Vožnja na stranim tablicama

Vožnja na stranim tablicama

Član
Vozdra,

Da li se auto može legalno voziti u BiH ako je registrovano u Srbiji recimo, i kako ide za osiguranje, ako se nešto desi da li važi isto dok je auto na teritoriji BiH. Eto ako neko zna, hvala mu.

:123:
 
Član
Mislim da trebas imat punomoc i moze se vodit, naravno punomoc vadis u srbiji (sad neznam mozes li izvadit punomoc u srbiji ako nemas njihovo drzavljanstvo)

Bila je nedavno tema slicna ovoj ;)

Evo nasao sam

http://www.bhtuning.com/voznja-auta-na-stranim-tablicama-t-42443.html

http://www.bhtuning.com/auto-iz-slovenije-t-53935.html

http://www.bhtuning.com/voznja-na-strane-table-u-stranoj-zemlji-t-49518.html
 
Član
Izvadiću državljanstvo to je barem lako :lol:
Nije to problem, za punomoć, već osiguranje ako čvaknem nekoga i tako, da li je pokriveno u BiH, i da li ima nekih drugih razlika. Može li link, ne znam ja kako se koristi ovaj search :lol: Hvala ;)
 
Član
Naravno da imas osiguranje pod uslovom da imas punomoc i da je vozilo registrovano ;)
To ti je isto koda sa vozilom iz bih udaris nekog na podrucju neke druge drzave ;)


Lose nesto koristis taj search :D
 
Član
Moraš biti državljanin te države i da si recimo u Bosni zaposlen ili student itd... To možda može proći ali nije legalno.
 
Član
Pa odgovor nije komplikovan...auto mora imati zeleni karton dok god je u inostranstvu. A ako mu istekne registracije i osiguranje onda si u prekršaju bilo gdje da ga voziš. Auta na SLO tablama se legalno vozaju i po BiH, za druge države ne znam...u slučaju carinskog prekršaja kazna je 100KM i oduzimanje vozila, koje poslije može samo vlasnik iz papira preuzeti.
 
Član
Kod nas je kazna za carinski prekrsaj 1000 eura, da je 100km ja bih samo strance i vozao:icon_eek: Ono sto sigurno znam je da ti u Srbiji mozes voziti sa Bih drzavljanstvom mozes voziti bilo koje table, nemacke, italijanske itd...

Nazalost pokojni clan, VekicaManyac je vozio CG table u Bih sa punomocjem i pricao je da je 100% regularno...nzm sa Srb.
 
Član
Može se voziti a da li je 100% regularno to ti ne mogu reći,kao i za mnoge stvari kod nas , nisu regula al se rade.
Uglavnom mi smo išli 3 godine sa Sprinterom i auto prikolicom za Italiju (kombi SRB table ,prikolica BiH table) , niko od nas nije imao srbijanske dokumente ,samo napravita punomoć u Srbiji , i niko nikad ni na jednoj granici nije pravio probleme.
 
Član
Ne lupajte džaba
Domaći državljanin tj onaj koji ima mjesto prebivališta NE MOŽE voziti auto na stranim tablicama, inace cini carinski prekrsaj. Kazna se krece od 200-8.000,00 KM, plus sudski troskovi, plus obavezno oduzimanje auta.
Deyo, ako ti oduzmu auto, ja te moram tužiti na sudu, tako da ne brini :D
 
Početnik
mene neki dan zaustavili ja vozio Octaviu od starog koja je Slo tablice,i nista dao im saobracajnu vozacku kaze cije je auto reko od oca,imas opremu imam,sto nisi svezan IS'O u prodavnicu pa zab,ajd kaze momak sretan put..
 
Član
Evo ti info iz prve ruke..Treba ti punomoc onoga na kome je auto , i naravno da je auto registrovano i da posjeduje zeleni karton..Ja nisam mogao punomoc uzeti i vratio sam auto...A bez punomoci ti moze oduzeti , ili ako nista podosta vremena te zadrzati u stanici dok provjeri auto i tebe...
 
Član
@ Lija
To sto te je drot pustio ne znaci da je dozvoljeno nego da on nema veze o zivotu.
Procitajte malo Zakon o carinskoj politici i Zakon o carinskim prekršajima
 
Top