5 kocioni cilindar

5 kocioni cilindar

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li mi iko moze reci za sta sluzi 5-ti kocioni cilindar na golfu 2 GT naravno sa diskovim pozadi i koliko je pametno biti bez toga ???
 
mozes bez njega ali nije preporucljivo, odredjuje pritisak ulja na diskove ravnomjeran.
Naime, sta mi se kod druga desavalo kad je skinuo 5 kocioni je bilo da mu je jedan zadnji tocak kocio dosta jace nego ostala 3, pa ga je znalo zanositi...
 
Član
ako ti treba imam ti ja 20KM, ispravan 100%, bio kod mene na golfu. Evo ti moj mobitel ako ti zatreba 061/537-432
 
Član
Ajme majko.Nemoj se s tim zahebavat.Pri svakom kočenju ćeš se vrtiti 360 stupnjeva.Na kočnicama se neštedi;)
 
5ti kocioni sluzi da regulise snagu zadnjih kocnica u smislu kad je auto vise optereceno npr.sa putnicima ili teretom
vozilo se spusta ,peti kocini prilikom toga povecava silu kocenja na zadnje tockove.
kada izbacis peti kocini simulira se kao da je vozilo otezano to jeste opterceno i zadnje kocnice jace koce.
kao na biciklu kad kocis zadnjom kocnicom zadnja strana se zabacuje!!!!

jednom sam spusti svoga golfa a NISAM PRESTELOVO zadnji kocion, u smislu ne igra to meni veliku ulogu,
pa sam se okrno na cesti prilikom kocenja na kisi
 
Član
Aha objasnili ste mi fino svaka cast i hvala. Ma kod mene je taj 5 kocioni cilindar majstor odpojio jos davno kaze NE TREBA TI TO sto me iznerviralo pa je ostalo na tom da cu da ga aktiviram ponovo ali mislim da je on sad zapekao u svakom slucaju 30 KM je nov pa cu da ga postavim ponovo prvom prilikom. Samo me zanimalo za sta sluzi posto mi niko nije mogao konkretno da kaze e za to sluzi nego sve ono to ti je ba za zadnje diskove reko otkud . Hvala jos jednom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top