2.0 CDTI chip tuning

2.0 CDTI chip tuning

Član
Jednostavno auto fabricki ima dosta prostora za chip, tj sto kaze aservis veliku rezervu. Jer je konstrukcijski isti motor kao mjet od 165ks. I nije ovih 50% povecanja snage iznemadjujuce, pogledajte novi polo 1.6tdi cr i sve ce vam biti jasno, sa 75ks jednostavnim chipom na 130, skoro duplo! A ovi “jaci“ motori u tom polu na kraju dobiju isto, znaci sve isti motori samo druga mapa i mozda po neka sitnica tipa dizne i sl.
 
Član
Samo treba biti svjestan da "dzaba" nema nista.
Naivno je misliti da je dovoljno samo reprogramiranje mape za tako radikalno povecanje snage i nista vise, i da ce motor nastaviti raditi sretno i dalje.

Minimum su bolja ulja i filteri i dosta češće mijenjanje istih, kao i održavanje vitalnih dijelova (turbine, pumpe itd.)
O ubrzanom trošenju kvačila i mjenjača da ne govorimo.

Znaci ne postoji "remapiraj i evo ga 200 konja". To povlaci mnogo drugih stvari za sobom.
 
Član
damko je napisao(la):
Mirso.......vozio si Leona nista mu nije bilo..presao toliko km.....zasto ce biti sta i ovom autu...ti znas sa autom kako i sta tako da ;)
samo kvalitetan tuner i dokazan i to je to....a mozes ko neki ove mape od 50eur pa zivit citav vozni zivot u strahu hoce li biti sta autu ako ga stisnem il nece.
taj tvoj motor ima prostora izgleda pofino i na turbu i na mjenjacu tako da to sto se nudi nije nista iznenadjujuce...

Sve si u pravu druže, samo što je Insignia skroz drugačije auto i težinom, konstrukcijom, motorom, sve...Leon je bio TDI, PD motor koji je mogao svašta izdržat. Druga stvar, snaga na Leona je bila dignuta za 35% u odnosu na stock, dok bi sad taj skok trebao da iznosi 46%. Ovo je common rail motor s kojim nemam puno iskustva u biti kolike su mu granice, šta može, šta ne može izdržat. Meni je TDI bio svetinja i kad sam čuo da ga više neće koristit, to mi je bilo baš :icon_mad:

Samo znam da je Insignia strahota teško auto, 11,5 sekundi do 100 kmh, pa ti sad procijeni kakav mu chip treba :D

dellas je napisao(la):
Jednostavno auto fabricki ima dosta prostora za chip, tj sto kaze aservis veliku rezervu. Jer je konstrukcijski isti motor kao mjet od 165ks. I nije ovih 50% povecanja snage iznemadjujuce, pogledajte novi polo 1.6tdi cr i sve ce vam biti jasno, sa 75ks jednostavnim chipom na 130, skoro duplo! A ovi “jaci“ motori u tom polu na kraju dobiju isto, znaci sve isti motori samo druga mapa i mozda po neka sitnica tipa dizne i sl.

Ovo sam i ja isto pomislio, znam da na nekim autima se fabrički ostavi jako puno prostora i male su razlike izmedju pojedinih modela (kad je chip u pitanju, neki dobiju dosta više pa skoro na isto dodju). Takav slučaj je bio kod Leona 2.0 TDI i Leona FR TDI, prvi 140 ks, drugi 170 ks, al zbog FR-ve startne opterećenosti motora i DPF-a, poslije chipa su skoro egal bili.
 
Nebih nikoga da podcjenjujem niti da kazem neznas ovo ili neznas ono vecina Vas ima dosta znanja ali ja bih prije svega da ovo radim kontaktirao i Srđana (SMChiptuning) pa onda ici dalje poslije njegove konstatacije sta radit i radi li on sve to!!

mozda sam otisao u off ali drago mi je da imamo dobrih momaka koji su spremni uvijek pomoci!

Evo ti ako vec nisi gledao: http://www.smchiptuning.com/3418/opel-insignia-2.0-cdti-130
 
Član
ADO MOSTAR je napisao(la):
Nebih nikoga da podcjenjujem niti da kazem neznas ovo ili neznas ono vecina Vas ima dosta znanja ali ja bih prije svega da ovo radim kontaktirao i Srđana (SMChiptuning) pa onda ici dalje poslije njegove konstatacije sta radit i radi li on sve to!!

mozda sam otisao u off ali drago mi je da imamo dobrih momaka koji su spremni uvijek pomoci!

Evo ti ako vec nisi gledao: http://www.smchiptuning.com/3418/opel-insignia-2.0-cdti-130

Pa prije svega, cijenim Srdjana i njegovo znanje, al ne planiram radit auto u SM-u. Cijena od 650 EUR za 48 ks (power mapa) + min 100 EUR troškovi puta, to mi je pre pre više.
 
Legend
mirso je napisao(la):
ADO MOSTAR je napisao(la):
Nebih nikoga da podcjenjujem niti da kazem neznas ovo ili neznas ono vecina Vas ima dosta znanja ali ja bih prije svega da ovo radim kontaktirao i Srđana (SMChiptuning) pa onda ici dalje poslije njegove konstatacije sta radit i radi li on sve to!!

mozda sam otisao u off ali drago mi je da imamo dobrih momaka koji su spremni uvijek pomoci!

Evo ti ako vec nisi gledao: http://www.smchiptuning.com/3418/opel-insignia-2.0-cdti-130

Pa prije svega, cijenim Srdjana i njegovo znanje, al ne planiram radit auto u SM-u. Cijena od 650 EUR za 48 ks (power mapa) + min 100 EUR troškovi puta, to mi je pre pre više.
ni ja ne razumijem ove cijene nikako :/
 
Član
He he ja sam uradio tih motora puno i 650 eura placas

EDC17 antituning ECU
SM power mapu koja se radi sa real time korekcijom i za svaki model je drugacija mapa (ne moze genericka mapa)

Treba 6-7 sati da se uradi tvoj motor na tu snagu koju hoces.

Lose mape na tom motoru ce ti pokvariti DPF ali momentalo.

Taj motor je prilicno komplikovan da se uradi na tu snagu i da ne dimi i da ne pokvari filter.

Sretno ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
mirso je napisao(la):
Pa prije svega, cijenim Srdjana i njegovo znanje, al ne planiram radit auto u SM-u. Cijena od 650 EUR za 48 ks (power mapa) + min 100 EUR troškovi puta, to mi je pre pre više.
ni ja ne razumijem ove cijene nikako :/
Da samo znas cijene alata i preplatu za tuning ovog edc17 kod ovi novi vozila :icon_mad:
Cim bude tu popusta od samo proizvodjaca eto popusta i kod nasi tunera a i tunera u cijelom svijetu ;)
 
Član
Mrva je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
mirso je napisao(la):
Pa prije svega, cijenim Srdjana i njegovo znanje, al ne planiram radit auto u SM-u. Cijena od 650 EUR za 48 ks (power mapa) + min 100 EUR troškovi puta, to mi je pre pre više.
ni ja ne razumijem ove cijene nikako :/
Da samo znas cijene alata i preplatu za tuning ovog edc17 kod ovi novi vozila :icon_mad:
Cim bude tu popusta od samo proizvodjaca eto popusta i kod nasi tunera a i tunera u cijelom svijetu ;)

Bila je već tema o tim cijenama i da ne širim dalje raspravu i idem u off. Sve to stoji druze al samo kad kreneš od činjenice da su to 2 dobre bosanske plate za pola dana posla, ispadne veća dnevnica od ministra federacije BiH. Za te pare mogu i u Minhenu radit chip tuning, hvala lijepo.
 
Član
Pozdrav narode, evo da se malo obnovi i ova tema. Riječ je isto o mojoj insigniji, radilo se malo na njoj oko šminke, led unutra tablite itd.. Sad je na red došlo razmišljanje o cipu. Posto je proslo 4 godine skoro od zadnjeg ovdje pisanja sigurno je da neko ovdje ima iskustva sa ovim motorom što je kod mene od 118KW. Šta predlažete, SM vidim ima, ima li jos ko?
 
Član
Ma nema tu velike mudrosti, dobar cips ne steti ti motoru ako normalno vozis i ako je dobro odradjen!
Cole cipuje kombi koji prelazi "milijarde" kilometara na takvom motoru sta imas ti da se brines na Insigniji!
 
Član
ne brinem se ja, pitam samo kakvo je stanje sa firmama koje to rade, gdje god krenem iz Krajine valja mi ostati dan dva da odradim to :) A ima i u Bihaću na Kamenini Anel Electronics Lab ne znam jel ko radio kod njega šta, iskustvo?
 
Top