1.9tdi 81kw egr savjet?

1.9tdi 81kw egr savjet?

Član
Pozdrav.
Imam jedno pitanje!
Dakle, zatvoren mi je egr sa debljom alu plocicom medjutim gornje crijevo egr vakuma je ostalo ustekano.
Ono sto me buni jeste da neko posle blokiranja egr-a ostavi crijevo ustekano a neko ga skine pa blokira ga saraficem?!
Ima li kakvih nus-pojava ako se i ono blokira?
Strucnjaci !?!
 
Član
Nista nece biti, bilo crijevo na njemu ili ne, i ako egr otvori nista ne moze biti jer je blokiran i ako ne zarvara dobro ili ako je zaprljan i ne otvara dobro sta god da je nista ne moze biti jer je on dole blokiran i nema prolaza. Mozes ti skinuti crijevo i staviti seraf na njega ali nema potrebe moze to ostati takoosim ako EGR nije supalj pa da tuda vuce fals zrak i pravi ti problem oko vakuma...
 
Član
nus pojava sto si blokirao vakum ili sto si stavio plocicu na egr?kod mene nema nikakve greske na tabli , a i dijagnostika mi ne izbacuje nikakvu gresku egr-a.toledo 1.9 81kw ahf 2003god...
 
Član
stavljena je plocica u obliku baklave, a to za vakum ne znam da li je blokiran ili sta vec, ne razumijem se je u te stvari, kad sam kupovao auto lampica nije svijetlila, kasnije kad sam dosao kuci vidio sam da je jedno tanko crijevo iskopcano sa kutije od zracnog filtera koje sam ja ukopcao i od tad mi gori check engine lampica, otisao na dijagnostiku gdje su mi rekli da prijavljuje EGR ventil
 
Član
Taj vakum ostavite obavezno, on pokrece klapnu, koja u slucaju da motor dobije turazu, tj povuce ulje u cilindre kad turbina crkne, prekida dovod zraka u motor, i sprijeci stetu. Kad nema klapne, motor se ne moze ugasit na kljuc i radi na 5500 hiljada obrtaja, pucaju klipnjace, izbija blok itd.
 
Član
Samo da skrenem paznju clanovima koji imaju 1.9tdi 81kw.Kad se blokira egr onda auto redovno baca motor u safe mode preko 3200rpm.Skinuo sam plocicu sa egr-a te isti detaljno ocistio i sad se vrti i do 4500rpm bez problema.
 
Top