1.6td grubo radi cekica

1.6td grubo radi cekica

Član
ljudi imam ovaj problem sa cekicanjem auto ujutru kad se upali lijepo radi i kad je hladan i vruc sve to ok al dok dam malo veci gas pocne da cekica...tamo oko 2000-2500 rpm......i bas je ruzno bas me nervira....raspitivao sam se govore da mi nije pumpa u fazi....motor je radzen prije 5000km......prije generalke mi nije uopste cekicao lupao ovako.... al boschpumpu uopste nisu dirali kad se motor radio.....bas je ruzno kad ga saltam i 1u 2.....isto da udara zeljezo od zeljezo......imam osjecaj da ce se motor sav razletit...auto solidno vuce uglv.bolje nego prije generalke pali solidno...al ovo me ubi.. i kad bi je ufazio bili se smanjilo ovo cekicanje bili manje dimio i bolje isao...svaki savijet dobro dosao...
 
Legend
Meni se to desilo isto, doduse meni je cekicao i na leru
90% da ti je bosch pumpa..
Reparacija, reglaza, kontrola dizni, mislim da ces rijesit problem ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Meni se to desilo isto, doduse meni je cekicao i na leru
90% da ti je bosch pumpa..
Reparacija, reglaza, kontrola dizni, mislim da ces rijesit problem ;)
sto se dice dizni sve je ok sve sam pregledao kad sam ga radio boschpumpu nisam iao potrebe dirat ona je ok....vuce on dobro dimi normalno ko i svaki gtd....al mozda je majstor slucajno malo pomjrio pumpu kad su ga radili...jer znam da je nisu skidali kad ej morot radzen..jer prije gleneralke nije uopste lupao cekicao ovako...i ja bi prvo da vidim da mi ufazi pumpu pa onda ako nbude do tog da pregledam ostalo....al neznam kome da dam da je ufazi jer sve su to fus majstori
 
Legend
Meni se to desilo iz cista mira.. isto tako uradio servis, sve normala, par dana primjetim kako auto malo teze pali, kontam lose gorivo, i onda mi se desi jednom u voznji pocese padati obrtaji, ja gas on nesto ko zatrokira i onda poceo da cekica, ja mislio da je preskocio, zovi ovog, onog, tamo - vamo, i na kraju kod zufera u visko, pogledao pumpu, reparacija i nisam vise imao problema :)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Meni se to desilo iz cista mira.. isto tako uradio servis, sve normala, par dana primjetim kako auto malo teze pali, kontam lose gorivo, i onda mi se desi jednom u voznji pocese padati obrtaji, ja gas on nesto ko zatrokira i onda poceo da cekica, ja mislio da je preskocio, zovi ovog, onog, tamo - vamo, i na kraju kod zufera u visko, pogledao pumpu, reparacija i nisam vise imao problema :)

al u mene ujutru upali sto se kaze ko mina i nezavergla kako treba sastavi:lol:....ima u mom mjestu jedan mehanicar pitao sam njega za to pa trebat cu koji dan otic da mi pregleda to sve...govori on da nije u fazi kaze to cu ja rijesit za 5 min...da je ufazi...pa cemo vidjet sta bude falilo nek radi...jer nemogu vise ovako nekad i popizdim stid me presaltat da se svijet neibreti...hehehe:lol:....al u svako slucaju hvalaa ti na savijetima:icon_smile:
 
Član
U pravu su, boš pumpa vjerovatno, moze bit i da je ufažena dobro, samo da je pomjerena malo vise prema motoru pa klepa. a ako je bila full generalna i ako je blok nosen na obradu, morala se skidat bos pumpa, kao i sve ostalo sto je na bloku zasarafljeno.
 
Član
S@jko je napisao(la):
U pravu su, boš pumpa vjerovatno, moze bit i da je ufažena dobro, samo da je pomjerena malo vise prema motoru pa klepa. a ako je bila full generalna i ako je blok nosen na obradu, morala se skidat bos pumpa, kao i sve ostalo sto je na bloku zasarafljeno.
aaa sad kad majstor bude to radio oce li je prema motoru malo pomaket ili od motora...kako ti ide i ako bude samo to te faze oce li auto bolje vucc....aa blok nije taknut nije bilo potrebe je je bio ok znaci kad se radio radilo se sve osim bloka...zato nije pupmu skidao nikako...pa sumljam da je nije slucajno pomjerio moze se i to desit jer znam da uopste nije nimalo cekicao
 
sole_boy je napisao(la):
S@jko je napisao(la):
U pravu su, boš pumpa vjerovatno, moze bit i da je ufažena dobro, samo da je pomjerena malo vise prema motoru pa klepa. a ako je bila full generalna i ako je blok nosen na obradu, morala se skidat bos pumpa, kao i sve ostalo sto je na bloku zasarafljeno.
aaa sad kad majstor bude to radio oce li je prema motoru malo pomaket ili od motora...kako ti ide i ako bude samo to te faze oce li auto bolje vucc....aa blok nije taknut nije bilo potrebe je je bio ok znaci kad se radio radilo se sve osim bloka...zato nije pupmu skidao nikako...pa sumljam da je nije slucajno pomjerio moze se i to desit jer znam da uopste nije nimalo cekicao

kad se pumpa pomjera prema bloku tad je ranije palenje a kad je pomjera od bloka ide u kasno palenje... nesmije biti previse rano jer tad auto bolje ide ali grubo radi a ni u kasno tad radi ko benzinac ali je mrtav i puno dimi ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Meni se to desilo iz cista mira.. isto tako uradio servis, sve normala, par dana primjetim kako auto malo teze pali, kontam lose gorivo, i onda mi se desi jednom u voznji pocese padati obrtaji, ja gas on nesto ko zatrokira i onda poceo da cekica, ja mislio da je preskocio, zovi ovog, onog, tamo - vamo, i na kraju kod zufera u visko, pogledao pumpu, reparacija i nisam vise imao problema :)

Jesam se nasmijao, golf palio i na zejtin i staro ulje :D
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
sole_boy je napisao(la):
S@jko je napisao(la):
U pravu su, boš pumpa vjerovatno, moze bit i da je ufažena dobro, samo da je pomjerena malo vise prema motoru pa klepa. a ako je bila full generalna i ako je blok nosen na obradu, morala se skidat bos pumpa, kao i sve ostalo sto je na bloku zasarafljeno.
aaa sad kad majstor bude to radio oce li je prema motoru malo pomaket ili od motora...kako ti ide i ako bude samo to te faze oce li auto bolje vucc....aa blok nije taknut nije bilo potrebe je je bio ok znaci kad se radio radilo se sve osim bloka...zato nije pupmu skidao nikako...pa sumljam da je nije slucajno pomjerio moze se i to desit jer znam da uopste nije nimalo cekicao

kad se pumpa pomjera prema bloku tad je ranije palenje a kad je pomjera od bloka ide u kasno palenje... nesmije biti previse rano jer tad auto bolje ide ali grubo radi a ni u kasno tad radi ko benzinac ali je mrtav i puno dimi ;)
:icon_smile:;););)


TDi Power je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
Meni se to desilo iz cista mira.. isto tako uradio servis, sve normala, par dana primjetim kako auto malo teze pali, kontam lose gorivo, i onda mi se desi jednom u voznji pocese padati obrtaji, ja gas on nesto ko zatrokira i onda poceo da cekica, ja mislio da je preskocio, zovi ovog, onog, tamo - vamo, i na kraju kod zufera u visko, pogledao pumpu, reparacija i nisam vise imao problema :)

Jesam se nasmijao, golf palio i na zejtin i staro ulje :D
hahah dobar si sto se ismija bgteee:lol::lol::lol:
 
Legend
TDi Power je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
Meni se to desilo iz cista mira.. isto tako uradio servis, sve normala, par dana primjetim kako auto malo teze pali, kontam lose gorivo, i onda mi se desi jednom u voznji pocese padati obrtaji, ja gas on nesto ko zatrokira i onda poceo da cekica, ja mislio da je preskocio, zovi ovog, onog, tamo - vamo, i na kraju kod zufera u visko, pogledao pumpu, reparacija i nisam vise imao problema :)

jest na zejtin al nije na vodu nikad :icon_smile:
kao sto rekoh, desavalo se kad naspem na nekim sklj pumpama osjetno da auto teze pali, slabije ide itd itd..
 
Top