ADAC objavio test zimskih guma za 2013

ADAC objavio test zimskih guma za 2013

Član
jesma,zato i kazem, imao sam prije Savu,onda presao na sportivu,imao je na jetti,na crnom volvu i na ovome,mada sam prosle godine uzeo Semeperit, uvijek sam novo uzimao,nikad polovno i razlika je meni velika između save i sportive, znam iste godine na jettu ja kupio sportivu,mama savu,jos ona manje vozi i sporije,do godine u mene vise sare,meksa guma,a ujedno mnogo se bolje i ponasala, na volvu isto tako,nikada na auto do sada nisam stavio lance,a nema gdje nisam izlazio
Svakako na jesen moram sve 4 uzeti :) je li ova dimenzija ko kod mene, i koja je cijena?
 
Super Moderator
pa dobro je da nije skuplja sta bi ti da je jeftinija :D inace je ona 195/65 najjeftinija jer je neki standard, ja sam mislio da je 185 skuplja

zlaja, vidi na avto.net, potrazi gume u svojoj dimenziji i vidi cijene tamo je najbolje a povoljnije, pogotovo ove skupe gume i divlje dimenzije
 
Član
razne sam probao ljetne,zimke ,MS ali kad sam postavio
Continental ContiWinter Contact nema bolje gume za zimu vozim vec 2 sezone, ljetne Continental ContiSport 3 bajka
samo Continental :)
 
Član
Današnja Sava ne valja jer joj pucaju niti sa unutrašnje strane i guma ima skraćen vijek trajanja. Inače, Sava je po meni sasvim ok za snijeg, ali dugoročno gledano Sava nije dobar izbor.
Sa druge strane, na Continental gumu dobijete pisanu garanciju, a to ipak ima neku težinu.
Ja sam sa Michelin Alpin prešao na Conti..
 
Super Moderator
razne sam probao ljetne,zimke ,MS ali kad sam postavio
Continental ContiWinter Contact nema bolje gume za zimu vozim vec 2 sezone, ljetne Continental ContiSport 3 bajka
samo Continental :)

Jesu dobre, al opet nisu najbolje za cijenu koju oni imaju.. Conti sport 3 su dobre dok su nove, cim se malo potrose puno izgube... ja sam ih htio i puno sam cito o gumama raznim i za te pare ih nisam htio kupiti!
 
Član
čeličare bi moro pjeskarit i sredit... a i puno mi je para da kupujem sad još i ljetne...

Našo sam u Srebreniku za 135KM novu savu, tako da ću nju opet uzet... ja sam bio zadovoljan sa njom, sad nisam jer su mi loše :D mislim, 45 000 su već kod mene prešle, i minimum 20 000 kod predhodnog vlasnika... Šta više očekivat :)
 
Super Moderator
čeličare bi moro pjeskarit i sredit... a i puno mi je para da kupujem sad još i ljetne...

Našo sam u Srebreniku za 135KM novu savu, tako da ću nju opet uzet... ja sam bio zadovoljan sa njom, sad nisam jer su mi loše :D mislim, 45 000 su već kod mene prešle, i minimum 20 000 kod predhodnog vlasnika... Šta više očekivat :)

Dobro se nisu raspale skroz.. Ne znam sta da ti kazem, sto bi moro pjeskarit ne moras brate, i ja sam celicnu cetku i udri, onda smirgl i presprejo ih i super, a nemam ratkape, ti jos i ratkape stavljas
Jbg kolega s foruma je prodavo ljetne 4 michelin primacy HP u tvojoj dimenziji dot 2012 ne znam jesu 2000 presle za 200KM, tako da isplati se naci tako nesto povoljno pa mijenjati, steta zimske voziti kad je vruce
 
Član
radio sam, šmirglo i ofarbo ali džaba... probije opet, mora se pjeskarit :) a znam, ali vidi, meni traju 4-5 godina i poderu se... tako da su i stare i potrošene... ali svakako ću čim otopli stavit ove lošije naprijed, a ove nove nazad, tako ću ih sačuvati koliko toliko...našo sam ja dvije uniroyal za 100KM, stare 2 godine, ima metar šare, ali jbg ne može se :D nisam ja ti :p ti si bogat :D
 
Super Moderator
pa bogat u dusi jesam, dobar covjek :D
meni traju 2 sezone i jedne i druge jbg meni je isplatnije tako i sigurnije se osjecam i sretnije :D tako da mi bude zao zimske onda ljeti vozit jer znam da se vrlo lako mogu deformisati
 
Top