Uklanjanje katalizator e46 320ci

Uklanjanje katalizator e46 320ci

Član
Katalizator u kvaru kod pomenutog auta, polovan 100 eura a i macak u vreci, novi jos nisam ni trazio.
Da li je neko uklanjao trajno katalizator sa ovog ili slicnog auta i zanima me misljenje sta je pametno uraditi?
 
Kod mene na golfu 4 je skidan katalizator i izvadjen je samo iz kucista i kuciste fino opet zavareno kao da izgleda da je tu katalizator ali majstori kazu da je bolje da je samo odjecen taj dio sa kucistem u kom je katalizator i da je samo zavaren drugi komad cijevi.
 
Član
Ako si u bl javi se da ti dam broj od momka koji ima povoljno katalizatore u dobrom stanju. Ako ga izvadis sonde ce ti praviti probleme i potrosnja je dosta veca
 
Član
Ja imam 2 pa me zezalo. Trokirao auto. Ne znam jedino da odes do kukica pa probas softverski ugasiti. Al negdje se dobro raspitati o posledicama
 
Član
Bitno je da kad pogledas kroz njega da nije zacepljen i naravno da nije ostecen. Mercedes ima najbolje katalizatore....pa gledaj ima li nesto tako. Bitan je promjer cijevi izduva
 
Član
Polovan katalizator uzet, 100 eura je bio. Za sada je sve ok vidjecemo kroz koji dan tek je veceras promjenjen.
Ove greske je dijagnostika izbacivala prije zamjene

979443f7d4bc1ca5498cbca40bd58665.jpg


A evo i starog katalizatora

17b3ef1824967db0404913d4d8f119d3.jpg
 
Član
Nisam uzeo kod Slovenca u Laktasima, ali vcrs mi se opet upali zuta lampica moram opet sutra tjerati dijagnostiku da vidim sta je. Sta god da je dijagnostika pokazala promjenio sam i opet pokazuje da je prezasicena smjesa, ostaje mi da provjerim da ne vuce fals zrak negdje jer stvarno vise nzm sta bi moglo biti
 
Član
Eto gore ima slika sta izbacuje dijag. Kad je i taj prevod sa engleskog na srpski gola voda pa moras pogadjati sta je.
 
Član
Zbog manjka zraka ce biti zasucena smjesa, zbog fals zraka nece biti zqsicena smjesa. Razlog zasicene smjese moze biti senzor
temperature motora, protokomjer, lamda sonda. Nijedna od stavki ne mora da crkne da bi bila neispravna, ona mose biti neispravna axda dijagnostika to ni ne vidi jer komponenta moze biti ispravna ali davati pogresne parametre. Izvadi svjecicu jednu i vidi kakve je boje pa javi.
 
Član
Temperatura motora je dobra,lambda sonde sam druge stavljao isto je bilo, protokomjer radi, pogledacu jos svjecice. Pocinjem misliti da nije mozda i do plina nesto :)
 
Top