Rabljena vozila - Auto kuce

Rabljena vozila - Auto kuce

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Gdje radije kupujete rabljena vozila...auto kuce,oglasi,autopijaca...? Imate li povjerenja u auto kuce ili neku auto kucu...? Iz mog iskusva do sada auto kuce treba zaobilaziti u sirokom luku... I da... sta gledate na autu kada gledate rabljeno auto...neki savjeti za vidjeti dali je auto udareno...nesto mu fali itd...
 
i ako ima tko link kakav dobar..gdje su auta 100% uredu..jer BiH je puno neki zajebancija:lol:
na www.mobile.de neka auta postavita radi zajebancije..kad je stari mi uzimao auto zvali par ti auto kuca i nejavljaju se ili broj nepostoji..
 
Član
Ma ja bi prije uzeo (kao sto sam i kupio) od covjeka koji se bavi dugi niz godina uvlacenjem auto uz Njemacke ali samo Njemacke (Belgiju , Italiju sam zaobilazio jer puno raje i tih ljudi sto rade sa autima kazu da su to najveci lazovi na svijetu )nego od neke auto kuce ...

Kad uzmesh auto :

1.Prvo ti vidish sta mu fali , neke sitnice koje ti smetaju
2.Tehnicki pregled
3.Odvedesh ga kod nekog svog automehanicara da on napravi krug sa njim , podvuce se ispod njega i sl.
4.Delta - da provjere geometriju auta
5.U Sarajevu (ali ja ne znam gdje) ima mashina koja provjerava lak na auto i dali je udarano ili ne ...

Na ovo 5. Pitanje i ja trazim odgovor :icon_biggrin:
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Ma ja bi prije uzeo (kao sto sam i kupio) od covjeka koji se bavi dugi niz godina uvlacenjem auto uz Njemacke ali samo Njemacke (Belgiju , Italiju sam zaobilazio jer puno raje i tih ljudi sto rade sa autima kazu da su to najveci lazovi na svijetu )nego od neke auto kuce ...

Kad uzmesh auto :

1.Prvo ti vidish sta mu fali , neke sitnice koje ti smetaju
2.Tehnicki pregled
3.Odvedesh ga kod nekog svog automehanicara da on napravi krug sa njim , podvuce se ispod njega i sl.
4.Delta - da provjere geometriju auta
5.U Sarajevu (ali ja ne znam gdje) ima mashina koja provjerava lak na auto i dali je udarano ili ne ...

Na ovo 5. Pitanje i ja trazim odgovor :icon_biggrin:

mislim da AC quatro ima ovu spravu koju ti tražiš ali nisam 100% siguran.
i ja sam to čuo
 
Član
Ja sam imao pravo losih iskustava sa ovim auto kucama...sreca pa se nisam nikad zaletio da kupim auto ali nadavao sam se para i para za servise da mi provjere auto i na kraju svako skoro auto koje sam gledao nesto mu je falilo...vecina su bila udarena...Posebno izbjegavam ova auta iz Belgije... od toga bjezite !!! A ne znam ni ja za ovo pod 5...Ako neko zna...??? bilo bi jako korisno
 
Super Moderator
mislim da ste upravu to sa belgijom i italijom... u italiji obicno ne cuvaju auta a ja bi tu jos dodo i austriju i tamo nista ne paze to znam... najbolji uvoz je svicarska i njemacka sto se tice europe... a USA je druga stvar vec ;)
 
BHT Ovisnik
ev neki dan rodak kupio passata 2007 god,2.0 TDI 140ks,35000km preso,alu felge automatska klima,crni ovo ono 16000€ iz belgije,nema packe na njemu ko nov
 
Član
Ja sam uveo svog HGT-a iz Svicarske i stvarno auto je ok totalno,imam ga oko pola godine i nisam na njemu jos nista radio... Vjerovatno Belgija i Italija imaju malo manje standarde kad je rijec o tehnickom pregledu... :icon_question:

CoL3-99 je napisao(la):
ev neki dan rodak kupio passata 2007 god,2.0 TDI 140ks,35000km preso,alu felge automatska klima,crni ovo ono 16000€ iz belgije,nema packe na njemu ko nov

Ma sve super...navigacije fazoni itd ali jeli on "ispravan" u pravom smislu rijeci to je bitno...Jeli rodjak isao u ASU na servis? Ako je tu ok onda je uredu...ili neki drugi ovlasteni servis (da ne bude da reklamiram ASU,mada ja kada sam odveo jedno auto stvaro profesionalno su dijagnosticirali auto,do u najmanje detalje)
 
Super Moderator
Alive je napisao(la):
Ja sam uveo svog HGT-a iz Svicarske i stvarno auto je ok totalno,imam ga oko pola godine i nisam na njemu jos nista radio... Vjerovatno Belgija i Italija imaju malo manje standarde kad je rijec o tehnickom pregledu... :icon_question:

upravu si u tome je razlika... tehnicki pregledi...


@Col3-99
ne odnosi se to na sva auta.... a i taj passat je haman nov pa naravno da nece imat packu na sebi :D
 
samo njemacka ili slicne zemlje sto bi ja davao milju ili vishe maraka ovdje u auto kuci kad i ja to auto mogu dobavit s vana i bit dobar na njemu...
 
Član
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
samo njemacka ili slicne zemlje sto bi ja davao milju ili vishe maraka ovdje u auto kuci kad i ja to auto mogu dobavit s vana i bit dobar na njemu...

A nekome se ne ide do Njemacke i trazi kola...vozi tamo po servisima i sve to... neko i nema vremana za to... :icon_rolleyes:
 
Član
auto kuce u kiseljaku-busovaci izbjegavati u sirokom luku;);) ako koga interesuje koju bas auto-kucu nek se javi na PM jer nebi ovako otvoreno da govorim;)
 
Super Moderator
elmir je napisao(la):
auto kuce u kiseljaku-busovaci izbjegavati u sirokom luku;);) ako koga interesuje koju bas auto-kucu nek se javi na PM jer nebi ovako otvoreno da govorim;)

znam i ja par dobrih al ne znam bas koje su lose :lol:

MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
samo njemacka ili slicne zemlje sto bi ja davao milju ili vishe maraka ovdje u auto kuci kad i ja to auto mogu dobavit s vana i bit dobar na njemu...

upravu si... al drug to je trgovina ipak... naravnmo da ce on dovuc auto i prodat ga skuplje, a ako ti ne odgovara onda odes sam pa kupis il preko nekog prijatelja narucis i dobijes jeftinije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top