2,0 TDI vs. 1,9 TDI !!

2,0 TDI vs. 1,9 TDI !!

Član
nasao sam vec jednu temu al u njoj sam samo procitao svadju izmedju 3-4 clana foruma... uglavnom auto bi trebalo da se mijenja nekad na ljeto, vidjecemo kako bude finansijsko stanje... mane i prednosti 2,0 TDI PD motora... konkretno radi se o A3 iz 2005 godine... o 1,9 TDI PD ne morate nista pisati jer trenutno posjedujem isti...
;):icon_smile:

Takodjer kakva su iskustva sa samim navedenim autom...??
 
Član
Brat ima 2.0 tdi 140ks kod njega u altei i za sada slusa odlicno. Pred kraj servisnog intervala ( na oko 7-8000 km od predhodne zamene) guta malo ulja, msm nije ni malo za nov auto ali podnosljivo. Auto je presao pravih 110000km i nije bilo kvarova na njemu do sad. Ide kao nevreme, a i potrosnja je znatno veca u odnosu na 1.9. Kazu da su im mana te dizne jer je lose gorivo i slabo ga podnose, i jedna dizna je 500e... Uskoro ide i chip na njega pa bi trebao da ima 170ks, pa cu ti preneti iskustva, za sada sa ovih 140 kida kako ide, ako vec uzimas dizela ja ti ga toplo preporucujem( pod uslovom da ima malo predjenih km ali da je to provereno), u drugim uslovima gde ne znam sta kupujem bih odabrao 1.9 jer je ipak pouzdaniji.
 
Član
@nexus... ja sam konkretno citao ovu gdje je A3 i u citavoj temi se svadjaju "Zela", "lexilium" i "gti tdi" o tome jel audi a3 ustvari golf ili nije... uopste mi nije izbacio ove rezultate u pretrazi...

@dellas, znam kako taj motor ide ali prijatelj mi je imao problema sa turbom... sad se puno dvoumim... privlaci me 2,0 zbog tih konja i Nm ali stvarno malo znam o njemu... prvi put cujem o tome da je 16V, tj da je pravljem PD na 16V motorima...


usput da pitam o samom vozilu Audi A3 2005g- ... da li on ima nekih mana...
 
Član
imam par drugova koji imaju te motore u audijima i nemaju nikakvih problema, al bas nikakvih. VW-ovi modeli su imali problema sa diznama, i to uvijek su u pitanju one siemensove piezo dizne
prije sedmicu dvije je moj auto bio u ovlastenom, isto problem s diznama, i gledao sam jednog passata koji ima nepunih 70 000 na satu, 2.0 tdi 140ks
2 dizne su mu u prekidu bile, radi se o siemensovim diznama
sa boshovim nema problema, osim kod mene:lol:
svejedno takav auto ne kupujes bez pregleda ovlastenog servisa. Oni u servisu ti mogu provjeriti stanje dizni, dijagnostikom ti izbaci report za par sekundi i sve ce ti bit jasno
 
1.9 TDI iz VAG grupacije ti je provjereni motor sa kojim neces fulat al' nikako.Svejedno da li je 2.0 ili 1.9 zavisi u kakvom stanju je auto i sam motor.Zato kao sto rekose prije kupovine pregledaj komplet auto sto bolje mozes :cool: A ja bih svkakako 2.0 T :icon_biggrin:
 
Član
1,9 TDI PD je stvarno provjeren... kod mene je i presao je puno puno kilometara a nikad veci kvar na njemu nije bio...
sto se tice 2,0 TDI PD, znam da se dosta raje zali te na turbinu, te na pucanje glave, pa odu dizne itd... sad sam postao pravo skeptican... 140KS i 105KS se ne moze porediti ali opet 105 KS je provjeren...

al poslije googlanja vidim da se raja vecinom zali na passate i golfove sa tim motorima, na audije slabo...
 
Znam da je u Passatima 6-icama,sa 2.0 motorima 2005-e generacije bilo problema sa potrosnjom ulja,dok su sledece godine vec popravili tu gresku. A za Audijeve motore nisam cuo nikog da se zali.Imas na forumu par clanova sa 2.0 u Audiju pa se raspitaj :)
 
Član
eno ti clan edva ima taj motor u ovom novom audiju koji je skoro kupio, imao je i u prosloj sestici taj 2.0
koliko ja znam nikad problema nije imao. Imam ja jos jednog prijatelja koji ima a3 sportback 2.0 140ps. on osim redovnog servisa nista nije mijenjao, auto je 05 god, a na satu skoro 200 000
jutros mi na kafi bas prica kako je isao na planinu s njim, pa smo malo pricali kako se ponasa i tako, zadovoljan je
ne trosi mu ulje kao kod jednog poznanika koji ima Golfa V 2004 god, isto taj 2.0 140ks ali auto prakticno pojede ulje
 
Član
a ni 1,9 TDI + chip nije losa opcija... gledao sam kod Srdjana u katalogu, digne se na 137 KS sto je sasvim dovoljno...
 
A ni 175 konjica nije losa kombinacija :icon_biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=-PboyzIEjw0&feature=mfu_in_order&list=UL

Nece onako nesto .
 
Član
Pa zar više i ptice na grani ne znaju da 2.0 tdi 16v pd motor ne valja qurcu? Stotine postova je napisano o tome, od toga jedno 30 mojih:D

Šta radite vi na auto forumu?
 
Član
javice ti se clan alive vjerovatno kad vidi temu. ja isto planiram auto uzimati i izmedju ostalog sam ga pitao za audia a3 jer ga on ima i on mi je rekao da je puno bolji 1,9tdi nego 2,0 i ako budem uzimao, da uzimam iskljucivo 1,9tdi. on ce ti bolje objasniti zasto je to tako, ja i nisam bas upucen... ;)
 
ZELA GTI je napisao(la):
Pa zar više i ptice na grani ne znaju da 2.0 tdi 16v pd motor ne valja qurcu? Stotine postova je napisano o tome, od toga jedno 30 mojih:D

Šta radite vi na auto forumu?

VW-ovci po defaultu kada se registruju ne vide podforume sa kvarovima i savjetima :D
 
Član
Drug ako ces dizela samo 105KS/77kW i to je to... Ne razmisljaj niti o cemu drugome!!!

Imas privatnu poruku... Zanimljivo da je i emir_89 takodje isto mi pitanje napisao hahaha ;);)
 
Top