2.5 tdi

2.5 tdi

Član
kad je hladan na leru motor radi sa povremenim prekidima tj treska,a kad se zagrije sve u redu,imal neko da znam otprilike sta je??pozz
 
Član
kod mene na poslu isto 2,5 tdi, vw t4, treska kad stanem,na leru,nebitno hladan ili ugrijan:icon_confused:
 
Početnik
5ta tj elektronska dizna preko koje motor uzima podatke za ecu i preko koje mjeri potrosnju.Inace preferiraju zamjenu jer se taj elektronski dio nemoze popraviti ali dizna kosta 950km.Ako htjednete dat cu vam broj covjeka sto je meni na audiu radio i naplatio je 80km i nakon toga osjetio sam manju potrosnju,ljepsi rad,bolju vucu i naravno rad bez treskanja.Ako vam neko kaze da je do zamajca ili nosaca NE nije do toga vec je do te dizne,jer ja sam sve izmjenjao i nije nestalo dok nisma diznu uradio.ASko zelite broj recite da vam poslajem.Momak se nalazi u Zavidovicima ;)
 
Sarajlic je napisao(la):
5ta tj elektronska dizna preko koje motor uzima podatke za ecu i preko koje mjeri potrosnju.Inace preferiraju zamjenu jer se taj elektronski dio nemoze popraviti ali dizna kosta 950km.Ako htjednete dat cu vam broj covjeka sto je meni na audiu radio i naplatio je 80km i nakon toga osjetio sam manju potrosnju,ljepsi rad,bolju vucu i naravno rad bez treskanja.Ako vam neko kaze da je do zamajca ili nosaca NE nije do toga vec je do te dizne,jer ja sam sve izmjenjao i nije nestalo dok nisma diznu uradio.ASko zelite broj recite da vam poslajem.Momak se nalazi u Zavidovicima ;)

Sumnjam da je to. Jer izgleda da on pita za R5 TDI, a ti mislis na V6. Ja sam imao isti slucaj na R5 TDI motoru, hladan je radio neuravnotezeno, a problem su bile gumice i dihtunzi na Bosch pumpi, odkad sam to zamjenio osjetno mirnije radi motor i nesto malo bolje vuce (a mozda mi se cini samo).
Opet, ne mora ni to biti, moze biti zamajac, mogu biti nosaci itd. Najbolje rjesnje je kod dobrog majstora za VW motore otici i dijagnosticirati sta je, ovako se samo moze nagadjati.
 
Početnik
@olesoner, da da ja govorim za v6 motor od 132kw,ja sam imao taj slucaj i obisao dosta majstora i svi su govorili od zamajca pa nadalje,i sve promijenio ali treskanje na leru ponekad je ostalo,nakon sto sma uradio el diznu nikad vise da je zatresko mm,a poboljsale se vozne osobine i sve ;)
 
Top