205 GTI 999

205 GTI 999

Član
Nakon sto sam nedavno prodao svoj crni 205 GTI 1.9, nisam bas planirao ponovo uzimati 205 GTI, ali ovaj jednostavno nisam
mogao propustiti. XU9JAZ (1.9 Motronic Cat, 120 ks). Prva registracija u 1991., ali je ocigledno model za 1989. 205-ice GTI su
postale veoma rijetke u BIH (narocito jer ih vec dugo ne mozemo uvoziti), a da ne pominjemo primjerke u odlicnom originalnom
stanju, koji nikada nisu bili lupani - tako da je ovo vjerovatno najbolji primjerak u BIH! Ranije sam zelio naci takav, ali do nedavno
nisam ni znao da postoji - dakle, cuda su moguca :).

205gti999_001.thumb.jpg


Ali, pravi razlog zasto sam ga kupio je spomen na metalik sivi 205 GTI 1.9, zbog kojeg smo se moj otac i ja zaljubili u 205 GTI,
prije 20 godina! Samo jednom se zivi, a 205-ice su do sada bile dobar dio mog zivota, tako da sam nekako dugovao ovom da ga
kupim, pazim i mazim :).

205gti999_003.thumb.jpg


Kada sam ga uzeo, vozio se kao san, ali onda se odjednom pojavio neki elektricni problem, zbog kojeg auto nije htio da upali,
a i kad bi upalio - gasio se nakon zagrijavanja. Nakon mnogo testiranja, doslo se do toga da ne valja relej za ECU, ali nazalost,
anlaser je krepao zbog svog tog verglanja. Nisam bas ocekivao da cu morati ovo raditi sa "novom" 205-icom u prvim danima
vlasnistva :(. Jedna stvar je vodila drugoj, pa sam morao i variti bocu od servo volana.

205gti999_006.thumb.jpg


Stop lampe su bile najvece fusarenje koje sam ikada vidio na 205-ici - kombinacija Ph1 elektrike, Ph2 sjenila, sa Ph2 poklopcima
i uopste bez rikverc svjetla! Zamijenio sam ih za Ph1 lampe. Stavio sam i narandzaste prednje zmigavce, zbog retro izgleda,
a i jer se jedan providni zmigavac raspao. Sklopio sam auto, odmah je upalio i radio 20 minuta bez problema... a onda se isti
problem ponovo javio! Bio sam devastiran. Narednih par dana sam mijenjao SVE u vezi elektrike, pa cak i benzin u rezervoaru.
Na kraju se ispostavilo da je, totalno nekarakteristicno, rotor od razvodnika bio kriv za sve.

205gti999_008.thumb.jpg



Auto je opran po prvi put, konacno! Naravno, odmah je "pao" i obavezni photosession. Tmuran dan, ali slike nisu lose "ispale".
Takav kakav je sad, auto je skoro skroz originalan, cak i izblijedjeli originalni branici, osim donjih pomocnih oborenih svjetala.

205gti999_011.thumb.jpg


205gti999_016.thumb.jpg


205gti999_022.thumb.jpg



Stariji tip siceva - oduvijek mi je bio ruzan i preferirao sam noviji sa crno-crvenim tackama, ali mi se poceo opasno svidjati, jer bas
dobro ide uz sivi eksterijer. Nista ne nedostaje i sve je utegnuto, samo je jedan "bubreg" na vozacevoj strani malo propao. Trebalo
bi oprati siceve i tepih, ali to ce morati sacekati proljece.

205gti999_019.thumb.jpg



I jedan mali, ali veoma bitan, zavrsni detalj!

205gti999_024.thumb.jpg


Nisam jos siguran za planove u vezi auta, jos malo cu razmisliti, a onda cu prezentovati svoje ideje.


Fotografije: http://photos.cybernck.com/205gti999
 
sjajan autic,ja bi samo ofarbao ovo sivo na branicima to je izblijedilo i bijele zmigavce i bit ce ko bombona ;)
 
Super Moderator
Dobro je on pregazio kilometara a opet u extra stanju
nek je sa srecom svaka cast za auto ;)
 
Član
Lijep auto, vidi se da ga je netko dobro ocuvo ;):cool:

Ne treba puno sta radit al opet sve zavisi od volje onoga sto volis i finansija koje namjeravas izdvojit za auto al najbitnije da si ga sredio da se moze voziti :cool:;)

Sretno u nastavku ....:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
fin fin,prijatelj mi je uzeo ovakvog sivog također 1.9 gti,nevjerovatno dobro ocuvan,utegnut,za nesto malo para oko 2000km,jednostavno predobro auto,malo,udobno i leti:cool:
 
Sad pregledah sve fotografije i ostao sam bez rijeci...Svaka cast, ovo je negdje cuvano u vremenskoj kapsuli...Kolika je nabavna cijena ako nije tajna (moze na PM)...Pozdrav. ;)
 
Aiiii jesam pozelio ove kljuceve i ovu unustrasnjost,prelijepo,savrseno,nemam rijeci,svaka cast druze,cuvaj ga,ne prodaji ga,cekaj da ja skupim lovu :D

Svaka cast,jedino eto haj ako ista trebas uradit to je ove branike mozda ipak malo dovest u red,inace TOP ;)
 
Član
Dobro očuvana zuca,a znam kako je kad te počne auto zezati ali eto riješi se sve samo treba volje.
 
Legend
predobar pug,ovakva auta su mi se odavno svidjala
ima jedan crveni ispred m,oje zgrade komsija ga voza isto u veoma dobrom stanju

evo nekoliko slicica
 

LSD

Član
:icon_eek:...kako je dobar covjece....
svaka cast na ovom.....zelim ti mnogo predjenih kilometara s njim
 
Top