Saobracajni znakovi u BiH

Saobracajni znakovi u BiH

Naime, istu temu sam otvorio cinjenicom da na nasim putevima ima sve vise i vise "pravilno" postavljenih znakova, pa vas molim da u istu temu stavljate slike "pravilno" postavljenih znakova....


Naime, neko vece pri ulasku na parking na koji ulazim vec malo vise od 6g redovno, bukvalno uhvatio za glavu, naime, parking je cijelo vrijeme postavljen tako bio da je na jednom kraju ulaz, a na drugom izlaz (znak za zabranjen smijer u tom pravcu na tom ulazu)
Naravno kao i uvjek sam krenuo uci na parking i stao u sjebu, nista mi nije bilo jasno..... Sta je u pitanju, pogledajte i sami, mozda su to vec neki clanovi primjetili, radi se o trolebuskoj okretaljci na Dobrinji..

Sa glavne ceste ovo je jedini ulaz na parking, pored jos jednog izlaza na kojem stoji vec ihihi godina znak zabrane,,,

Neki dan te doceka ovo na ulazu za parking....

17122010022.jpg


17122010023.jpg




E sad, posto meni fakat nije nista jasno, ja bih zamolio da mi neko objasni kako da ja udjem na ovaj jebeni parking a da ne napravim prekrsaj:icon_question::icon_question:


Pored ovog ulaza kao sto pomenuh postoji samo jos jedan izlaz, sa znakom zabrane sa glavne ceste naravno.....

A opet, najjace od svega, znak zabrane parkiranja i zaustavljanja na pocetku parkinga!!!!!!!!!!!!!

JEBO LUD ZBUNJENOG



PS. Takodje sve konfuzne znakove postavljajte u ovu temu, da se malo smijemo nasim jadima ;);)
 
Član
Pa po nekoj mojoj logici, dozvoljeni smjer desno je za JGP (javni gradski prevoz - ako se ne varam), a ovaj znak zabrane parkiranja i zaustavljanja je za desnu stranu....
 
JGP ne dolazi iz ovog smijera nego suprotnog u kojem je znak postavljen,,,,,,

<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/maps?client=firefox-a&hl=en&ie=UTF8&ll=43.825462,18.352042&spn=0.001376,0.003484&t=h&z=19&output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://maps.google.com/maps?client=firefox-a&hl=en&ie=UTF8&ll=43.825462,18.352042&spn=0.001376,0.003484&t=h&z=19&source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">View Larger Map</a></small>


Evo je parking, a na desnom je znak postavljen na slikama, na lijevom je odavno znak zabrane ulaska na taj ulaz....

jbg da si bio kad na okretaljci skontao bi u cemu je kvaka
 
Top