Termostat, plin??

Termostat, plin??

Član
Motor nije postizao radnu temperaturu, pogotovo sad kako je zahladnilo. Kupim termostat 87 stepeni otvorim onu kutiju milion nekakvih dihtinga, gumica. Kontam kad skinem stari vidjet cu kako je na njemu pa cu tako i postaviti, na starom jedna gumica. Stavim jednu gumicu na novi i jedan dihtung kao papirni upalim pusta vodu, hajd jbg mora da je ovaj dihtung bio visak. Ostavim da radi da vidim kako se ponasa, radio neko vrijeme i odjednom se promijeni zvuk motora i auto se ugasi, upalim opet padaju obratji, kasnije je dosao sebi, ali opet se na momente desi da padnu obrtaji. Da li ovo ima veze s termostatom ?? Golf 2 1.6.
 
Član
sto se tice dihtunga, na golfu ide samo okrugla gumena gumica i po potrebi maloo silikona i nista vise. A kako se promjenio zvuk motora ?
 
Član
sto se tice dihtunga, na golfu ide samo okrugla gumena gumica i po potrebi maloo silikona i nista vise. A kako se promjenio zvuk motora ?
Okrugla, a jbg ja stavio nekakvu s zlijebom i uklopi po rubu termostata. A koja okrugla, imaju dvije vrste, manji precni i veci? Pa radio je pod saugom (rucni) i onda je odjedno stisao sam od sebe.
 
Član
Ja sam isto mijenajo taj termostat prije tacno godinu dana ovako pred zimu, bas iz razloga nemogucnosti dizanja temperature.
Zagrije se motor uz brdo na normalu al zato niz brdo ponovo se ohladi skoro na nulu recimo.
Kod mene je u kutiji dosla samo jedna gumica koju sam zamijenio (mada i stara je bila dobra)
Za sad nikakvi problema nemam, sve super.
Provjeri gdje si kupio termostat da ti nisu greskom ubaceni neki drugi dihtunzi u kutiju.
 
Član
Ja sam isto mijenajo taj termostat prije tacno godinu dana ovako pred zimu, bas iz razloga nemogucnosti dizanja temperature.
Zagrije se motor uz brdo na normalu al zato niz brdo ponovo se ohladi skoro na nulu recimo.
Kod mene je u kutiji dosla samo jedna gumica koju sam zamijenio (mada i stara je bila dobra)
Za sad nikakvi problema nemam, sve super.
Provjeri gdje si kupio termostat da ti nisu greskom ubaceni neki drugi dihtunzi u kutiju.
E tako je i kod mene bilo. Meni je doslo ako se ne varam, 8 gumica i 2 ona dihtunga.
 
Član
AAA sta je to toliko ne razumijem koja je svrha svim tim gumicama.:confused:
Najbolje ti je provjeri ponovo jesul svi to dijelovi koji pasu na golfa.
Mora da te prodavac dijelova poznaje pa u kutiju naguro viska kumica ko tebi. :)
 
Član
P1000351-500x500.JPG

Ova gumica ide i ona se stavi na racvu koju stezu 2 sarafa desteke a prije toga ubacis termostat i to je sve. A koji ti je karb na golfu ako ti je saug rucni ?
 
Član
Gledajuci odozdo, tj od lule ide redom: prvo termostat pa gumica pa lula na kraju, ali zbog lakseg postavljanja gumica se stavi na lulu i zajedno se postave. zato ti i curi ako si stavio prvo gumicu pa termostat pa lulu. A za karb prvi put cujem, ako te bude zezo nadji pierburgov sa automatskim saugom i rijesi problem.
 
Član
Gledajuci odozdo, tj od lule ide redom: prvo termostat pa gumica pa lula na kraju, ali zbog lakseg postavljanja gumica se stavi na lulu i zajedno se postave. zato ti i curi ako si stavio prvo gumicu pa termostat pa lulu. A za karb prvi put cujem, ako te bude zezo nadji pierburgov sa automatskim saugom i rijesi problem.
Termostat rijesen, zajeb'o sam se, prvo gumicu stavio :D Ovo sto mi je promijenio zvuk se opet desilo kada je termostat pustio vodu, ugasio se. Upalim opet nastelujem rasplinjac i sve OK. Ovaj karburator bih preporucio, nakon nekog vremena izgori membrana valjda od plina pa pusta benzin, ali ne smeta plinu. Ostalih problema s ovim karburatorom nema, jednostavan, pouzdan.
 
Top