uvoz automobila/carina/pdv

uvoz automobila/carina/pdv

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako radi se o tome da planiram uvesti neki automobil iz EU, mozda Njemacka, Slovenija . .Vjerovatno Njemacka :D

Jos nije odluceno kakav, ali uglavnom sa TDI motorom, eh sad me zanima koje godiste mora bit automobil jel moze 2001 se uvesti ili je 2002 najstarijee .

Eh sad me interesuje na tu neku cijenu automobila .....koliko idee carina + PDV, da bi ga mogao uvest i registrovat u Bosni ? ?

Hvala naprijed, nadam se da nisam zakomplikovao : D
 
BHT Ovisnik
mene zanima,sad ako sam platio auto u EU npr. 5000€ jel se na tu cjenu dodaje porez i carina ili ce mi na carini procjenit auto
hvala!
 
Član
ako nije problem da nadovezem jedno pitanje; kako je sa carinom pri uvozu vlastitog auta? npr ja svoju mazdu ili astru u njemackoj da odjavim i ovdje prijavim, vlasnik ostaje dakle isti.
 
Član
RCat je napisao(la):
ako nije problem da nadovezem jedno pitanje; kako je sa carinom pri uvozu vlastitog auta? npr ja svoju mazdu ili astru u njemackoj da odjavim i ovdje prijavim, vlasnik ostaje dakle isti.

Mislim da je isto, sumnjam da je nesto drugacije.
To sto je isti vlasnik nema veze, jer ti uvodis auto iz EU u BiH.
Tvoje ce auto ici na procjenu posto nemas kupoprodajnog ugovora, mislim nemozes ga napravit sama sa sobom :) ?
Da bi ga prijavila u BiH, nakon sto ga odjavis i predjes BiH granicu uputit ce te na carinski terminal. Nakon ulaska nemozes na zollovkama nazad iz BiH dok ne zavrsis BH table.

Ovaj shank3r pravi (će pravit) ugovor, ako je mu prihvate racun recimo od 5000€ onda ce ocarinit na 5000€, ako smatraju da auto vrjedi 7000€ onda ce ga procjenit po katalogu i tako ce proci digitronski...

Ugruba racunica;
auto cca 5000€
+ troskovi prevoza cca 500-600€ sa zoll tablama (zavisi odakle ga dovlacis iz DE, al to je sve u 100-200KM)
+ carina i porez 17% + 13%
+ registracija XXX (tehnicki pregled, tablice itd) zavisi od kubikaze bla bla..
-------------
...
 
Legend
RCat je napisao(la):
ako nije problem da nadovezem jedno pitanje; kako je sa carinom pri uvozu vlastitog auta? npr ja svoju mazdu ili astru u njemackoj da odjavim i ovdje prijavim, vlasnik ostaje dakle isti.

identicno, samo ce te odrat za dodatke te na kolima kod nas ;)
 
Član
a da gore auto prijavis na firmu pa onda kad odjavis uzmes mwst pa otprilike toliko nekako i platis porez i carinu,u svakom slucaju nadji stelu neku
mislim da ce
500euro_vs_709x364.jpg

extra odradit posao :)
 
Član
Mazdu nikako nemogu na firmu prijaviti, hebga.. nema veze, zanimalo me pošto sam
sad pretežno ovdje.
a da platim sa tisuću eura da mi vrate petsto kusur? hihihi

ALTMG98SYBG8.jpg
 
Član
bolje ti je drzati je gore registrovanu,barem radi kamera blicalica :)
eh sad ako ti je ovdje jeftinija registracija zasto ne :)
 
Član
meni nesto nije jasno. ako ja imam ugovor na odredjenu cijenu oni to ne moraju prihvatiti. ako pretpostave da auto vise vrijedi rade procjenu bez obzira sto imam ovjeren ugovor:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top