10 Cars Mechanics Hate

10 Cars Mechanics Hate

Član
moja greška, nisam čitao komplet... ali uglavnom moje misljenje o Japancima a i o Amerikancima
 
dellas je napisao(la):
erol: upravo sam na to i mislio;) Amercka auta ne mogu prici japancima, non stop su kod majstora, em svako tamo zna da ih radi, pa je logicno da ih majstori vole, a ove hejtuju;)

jeste al ovdje se ne radi samo o americka vs japanska,nego su uzeli u obzir sva auta,bas zato vele kako su im talijani i francuzi pak omiljeni :D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
dellas je napisao(la):
erol: upravo sam na to i mislio;) Amercka auta ne mogu prici japancima, non stop su kod majstora, em svako tamo zna da ih radi, pa je logicno da ih majstori vole, a ove hejtuju;)

jeste al ovdje se ne radi samo o americka vs japanska,nego su uzeli u obzir sva auta,bas zato vele kako su im talijani i francuzi pak omiljeni :D

Kontam, kontam...Samo ne znam odkud fiat , lancia i peugeot u SAD, na njihovim oglasima nikad ni jedan nisam nasao:icon_question:
 
Član
Salle je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Evo da te odmah demantujem. Nisam ljubitelj ni jednih ni drugih, ali slučajno imam Francuza koji se do sad nije nikako pokvario. Čudno, a?:icon_eek:

pa istjeraj ga na cestu, nemoj samo po njemu trljat u garazi...:lol::lol::D:icon_exclaim:

Na cesti je svaki dan, bar 50km pređe. ;)

Ne zna samo Švabo da ga sklepa da valja, fora je što narod "nepismeni" tako razmišlja.
 
Član
svako auto je dobro ako se redovno odrzava i servisira...ali sta's to raditi dok ne stane :D
 
Član
Evo moze vam potvrdit zela koji je vidio na mom pugu predenih 240 000 (kupljen prije 4 godine sa stvarnih 60 000) sad ih ima i vise , ja na tom autu nisam diro nista osim potrosnih djelova osim sto mi je "majstor" pobrko zice kad je stavljo player i gorili mi kablovi a i to me doslo 100 km .. tako da...
 
Član
DJ_M4rko je napisao(la):
Evo moze vam potvrdit zela koji je vidio na mom pugu predenih 240 000 (kupljen prije 4 godine sa stvarnih 60 000) sad ih ima i vise , ja na tom autu nisam diro nista osim potrosnih djelova osim sto mi je "majstor" pobrko zice kad je stavljo player i gorili mi kablovi a i to me doslo 100 km .. tako da...

Jel ti 1.4 75(TU3) motor? Kod mene taj motor gura vec 263000 i nema ni jednog kvara na njemu;)
 

MTR

Član
ovako , kod mene u firmi imamo Renaulta Scenica 1,9 dCI iz 2002 i na satu mu je sad nesto oko 280000 kilometara , samo redovan servis i nema problema , jedino sto mu smeta nasa nafta pa svaki mjesec vadim EGR ventil i cistim ga od nakupina chadje jer nece da otvori .

gledajuci sa druge strane ide ovako

Renault - skoro svaki , vrlo nepristupacan u motornom prostoru , kad treba mjenjat zubcasti moras ga dignut na lancima i odkopcat sve nosace motora da bi napravio prostora za rad i opet imas oko 4-5 sati rada minimum

Peugeot/Citroen - odlicni 2,0 i 1,6 HDI motori , 1,4 HDI smece - nikad ne znas kad ce turbina da rikne , 307 nepristupacan motor , turbina se i ne vidi , menscini' da bi je bilo lakse skinut iz kabine kroz ventilaciju :D

I jedna ogromna zamjerka vezana za francuze : ako kupujes oridjidji npr. nosac motora onda kosta 350-450 KM , a ako kupujes zamjenski onda kurcu ne valja i ode za mjesec dva , znaci nema sredine kao kod VW / Audi , BMW / Mercedes gdje mozes uzet 5-6 klasa u kvaliteti dijela i cijeni

Njemacki proizvodjaci u zadnje vrijeme prave pristupacne komponente npr. trap kod VW/Audi/Seat/Skoda lak pristup , malo sarafa , brze izmjene ( zavisno od strucnosti ) i ogromne i obilate mogucnosti nabavke dijelova da je to vec postalo smijesno .

Za BMW, Mercedes se vec zna kod koga se u Bosni ide mimo ovlastenih servisa tako da ako neko kaze da su skupi za odrzavanje - NISU , gledano po ucestalosti kvarova njihovi dijelovi su jeftini iskreno govoreci .

i sad na kraju vezano uz temu koje marke mehanicari ne ili preferiraju , svaki ce uzet da radi auto na kojem ce ostat najmanje vremena a uzet najvise para , kako se VW cesto kvari / ima dijelova / brza izmjena svaki mehanicar vise voli danas uradit 10 golfova na kojima ce uzet npr 500 maraka nego radit jedno auto cijeli dan za 250
:D
 
Član
Ne znam zasto mislis da je 1.4 hdi smece, ja sam licno vozio jedan koji je presao 380hkm...nista mu nije falilo...sad je nagurao preko 400 000 i zapalio se i izgoreo:D
 

MTR

Član
dellas je napisao(la):
Ne znam zasto mislis da je 1.4 hdi smece, ja sam licno vozio jedan koji je presao 380hkm...nista mu nije falilo...sad je nagurao preko 400 000 i zapalio se i izgoreo:D

Ma drug fin je to motoric :D , samo kod nas mu smeta gorivo koje ne moze da sazvace , bio je jedan tu kod mene sa 22000 km na satu i riknula mu glava , pa se drugi motor dovlacio iz Italije .

Al opet sve od auta do auta , zavisi sta te doceka

Evo jos jedan primjer , bila su tu 2 Saab 9-5 sa 3,0 V6 TDCI i jos jedan VelSatis sa istim motorom i svi imaju isti problem sa pregrijavanjem , znaci ne dizu temperaturu da ti to vidis na kazaljci vec u roku od 5-10 sekundi izvali glavu ( i to prednju uvijek ) sprzi turbinu i sta sve ne . Znaci savjet za sve koji imaju ili im rodbina ili prijatelji voze jedan od slijedecih :

Saab 9-5,Opel Vectra,Renault Vel Satis,Renault Espace sa DMAX V6 dizel motorom oznake 6DE1 , obavezno vadite termostat vanka , ne smeta mu i jos ce dugo da radi ;) inace trosak popravke je npr. jedan klip je oko 800 KM , turbina reparacija oko 1000 ili nova Garettova 24-ka oko 4000 ili drugi motor polovnjaca oko 4000 EUR iz uvoza
 
Član
MTR je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Ne znam zasto mislis da je 1.4 hdi smece, ja sam licno vozio jedan koji je presao 380hkm...nista mu nije falilo...sad je nagurao preko 400 000 i zapalio se i izgoreo:D

Ma drug fin je to motoric :D , samo kod nas mu smeta gorivo koje ne moze da sazvace , bio je jedan tu kod mene sa 22000 km na satu i riknula mu glava , pa se drugi motor dovlacio iz Italije .

Al opet sve od auta do auta , zavisi sta te doceka

Evo jos jedan primjer , bila su tu 2 Saab 9-5 sa 3,0 V6 TDCI i jos jedan VelSatis sa istim motorom i svi imaju isti problem sa pregrijavanjem , znaci ne dizu temperaturu da ti to vidis na kazaljci vec u roku od 5-10 sekundi izvali glavu ( i to prednju uvijek ) sprzi turbinu i sta sve ne . Znaci savjet za sve koji imaju ili im rodbina ili prijatelji voze jedan od slijedecih :

Saab 9-5,Opel Vectra,Renault Vel Satis,Renault Espace sa DMAX V6 dizel motorom oznake 6DE1 , obavezno vadite termostat vanka , ne smeta mu i jos ce dugo da radi ;) inace trosak popravke je npr. jedan klip je oko 800 KM , turbina reparacija oko 1000 ili nova Garettova 24-ka oko 4000 ili drugi motor polovnjaca oko 4000 EUR iz uvoza

U jbt :icon_eek:...jadan onaj kome se to desi. Bolji savet je izbegavajte te motore;)
 
Top