Problem, Golf 4

Problem, Golf 4

Član
Vlasnik sam Golfa 4, 1.9 TDI (66 KW). Auto mi ne prima gas preko 3 000 obrtaja, do 3 000 obrtaja ide i onda ima zvuk kao da je u blokadi. Svijetli mi lampica od ESP kao greška.
 
Član
Prvo dijagnostika, skopcati i pregledati greske koje ima.
ESP ti svijetli vjerovatno jer ti nazad ne rade sijalice od stop svijetla, to je cesta pojava kad crknu obje sijalice onda ti svijetli lampica ESP-a i ne mozes upaliti niti ugasiti ESP, bar je tako na Audi-u. To ti je lako provjeriti, sjednes u auto i stisni kocnicu a neko neka gleda nazad da li se pale stop svijetla, ako su crke slijalice onda ce se paliti samo ona an sajbi... Da ti je neki od senzora otisao onda bi ti i ABS svijetlio sa ESP-om, ali posto samo ESP svijetli, pogledaj zadnje sijalice od stop svijetla...

To sto nece preko 3000rpm, dodje na 3000rpm i samo stane, ako na dijagnostici nema gresaka i turbo je uredu, i sve je ok, onda moras skinuti usisnu granu i ocistiti je, jer zbog EGR ventila se dosta zaprlja pa nekad i totalno zacepi i auto nece preko 2000rpm, dijagnostika nikakve greske ne izbacuje, sto sam imao slucajeva i kad se ocisti usisna grana i dobro opere, poslije toga auto je normalno vuklo, nije dimilo i dobro je islo...
 
Član
Nazad štop lampe ispravne, naprijed sam mijenjao sijalice na poziciji, nije zar da može do toga biti?
 
Član
Nazad štop lampe ispravne, naprijed sam mijenjao sijalice na poziciji, nije zar da može do toga biti?

Onda na dijagnostiku i progledaj sta kaze za ESP, koju gresku prijavljuje ti na njemu, a za ovo sto nece preko 3000rpm i stane samo na 3000rpm provjeri ovo kako sam ti rekao, moze ti lako biti da je zaprljana i zacepljena usisna grana ako nema nikakvih gresaka i turbo ako radi dobro...
 
Član
Što se tice zadnjih sijalica, kod golfa 4 se pali lampica od grijaca kada ode sijalica nazad, a turbina se cuje da radi prilikom voznje, auto normalno vozi do 2500 obrtaja, poslije nikako.
 
Član
kad crknu obje sijalice ili stop prekidac golf i skoda pale lampicu od grijaca ;)
a espti gori zbog pokvarenog G senzora ispod volana :)
 
Član
Danas sam auto vozio na dijagnostiku, zamjenjen vakum ventil, ali auto i dalje radi u safe modu. Daljim traganjem skontali smo da ne dolazi struja na vakum ventil i da ne stvara vakum. Lopatica turbine je bila u nekom među položaju, rukom smo je pomjerili i sada radi klapna kako treba. Upalio auto da probam nece da vozi nikako, prvom ne može da vozi. Spojili vakum direkt na turbinu, a prije EGR ventila začepili. Auto ide dobro sve do 2500 obrtaja, turbina zviždi baš, ali nije mi ovo riješenje nikakvo. Kontam šta bi moglo dalje biti?
 
Top