1.2 TSI, mane, prednosti itd ? Druge "alternative"

1.2 TSI, mane, prednosti itd ? Druge "alternative"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
A to su vam ti novi auti,rijetko sta ima ispod 1250 kg tezine pa ti treba 100 ks da podjes s mjesta.Nekada je 100 ks snaga u hatchbacku lijepilo za sic.
 
Član
Treba to gledati realnije mislim 100 i više ks na autiće od 1088kg kao što je polo je i više nego taman... golf tsi sa 1233kg ili dizel sa 1314kg je skroz ok sa 105ks, na golfu 90ks je penzija , dok ovaj 105 mjera...još sad na polu koji je lakši pa to je zvrk...i na kraju krajeva koje god da uzmeš ako misliš tako izvlačiti te ks onda ide i potrošnja..

Gledao sam golfa sa rabit paketom koji je više nego solidno opremljne čini mi se da mi je spominjao neku uštedu od 6000km a sjećam se i prije koja je cijena bila golfa sa tom opremom tako da je to super paket, koliko se sjaćam bilo je metalik lak, sportska sjedišta, kilmatronik, mp3 8 zvučnika, maglo,coming home,centralno daljinsko, zatamljena zadnja, zatamljenje retrovizo, retrovizori el, alu 15 i taj golf tsi 1.2 sa 85ks je 29 i nešto...tako da polo mora biti dosta jeftini...

Neznam sad kako je sa polom al ima opreme solidno taj rabit paket..mislim da ti ide abs, 4 vrata elektro, klima, maglo,alu15,pritisak u gumam, senzor za kišu,bord plus,el retor, hrom paket mp3...

Taj rabit ti dođe kao balkan plus paket :)
 
Početnik
aServis je napisao(la):
Gledao sam golfa sa rabit paketom koji je više nego solidno opremljne čini mi se da mi je spominjao neku uštedu od 6000km a sjećam se i prije koja je cijena bila golfa sa tom opremom tako da je to super paket, koliko se sjaćam bilo je metalik lak, sportska sjedišta, kilmatronik, mp3 8 zvučnika, maglo,coming home,centralno daljinsko, zatamljena zadnja, zatamljenje retrovizo, retrovizori el, alu 15 i taj golf tsi 1.2 sa 85ks je 29 i nešto...tako da polo mora biti dosta jeftini...

Neznam sad kako je sa polom al ima opreme solidno taj rabit paket..mislim da ti ide abs, 4 vrata elektro, klima, maglo,alu15,pritisak u gumam, senzor za kišu,bord plus,el retor, hrom paket mp3...

Taj rabit ti dođe kao balkan plus paket :)
svaki proizvođač model na odlasku izbacuje sa napucanom opremom, tako i i ovaj golf 6, jer najesen stiže SEDMICA
Polo sa rabbit pketom dolazi SAMO UZ 70 KS a čovjek hoće 105 KS
 
Član
skoro smo imali raspravu u vezi te opreme na bmw forumu,kad skontas na takvom autu pored klime,abs-a,centralne brave i el. podizaca apsolutno nista vise ti nije potrebno,eventualno metalik lak...
 
Član
tipovac je napisao(la):
aServis je napisao(la):
Gledao sam golfa sa rabit paketom koji je više nego solidno opremljne čini mi se da mi je spominjao neku uštedu od 6000km a sjećam se i prije koja je cijena bila golfa sa tom opremom tako da je to super paket, koliko se sjaćam bilo je metalik lak, sportska sjedišta, kilmatronik, mp3 8 zvučnika, maglo,coming home,centralno daljinsko, zatamljena zadnja, zatamljenje retrovizo, retrovizori el, alu 15 i taj golf tsi 1.2 sa 85ks je 29 i nešto...tako da polo mora biti dosta jeftini...

Neznam sad kako je sa polom al ima opreme solidno taj rabit paket..mislim da ti ide abs, 4 vrata elektro, klima, maglo,alu15,pritisak u gumam, senzor za kišu,bord plus,el retor, hrom paket mp3...

Taj rabit ti dođe kao balkan plus paket :)
svaki proizvođač model na odlasku izbacuje sa napucanom opremom, tako i i ovaj golf 6, jer najesen stiže SEDMICA
Polo sa rabbit pketom dolazi SAMO UZ 70 KS a čovjek hoće 105 KS
'Polo Rabbit koji je dostupan sa 3 benzinska i 3 dizelska motora ili Golf Rabbit koji je dostupan sa 4 benzinska i 3 dizelska motora.'
 
Početnik
aServis je napisao(la):
'Polo Rabbit koji je dostupan sa 3 benzinska i 3 dizelska motora ili Golf Rabbit koji je dostupan sa 4 benzinska i 3 dizelska motora.'

jel nagađaš ili si siguran
ja prije mjesec zvao NIPEX, kažu za polo rabbit akcija vrijedi samo uz 70 KS
nisu ni oni ludi, akcije uvjek budu uz one verzije koje im slabo idu ili su najslabije, kao što su ranije imali akciju za paket od 19.990 KM ali samo uz 60 KS
 
Član
Pročitaj ovo prije nego kupiš TSI motor... ispod imaš nezadovoljne kupce širom njemačke što koriste TSI motor...

http://www.automotosvijet.com/index.php/auto-tehnika/5255-motor-godine-1-4-tsi-problem-lanac-volkswagen-motor
 
Član
Ja kad bi uzimao novo uzeo bih nesto ovako http://www.pik.ba/artikal/2761918/alfa-romeo-mito/ dosta i previse opreme samo neki jaci motoric tj ovaj novi multi air;)
 
Član
Nebi da komentarišem rew sa sajta, ali nešto mi nije jasno ako je nešto detektovano kao problem davne 2006/07 i do danas da nije sređno jednostavno nemogu da vjerujem...

A što se tiče rabit paketa, mada odeš staviš pare pod nos i no frks ;) mislim to je najmanji prob ako nema...

Volkswagenovi bestselleri, Golf i Polo, umotani u poseban paket opreme Rabbit. Šta sadrže paketi opreme Rabbit? Sadrže sve i to po cijenama već od: Polo Rabbit sa benzinskim motorom od 1.2l - 21.999 KM (cijena sa PDV-om) i Golf Rabbit sa benzinskim motorom 1.4l od 28.999 KM (cijena sa PDV-om). Brzo se odlučite za Polo Rabbit koji je dostupan sa 3 benzinska i 3 dizelska motora ili Golf Rabbit koji je dostupan sa 4 benzinska i 3 dizelska motora. Privlačni, odvažni i tako bogato opremljeni!

Oprema Golf Rabbit:

metalik lak;
centralno daljinsko zaključavanje;
dvozonska automatska klima;
CD mp3 uređaj sa 8 zvučnika;
svjetla za maglu;
električno podesiva vanjska ogledala sa grijanjem;
mali kožni paket;
srednji naslon za ruke naprijed sa pretincem;
četvero vrata sa električnim podizačima stakala naprijed i nazad;
aluminijske felge 15";
sportska sjedišta naprijed podesiva po visini, sa podrškom za leđa i džepovima za odlaganje;
senzor za kišu;
coming - leaving home funkcija;
automatsko zatamnjenje unutrašnjeg ogledala;
multifunkcionalni putni računar "Plus";
kontrolni pokazatelj stanja pritiska u gumama;
srednji naslon za ruke nazad, sa otvorom za skije;
65% zatamnjenje zadnjih bočnih stakala i zadnjeg stakla; te
aluminijski rezervni točak punih dimenzija.



Oprema Polo Rabbit:

ABS
četvoro vrata sa električnim podizačima stakala;
daljinsko centralno zaključavanje;
klima uređaj;
aluminijske felge 15";
hlađeni pretinac za rukavice;
svjetla za maglu;
multimedijalna utičnica AUX-IN;
trokraki kožni volan;
ručica mjenjača i ručne kočnice presvučene kožom;
bord kompjuter;
kontrolni pokazatelj stanja pritiska u gumama;
senzor za kišu;
automatski zatamnjivo unutrašnje ogledalo;
srednji naslon za ruke;
električno podesiva vanjska ogledala sa grijanjem;
hrom paket;
prednja sjedišta podesiva po visini; te
rezervni točak.
 
Super Moderator
Ima druze moj rodjo Megana novog al coupe, GT line mozda 30-35 000 na satu ima brdo opreme ne treba ti nista vise i 1.5dCi 105 konja
To ti je jbg haman novo auto kad skontas...po meni je najisplatnije tako neko staro godinu dvije sa malom kilometrazom jer je dosta jeftinije a isto ti ga dodje. Ovaj ima bi-xenon i kad motas prate farovi, profilisana sjedista al vise su reccaro, sav je u GT fazonu, plava boja kao sto VW koristi na R modelima, ima 17'' i 16'' nove gume ljetne i zimske.. to ti je jedna od alternativa po mom misljenju pa eto ;)
 
Član
kazu chuner ostaje chuner....

pa heh kad je bal nek se i princeza... ugl. porucen sa lagera zuti monte carlo, aBd uskoro je tu... jeste najruznija od svih, tj fabia mk2, al ova je ipak pofina, nije bas kontenjer kao "obicna", a opreme ima na bacanje :icon_biggrin: jeste nova, al 2011to godiste, al dobar popust 24 i kusur ce me izaci, jos moju fino procjenili...

1_600.jpg


skoda-fabia-monte-carlo-2.jpg
 
Član
iako je meni fabia mk2 jedan od najodvratnijih auta u zadnje vrijeme, ova monte carlo dosta bolje izgleda cak sto vise kad se METNU neke malo agresivnije felge izgedace pravo dobro
btw koji je to motor?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top