2.0 tdi chip, egr ventil, katalizator pomoc

2.0 tdi chip, egr ventil, katalizator pomoc

Član
Da se i ja ukljucim. Zanima me kakva su iskustva sa cipovanjem ovog 1.9 tdi sa bosch pumpom.
Kod mene je 81kw i imam u planu malo da ga dignem ako je moguce
 
Da se i ja ukljucim. Zanima me kakva su iskustva sa cipovanjem ovog 1.9 tdi sa bosch pumpom.
Kod mene je 81kw i imam u planu malo da ga dignem ako je moguce

Jaran radio remap na Golf 5 1.9 TDI, sa stock 105KS na cca 136KS. Za 8-9 mjeseci presao 51k kilometara i nije imao niti jedan problem. Vozio sam ga i ja i prije i nakon remapa...auto nakon remapa mnogo rasterecenije a potrosnja se smanjila, naravno kad se normalno vozi. Kad se gasa,malo vise trosi ali je puno eksplozivniji....plus sto je PD motor :)
 
Član
Pitam zato sto i nisam bas cuo da se ovi sa bosch pumpom cipuju dok ovih sa p.d. ima cini mi se vise cipovanih.
Auto mi je trenutno ispravan i nema nikakvih gresaka, nedavno sam i egr zamjenio, ocistio i.c. i turbo, a zadnjih dana sam se bas zagrijao da ga cipujem. pitao sam za cijenu kod simanica i rekao mi je da je inace cijena 200 ali trenutno imaju akciju za 150 km
 
Član
E drustvo imam jedno pitanje, jel pravilo da kad se radi chip da se skida i katalitator ili ne mora,
Pitam iz razloga sto sam od chipa koji sam uradio ocekivao malo vise, hocu li ista dobiti ako ukinem i katalizator.
Ovo pitam zato sto me danas momak sa golfom 4 tdi 74 kw p.d. motor tako naruzio da jos nisam dosao sebi, znaci momak se kune da nije cipovan samo da mu je skinut kat.
P.s golf je 2004 god. AXR oznaka motora
 
Član
Normalno da ces dobiti. Ne radim dugo chiptuning, al' sam imao par situacija gdje je rezultat bio slabiji od ocekivanog, sa tri razlicite mape isto, slabo...parametri u voznji pokazuju pritisak turba nizi za oko 0.3bara i na org. mapi i tuniranoj..u svim slucajevima je problem bio katalizator. Opet ne mora da znaci da je i kod tebe tako, izmjeri parametre u voznji, treca pun gas od 1500rpm do 3500rpm i znaces gdje fali i dali uopste fali.
 
Član
Normalno da ces dobiti. Ne radim dugo chiptuning, al' sam imao par situacija gdje je rezultat bio slabiji od ocekivanog, sa tri razlicite mape isto, slabo...parametri u voznji pokazuju pritisak turba nizi za oko 0.3bara i na org. mapi i tuniranoj..u svim slucajevima je problem bio katalizator. Opet ne mora da znaci da je i kod tebe tako, izmjeri parametre u voznji, treca pun gas od 1500rpm do 3500rpm i znaces gdje fali i dali uopste fali.
A brate sto nisi rekao da se i ti bavis tim poslom da mi ti to odradis. Haj da te onda jos maltletiram, moze li se kako provjeriti dali je neko auto cipovano ili nije osim na valjcima
 
Član
A brate sto nisi rekao da se i ti bavis tim poslom da mi ti to odradis. Haj da te onda jos maltletiram, moze li se kako provjeriti dali je neko auto cipovano ili nije osim na valjcima

Simanic ti je sigurno dobro uradio mapu, u to nemas sta sumnjat.
A moze se provjeriti jeli chipovano, opet treba da se mjere parametri u voznji, maf i pritisak turba, zna se koliko treba da bude sa fabrickom mapom. Sto, jel' to sumnjas da je ta cetvorka sto te naruzila chipovana? :D
 
Član
Znam da su ove p.d. blesave ali braaatteee. covjek se maltene igrao sa mnom tako da mu bas i ne vjerujem da nije cipovana a da belaj bude veci sto sam sa tim likom svaki dan na poslu i znam da ce krv da mi pije na slamku narednih mjesec dana kao sto sam i ja njemu pio zadnjih 20-tak dana od kako sam uradio cip
 
Član
Pa koliko bi ti sada auto trebao da ima snage? Možda je ta četvorka čipovana i da ne zna vlasnik.
 
Član
Pa ja bih trebao da imam oko 140 ks a ta cetvorka je kod istog vlasnika vec 8-9 god. i on ju je kupio u Njemackoj i dovukao sa nekih 90 hiljada na satu a sad trenutno ima okruglo 200.000 tako da ne vjerujem da je ranije nesto radjeno na njoj
 
Top