Aditivi - Zamjena ulja

Aditivi - Zamjena ulja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav
Dvije teme pod nazivom Aditivi su zatvorene pa sam morao da otvorim novu
Pitanje je da li se (i koje) preporucuje sredstvo za ciscenje motora prije zamjene ulja. Konkretno, sredstvo koje se doda 10 min. prije zamjene ulja, pusti se motor da radi toliko na leru i onda se zajedno sa uljem ispusti vani. Zamjeni se i filter ulja

Vecina majstora kaze da ne treba uzimat neke noname aditive, preporucuju Wurth jer kao ocisti sve kanale u motoru
Rijec je o ovom aditivu
http://www.wurth.co.uk/product-0893558.php
Danas sam gledao, ima i ABRO aditiv iste namjene ali pise da se on drzi samo 3 minute
 
Član
fiat ne preporucuje ciscenje tim sredstvima. godinama kako se exploatise motor na povrsinu motora se navuce zastitni film i samim dodavanjem aditiva za ciscenje taj zastitni film se skida i dolazi do veceg habanje motora. moja preporuka je da naspes selenia-u ulje i nemas potrebe za nekim aditivima jer mozes samo naskoditi motoru i da on pocne naglo da pusi da trosi ulje i sl.

ja to sebi ne bi radio a ti kako hoces
 

MTR

Član
emirex je u pravu , kakvi aditivi , vec u ulju imas te aditive ( nije 1976 godina ) od losijeg prema boljem od 4-7 razlicitih aditiva u ulju . Selenia npr.ima 6 aditiva , tako da sipati nesto dodatno -nema potrebe. Naravno da ces zamijeniti i filter ulja .
 
Početnik
gdje se ima kupit selenia,ja bi trebao mjenjat ulje ali ne mogu nac Seleniu,neki su mi predlagali da naspem Shell-ovo ulje za auta koja imaju ugradjen auto plin,pa sad ne znam sta da cinim,

imam kod sebe oko 2l Selenia-e sto mi je ostalo od proslog mjenjanja ali mi ne moze bit za zamjenu...:icon_rolleyes:
 
Član
imas i u acf-u i u motorexu svakom. jeftinija u ACF-u za 5KM nego u motorexu. provjereno ja sebi kupio.

ACF- Auto Centar Fiat - Pofalici iza EP pumpe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top