Virus ili sta je ...savjet

Virus ili sta je ...savjet

Legend
Psihicki me unistava neka internet reklama ADfocus , sta god da otvaram prvo mi se ova stranica otvori , neki majmun nesto melje ....
Avast je beskoristan nista ne otkriva,probao sam i AVG ali istu stvar imam ,.....

Muci li ovo koga , ima li neko rjesenje,....
 
koji browser koristis?
za mozzilu i chrome imas adblock i instalira se u browser i nemas vise reklama garant ;)
 
Legend
telekom , adsl je
koristim chrome , ubacio mu adblock i adblock plus plugin-e i opet isto

evo skidam adaware da probam hoce li sta rijesiti

internet explorer npr ne zeza , ali navika je navika chrome mi ej daleko brzi i bolji od ostalih
 
Član
Nemojte se zavaravati sa ovim reklama svakakvim i nekim cleanerom da ce vam ocistiti komp. Isto tako pazite se na email i sta otvarate. Juce sam na poslu imao do sad najgori virus na koji sam naletio. Ime mu CrypoWall 2.0 i taj virus encrypt cijeli hard drive sto znaci sve zakljuca i nemozete ni vratiti svoje dokumente, slike, muziku itd.
Najgore od svega je sto morate platit $500 da vam otkljuca hard drive. Evv malo detaljnije o tom virusu http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2014-061923-2824-99.
 
Član
Idi na postavke i iskljući sve plugine i addove koji ti ne traebaju pa restartuj Chrome i vidi ima li promjene.
 
instaliraj eset smart securty
skines sa njihove stranice http://www.nod32.com.hr/kucni_maliposlovni.aspx
onda kad instaliras ides u postavke na samom antivirusu
klikni na HIPS tamo gdje kod mene pise deaktiviran tu klikni
Untitled.png
onda ce ti se otvorit ovaj prozor klikni na (pisat ce ti) deaktiviraj HIPS poslije toga dole na dnu klikni na Uredu
Untitled 1.png
zatim odradi restart kompjutera
kad ti se ponovno pokrene kompjuter odmah ponovno udji u antivirus
i sve one stavke koje su oznacene s zelenim krugicom (u postavkama) klikni i deaktiviraj na 10 minuta

poslije toga pokreni ovaj program ESETFIX raspakuj ga i samo kliknes na FIX IT i to je to
evo ti program samo pazi ovo je kao virus ali nije ne raspakiraj dok ne odradis sve ako raspakujes nema ga vise ;)

http://ge.tt/6ItEAS01/v/5

ako gdje zapne pitaj inace ovo sto radis s ovim FIX-om on rijesava nadogradnju netrebas se zezat s licencom ;)
 
Član
I ja također imam isti problem,stalno otvara adfoc.us

Koristim Kaspersky,obrisao sve CCleanerom i opet isti problem -.-

Btw. ovaj problem imam i na mobitelu,znači nije samo na kompu,odem kod jarana povežem se preko istog moba i ne izbacuje mi ovu stranicu -.-
 
Član
Rekao sam šta je, ako ne znate sami popraviti zovite telekom do njih je nije do vas.
i ovi što govore da se instaliraju antivirusi, otvaraju se reklame i preko mobitela što znači da nije problem u uređaju ovom slučaju računaru
i ne koristite krekovane antiviruse, besplatni su dovoljno dobri i nema tog antivirusa koji će te spasiti ako klikate gdje ne treba
 
Član
Nemojte se zavaravati sa ovim reklama svakakvim i nekim cleanerom da ce vam ocistiti komp. Isto tako pazite se na email i sta otvarate. Juce sam na poslu imao do sad najgori virus na koji sam naletio. Ime mu CrypoWall 2.0 i taj virus encrypt cijeli hard drive sto znaci sve zakljuca i nemozete ni vratiti svoje dokumente, slike, muziku itd.
Najgore od svega je sto morate platit $500 da vam otkljuca hard drive. Evv malo detaljnije o tom virusu http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2014-061923-2824-99.
pa kako si se rijesio tog virusaa?
 
Legend
hvala narode
nisam jedini isto se desava bas ova stvar

ernade hvala , eset sam probao prije par dana , on otkrije neke stvarcice , izbrise i opet isti problem

hidraulic , e vidis to ti pije vode :)
interesantna stvar je sto mi na mojoj mrezi preko rutera , u radnji comp ima istu stvar , u kuci laptop i tablet istu reklamu ,..... doduse ne cesto , ali na ovom laptopu me ubija na skoro svakom otvaranju stranice ....

armin mi je poslao par alata i redoslijed sta da odradim , to cu isprobati , ako ne pomogne pozvat cu i bhtelecom da to odrade ,.... isto spadaju u tesku kategoriju , korisnicka podrska im je NULA BODOVA
 
Član
Garant je ovo sto Hidraulic pise i nama se prije par dana u firmi pojavio taj "virus" i to na vise racunara, koji jedino koriste isti internet, al nisu umrezeni nikako drugacije, cak ni ne idemo na iste sajtove. Prvo se taj "virus" manifestovao na piku u vidu neke pink reklame preko pola ekrana, al to se prikazalo par puta i nestalo. Pa smo kontali da smo mozda tu pokupili virus jel svi koristimo pik, onda nam je neko danas rekao da je vjerovatno ruter zarazen. Ja se 3-4 dana bakcem i pokusavam da uklonim to govno, probao sa par antivirusa, onim malwarebytes anti-malware programom koji inace sve ocisti, al ovog virusa ne nalazi. Trazio i rucna uputstva za uklanjanje i nisam nasao nijednog traga tom virusu na racunaru, trazio dll-ove, kopao po registry i sl, al nista. Tako da ovo sto Hidraulic prica to je garant, ja cu se sutra konektovati na modem od telemacha na poslu, pa cu vidjeti hoce li se pojavljivati. Stvarno je govno peglativno da je to cudo jedno, svaku trecu stranicu ti prebaci na taj adfocus server... o_O
 
Top