
Hvala svima na komentarima.
Sto se tice farbi koje svjetle u mraku moze se to nabavit, al brate skupo je!
mogu do tog doc, al ak bi se nes finalno dogovorili morao bi se strpit neko vrijeme, dok ne stigne, jer to ide po narudzbi ( par tjedana sigurno...), samo za taj efekt bi trebo izdvojit (samo za motor) jedno 2000 ili 2500kn, plus jos tolko za oslikavanje i lakiranje... al moras imat na umu da efekt nije vjecan, recimo da ces kroz godinu dvije vjerovatno morat opet lakirat s tim....

Zerr je napisao(la):
zdravo nevene fini su ti radovi pravo nedavno sam nabavijo airbrush i volijo bi radit one vatre na autima pa me zanima dali bi mi htijo otkrit kako to ti radis i uputit mi koji savjet oko toga inace sam mehanicar u asa servisu u sarajevu a pravim svoj servis pa bi volijo i tim se bavit inace imam kompresor od 150 litara i svaka sugestija mi je dobro dosla pozz;)

Tesko da ti mogu ovim putem prenjet neko znanje i vjestinu, pokusaj googlat "true fire effect", nabavit filmice i VJEZBAT! uglavnom radi se sa freehand sablonama, najbolji efekt je sa posebnim "candy" bojama kojih nema na ovim prostorima, nije jednostavno, al ne daj da te to obeshrabri! moze se...
Pogledaj sta kazu ljudi na ovom forumu o ostalim stvarima za airbrush...
http://www.juricek.hr/forum/
kompresor koji imas je i vise nego dovoljan.
kad se potrudis s ovim sto sam ti sad predlozio, javi s kakvim se problemima sreces, rado cu ti pomoc.
PS ove fotke zelene vatre nisu napravljene tom bojom koja svjetli u mraku, al s Candy bojama da..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top