skidanje hrđe

skidanje hrđe

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zanima me kako skinuti hrđu i ponovno to prefarbati!
dakle, imam stari citroen c15 i mislim ga malo istjunirati, a zanima me kako da najlakše skinem hrđu! mogu li samo prešmirglati, prešpricati kitom u spreju i staviti boju ili moram nešto drugo napraviti!(nešto najjednostavnije) bio bih vam zahvalan na dobrim odgovorima.
 
Član
burazzz ako vec radish na limu i skidanju korozije bolje je uraditi kako treba a ne "najjednostavnije" ovo govorim u sluchaju ako kontash farbat vecu povrshinu.
 
Član
moj pridelog ti je da ismirglas koliko mozes, onda uzmes celicnu cetku-ili stavis na busilicu(ima da se kupi celicna cetka za busilice) i malo time predjes, skines prasinu i premazes tecnosti za hrdju-ferosan,antirost-ima fise naziva, te ostavis da se osusi-na ambalazi pise koliko je potrebo ostaviti da stoji tj. da kiselina djelujeonda to obrises suhom krpom, naneses spric kit,vodobrusnim papirom predjes-izjednacis povrsinu da bude glatka....onda operes vodom, eventualno s krpom natopljenu u benzin ako ima negdje nesto masno da je ostalo obrises,i onda farbas, ja mislimd abi to bilo to ,nadam se da nisam puno fulao :p
 
Član
super ti je adams to opisao tako sam ja sebi isto radio i dobro je ispalo samo polako bez zurbe i bice to ok vidjet ces
 
Član
sa rucnom cetkom nemoj ona je pregruba za takav posao uzmi nastavak za busilicu koji izgleda kao metalna cetka sa tankim metalnim nitima a imas uzeti i nastavak za busilicu sa listicima smirgla razne granulacije koji su u krugu slozeni jedan iza drugog to bi ti po meni bilo idealno a cetka metalna rucna se koristi za grublje skidanje hrdje sa robusnih metalnih dijelova
 
Član
bas kako su rekli...antirost je tu najvaznija stvar...znaci prvo sve dovesti do glatkoce, pa farbat...
 
Član
ma ja bih se upustio u smirglanje brusenje, kitovanje, ravnanje i sve to ali, da vam pravo kazem lakiranja me strah... nemam spricu ni kompresor pa bih morao sa sprejom a ne znam koliko je pouzdan..pa kontam da ja sve priprem a onda da lakirer odradi svoje... sta mislite? doslo bi me vjerovatno puno jeftinije, a pretpostavljam da bih pripremu mogao dobro uraditi..
ostavio bih da to ljudi sve urade ali problem je sto ima hrdje na puno mjesta a po malo pa niko nece da se pegla.. ne moze puno naplatit a oduzima vrijeme..i onda, naravno, svi nude farbanje komplet auta. a toliko se ne mogu pruziti:(
 
a imam dolje na vratima mi se je farba kao nagubrala, i da ja sada to pošmirglam octat ce vece udubljenje! i da samo sa spric kitom to svedem na ravninu i gotovo ili što?
 
Član
ne znam hocu li tacno napisati... ali "Fericna Kiselina" mozda ima i drugi naziv je obavezna u tom poslu. sto vise pokvarenih djelova izrezesi bacis, zamjenis novim limom, to bolji posao.. takodje zastita nakon svega je najbitnija i najvaznija koliko ce ti to trajati..
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
ne znam hocu li tacno napisati... ali "Fericna Kiselina" mozda ima i drugi naziv je obavezna u tom poslu. sto vise pokvarenih djelova izrezesi bacis, zamjenis novim limom, to bolji posao.. takodje zastita nakon svega je najbitnija i najvaznija koliko ce ti to trajati..

Ma to ti je onaj antirost sto su spominjali, u principu ista stvar, drugo ime, ja neki dan trazio antirost, dobio neko lijevo ime, al sastojak glavni fosforna kiselina, to je to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top