1.3 Golf

1.3 Golf

Kec

Član
Ljudi pomozite molim vas.Motor 1.3 promijenjeno sve na njemu sto se tice elektronike osim bobine.Danas karburator nastelovan pomocu instrumenta,produvan..I veceras ga palim i ne moze da krene ispod 3000 obrtaja ili se inace ugasi,onda kad idem recimo 3-om i pritisnem gas on samo uspori i polako ubrzava.Termostat mi je crko,jer temperatura rijetko prelazi pocetak.Klapna na karburatoru mi je uvjek otvorena i kad je zatvorim rukom auto se ugasi i tesko se vraće,kazu da se ne moze vratiti ako auto ne postigne temperaturu(da bude tacno na polovini kazaljka)Ne znam vise sta da radim,karburator znaci nastelovan na instrumentu,elektronika je u redu,jedino bobinu nisam mijenjao.Ne znam dali se zbog termostata moze gusiti i kad je hladan i kad je vruć.Znam da je ovo govno od motora ali nemam izbora moram se muciti bar jos 10 mjeseci,jer mi se sad ne isplati mijenjati motor.Hvala
 
Član
Jel' ti paljenje na mjestu, meni izgleda da je to debelo u plusu? Slobodno zabiljezi polozaj razvodnika i probaj malo zakrenuti paljenje, ne kosta te nista, ako ne budes nasao "bolji polozaj" vrati ga gdje je bio. Kablovi su na mjestu, 1-3-4-2?
 

Kec

Član
I da, ako je klapna zatvorena auto ti je pod saugom, kad se zagrije treba da potpuno otvori klapnu.
Kod ovoga covjeka sto mi je stelovao karburator,on je pomjero razvodnik i nasao neki polozaj.A klapna mi je i dalje uvjek potpuno otvorena ali zvao sam ga i kaze to ti saug nije ok(automatski saug je),a on saug samo moze nastelovati kad je auto hladno.Danas sam promijenio tremostat i nema vise gusenja u voznji samo dok je hladan gusi se malo ali ne bi ni tad nego meni saug slabo radi.Napokon sam sredio auto,(danas sam mu dušu vadio:D).
 
10877980_774911932595679_73655421_n.jpg

odrzavanje "ler gasa" dok je auto hladno a vozac odsutan :D
 
Ma bjezite od tih benzinaca sa tim nikada ne zelenu granu, uvijek bi morao bit kod mehanicara, stekce, trokira, trese.... okrpi sam i goni inace potrosnja se krece od neki ljetnih 12-13 litara do zimski 15-17litara na 100kilometara... kod prijatelja toliko trosi 300e 124rka od skoro 200konja :D
Sto dadnete para majstoru i za gorivo bolje ubacit dizela 1,6 na loz ulje i goni :D
 
Top